Home > Osobní vozy > TOURNEO CONNECT > Výbava > Jízdní vlastnosti

Účelně navržené technologie

Ford Tourneo Connect byl navržen tak, aby dokonale odpovídal vašemu životnímu stylu. Každá technologie a funkce, jako např. inteligentní omezovač rychlosti či systém pro navrácení do jízdního pruhu, usnadňuje a zpříjemňuje jízdu.

Stvořen pro tu nejtvrdší práci

Tourneo Connect Active nabízíme s moderním systémem, který vám pomůže snadno se vypořádat s náročným terénem. Mechanický samosvorný diferenciál mLSD, dostupný na přání pro 120k motor s manuální převodovkou, redukuje nežádoucí protáčení kol, zejména na uvolněném nebo nerovném povrchu tak, že přenáší sílu na kolo s největší trakcí. To udrží vozidlo v pohybu a zlepší jeho stabilitu, když to nejvíc potřebujete.

New Ford Tourneo Connect interior with Speed Assist

Pomůže vám nepřekračovat rychlostní omezení

Inteligentní omezovač rychlosti dohlíží na dodržování povolené rychlosti, abyste se mohli více soustředit na dění na silnici. Kamera snímající dopravní značení omezující rychlost detekuje (je-li funkce aktivována) omezení v daném místě, načež systém přizpůsobí vaši rychlost danému limitu.Tooltip

Přední světlomety, které se samy rozsvítí, když je to potřeba

Nové, užší čelní světlomety mohou být vybaveny výkonnými bixenonovými výbojkami a jasnými LED světly pro denní svícení. Integrovaný senzor zaznamená úbytek světla za soumraku nebo při náhlé změně světelných podmínek. V takovém případě se automaticky aktivují přední světlomety. Jízda je pak snazší a bezpečnější.

 

Red Ford Tourneo Connect with headlights turned on
Ford Tourneo Connect Active Park Assist diagram

Parkování bude ještě snazší

Aktivní parkovací asistent vám pomůže zajet do podélného i kolmého stání. Jednoduše stiskněte tlačítko a senzory tohoto inovativního systému vyhledají vhodné parkovací místo, až okolo něj projedete. Poté do něj vůz automaticky navede. Na vás zůstane jen obsluha pedálů a řazení. Řídíte se přitom pokyny na obrazovce a zvukovými signály. Z podélného stání umí také vyjet.

Všimne si dopravních značek, které jste mohli přehlédnout

Systém rozpoznávání dopravních značek zaznamená značky umístěné vedle vozovky nebo nad ní, stejně jako stálé i dočasné dopravní značení. V přístrojovém štítu se pak rozsvítí kontrolka se symbolem rychlostního omezení nebo zákazu předjíždění.

New Tourneo Connect with Traffic Sign Recognition
Ford Tourneo Connect with indicating Lane Keeping Alert

Pokročilý systém, který vám pomůže zůstat v jízdním pruhu

Systém udržování v jízdním pruhu sleduje pomocí kamery, zda nevědomky nevyjíždíte z jízdního pruhu. V takovém případě vás varuje vizuálním upozorněním i vibracemi volantu. Reagujete-li pomalu nebo vůbec, asistent pro jízdu v pruzích zasáhne do řízení, aby vás vrátil zpět do správného pruhu. Tato technologie je určena pro víceproudé komunikace dálničního typu. V rychlostech pod 70 km/h se deaktivuje a lze ji vypnout i ručně.

Snazší couvání

Patníky, kola, nízké zídky... zadní parkovací kamera zobrazí na obrazovce integrované v palubní desce vše, co je za vámi. Kromě toho, že vám ukáže věci, které se jinak dají snadno přehlédnout, vám parkování usnadní také zobrazením virtuálních čar, které vás bezpečně navedou i do toho nejmenšího prostoru. Kamera se zapíná automaticky, když zařadíte zpátečku.

Ford Tourneo Connect detail of rear view camera
Ford Tourneo Connect trailing another car with distance indication

Tempomat, který se umí automaticky přizbůsobit

S Adaptivní tempomatem (výbava na přání) si můžete vybrat rychlost, kterou chcete jet, a systém ji bude sám udržovat. Pokud vestavěný senzor detekuje vozidlo před vámi, zpomalí vaše vozidlo, aby udržovalo přednastavenou vzdálenost. Jakmile se vozovka před vámi uvolní, systém zrychlí na vámi zadanou rychlost. Indikace bezpečné vzdálenosti je prvek, který je součástí adaptivního tempomatu a je určen k tomu, aby vás varoval, když se náhodou přiblížíte moc blízko k vozidlu před vámi.

Ford Tourneo Connect with hill start assist

Více jistoty při rozjezdech v kopci

Asistent při rozjíždění ve svahu dočasně zabrání neúmyslnému couvnutí vozu. Systém prodlouží brzdný účinek o 2,5 sekundy, čímž získáte čas k přesunu chodidla z brzdového pedálu na plynový. Tato funkce přijde vhod i při zastavení a opětovném rozjezdu na kluzkém povrchu.

Stěrače, které se automaticky přizpůsobí intenzitě deště

Stěrače s dešťovým senzorem se samy spustí, když zaznamenají vlhkost na čelním okně. Rychlost stírání se automaticky reguluje podle intenzity deště. Můžete si vybrat z několika úrovní citlivosti. Tím určíte, při jaké míře vlhkosti na okně se mají stěrače spustit.

Ford Tourneo Connect with rain sensing wipers engaged
Top