Home > Osobní vozy > TOURNEO CONNECT > Výbava > Zážitek z jízdy

Zážitek z jízdy

Každá funkce nebo technologie v Tourneu Connect má svůj účel
a všechny jsou vymyšlené tak, aby vám usnadňovaly život.

Pokročilé technologie vám pomohou zaparkovat a vyhnout se překážce, zatímco jinésystémy se automaticky postarají o zapínání světel nebo stěračů. 
Vůz vám dokonce umí ukázat rychlostní omezení platné v právě projížděném úseku.

Všimne si dopravních značek, které jste mohli přehlédnout

Systém rozpoznávání dopravních značek zaznamená značky umístěné vedle vozovky nebo nad ní i stálé nebo dočasné dopravní značení. Na přístrojovém panelu se pak rozsvítí kontrolka se symbolem rychlostního omezení nebo zákazu předjíždění.

Ford Tounreo Connect Traffic Sign Recognition
Tourneo Connect Lane Keeping Sytem

Pokročilý systém, který vám pomůže zůstat v jízdním pruhu

Systém udržování v jízdním pruhu sleduje pomocí kamery, zda nevědomky nevyjíždíte z jízdního pruhu. V takovém případě vás varuje vizuálním upozorněním i vibracemi volantu. Reagujete-li pomalu nebo vůbec, asistent pro jízdu v pruzích zasáhne do řízení, aby vás vrátil zpět do správného pruhu. Tato technologie je určena pro víceproudé komunikace dálničního typu. V rychlostech pod 70 km/h se deaktivuje. Lze ji vypnout i ručně.

Tourneo Connect SYNC2 with Emergency Assistance

Systém SYNC s nouzovým asistentem

Důležitou částí systému Ford SYNC, která může i zachránit život, je funkce nouzového asistentaTooltip.V případě dopravní nehody, dojde-li ke spuštění airbagů nebo vypnutí přívodu paliva, umí tato technologie automaticky zavolat na tísňovou linku. Hovor můžete zrušit nebo jej převzít a mluvit s operátorem sami. Nejdůležitější je to, že systém poskytne záchranářům zásadní informace jako např. GPS souřadnice i v případě, že jste v bezvědomí.

Top