Home > Osobní vozy > NOVÉ TOURNEO CONNECT > Výbava > Jízdní vlastnosti

Účelně navržené technologie

Nový Ford Tourneo Connect byl navržen tak, aby dokonale odpovídal vašemu životnímu stylu. Každá technologie a funkce, jako např. inteligentní omezovač rychlosti či systém pro navrácení do jízdního pruhu, usnadňuje a zpříjemňuje jízdu.

New Ford Tourneo Connect interior with Speed Assist

Pomůže vám nepřekračovat rychlostní omezení

Inteligentní omezovač rychlosti dohlíží na dodržování povolené rychlosti, abyste se mohli více soustředit na dění na silnici. Kamera snímající dopravní značení omezující rychlost detekuje (je-li funkce aktivována) omezení v daném místě, načež systém přizpůsobí vaši rychlost danému limitu.Tooltip

Přední světlomety, které se samy rozsvítí, když je to potřeba

Nové, užší čelní světlomety mohou být vybaveny výkonnými bixenonovými výbojkami a jasnými LED světly pro denní svícení. Integrovaný senzor zaznamená úbytek světla za soumraku nebo při náhlé změně světelných podmínek. V takovém případě se automaticky aktivují přední světlomety. Jízda je pak snazší a bezpečnější.

 

Red Ford Tourneo Connect with headlights turned on
Ford Tourneo Connect Active Park Assist diagram

Parkování bude ještě snazší

Aktivní parkovací asistent vám pomůže zajet do podélného i kolmého stání. Jednoduše stiskněte tlačítko a senzory tohoto inovativního systému vyhledají vhodné parkovací místo, až okolo něj projedete. Poté do něj vůz automaticky navede. Na vás zůstane jen obsluha pedálů a řazení. Řídíte se přitom pokyny na obrazovce a zvukovými signály. Z podélného stání umí také vyjet.

Všimne si dopravních značek, které jste mohli přehlédnout

Systém rozpoznávání dopravních značek zaznamená značky umístěné vedle vozovky nebo nad ní, stejně jako stálé i dočasné dopravní značení. V přístrojovém štítu se pak rozsvítí kontrolka se symbolem rychlostního omezení nebo zákazu předjíždění.

New Tourneo Connect with Traffic Sign Recognition
Ford Tourneo Connect with indicating Lane Keeping Alert

Pokročilý systém, který vám pomůže zůstat v jízdním pruhu

Systém udržování v jízdním pruhu sleduje pomocí kamery, zda nevědomky nevyjíždíte z jízdního pruhu. V takovém případě vás varuje vizuálním upozorněním i vibracemi volantu. Reagujete-li pomalu nebo vůbec, asistent pro jízdu v pruzích zasáhne do řízení, aby vás vrátil zpět do správného pruhu. Tato technologie je určena pro víceproudé komunikace dálničního typu. V rychlostech pod 70 km/h se deaktivuje a lze ji vypnout i ručně.

Top