Home > Osobní vozy > TOURNEO COURIER > Výbava > Dynamika a hospodárnost

Výkon a spotřeba

Je dobré mít nějaký výkon do rezervy, ale ne za cenu vyšší spotřeby. Výkonné zážehové i vznětové motory pro Tourneo Courier jsou zkonstruované tak, aby přinesly citelnou úsporu ve výdajích za palivo.

Získejte ze svého motoru maximum

Revoluční zážehový litrový tříválec EcoBoost nabízí výkon 74 kW, který byste čekali od motoru o objemu 1,6 l, ale jeho spotřeba paliva je nižší o 24 % a emise CO2 o 25 %.

Silné a úsporné vznětové motory

Vyberte si hospodárný 1,5 l motor Duratorq TDCi, který je nabízen s výkonem 55 nebo 70 kW. S úsporným 1,5 l motorem Duratorq TDCi dosáhnete spotřeby pouhých 3,7 l/100 km a emisí CO2 96 g/km při výkonu 55 kW (se systémem Stop-Start a omezovačem rychlosti na 100 km/h).

Ford TDCi Diesel engines
Blue Tourneo Courier parked outside building

Díky systému Stop-Start spotřebujete méně paliva

Jakmile vůz zastaví na semaforech nebo v koloně, tato technologie dokáže automaticky zhasnout motor. (I nadále však napájí světlomety, klimatizaci, rádio nebo systém Ford SYNC.) Když se chcete znovu rozjet, stačí sešlápnout spojku a zařadit jedničku jako obvykle, popřípadě u vozů s automatem jen sešlápnout pedál plynu. Motor ihned sám naskočí. Automatický systém Stop-Start je nejúčinnější ve městech, kde může snížit spotřebu až o 10 %.

Mrštné a obratné auto

Tourneo Courier má malý poloměr otáčení, což usnadňuje manévrování v rušných úzkých ulicích měst. S pouhými 2,6 otáčkami volantu mezi krajními polohami se vůz otočí na poloměru 5,28 m (stopový poloměr otáčení).

Blue Tourneo Courier parked with front wheels slightly turned.
White Tourneo Courier side-on in city

Nižší náklady díky dlouhým servisním intervalům

Všechny součásti Tournea Courier jsou navržené s ohledem na maximální trvanlivost a minimální nároky na údržbu. Proto jsme mohli stanovit proměnlivý servisní interval na až 30 000km nebo jeden rok (dle skutečnosti, která nastane dříve).;

Top