JAK VÁM MŮŽEME POMOCI?

Zadejte dotaz, hledané slovo
Home > Před nákupem > Objevte > Technologie > Dynamika a hospodárnost > Ford EcoBoost

Ford EcoBoost

The Eco

Eco

V motorech EcoBoost nepřijde ani kapka paliva nazmar. Výsledkem jsou velmi nízké hodnoty spotřeby paliva i emisí CO2 – ty začínají na 94 g/km. Přesné údaje naleznete na stránkách jednotlivých modelů.

The Boost

Boost

Všechny motory EcoBoost jsou přeplňované turbodmychadlem. Proto mají mnohem vyšší výkon, než by se mohlo zdát podle jejich zdvihového objemu. Turbodmychadlo využívá energii výfukových plynů, která jinak přichází nazmar, k tomu, aby se do motoru dostalo velké množství silně stlačeného vzduchu. Například motor 1.0 EcoBoost tak dosahuje působivého výkonu v mild-hybridní variantě až 155 koní (114 kW). To je ještě víc, než nabízely starší a těžší konvenční jednotky o objemu 1,6 l.

Motor

K dosažení těchto pozoruhodných hodnot pomáhá motorům EcoBoost přímé vstřikování paliva. Jedná se o systém, který vstřikuje pod vysokým tlakem precizně dávkované množství paliva přímo do spalovacích komor. Tato inovativní a efektivní cesta využití paliva znamená, že Ford EcoBoost je schopen pracovat v režimu, kdy využívám pouze minimální množství paliva.

Ford EcoBoost Engine

Okamžitá síla

Turbodmychalo přispívá také k širšímu rozpětí točivého momentu. Díky tomu se motory EcoBoost vyznačují velkou pružností a nevyžadují časté řazení. Proměnné časování ventilů pak umožňuje motoru vytvářet silnější točivý moment v nízkých otáčkách a přitom zachovat výkon ve vysokých otáčkách. Jednoduše řečeno: když potřebujete akcelerovat, třeba při předjíždění dlouhého kamionu, můžete se spolehnout na okamžitý a suverénní nástup hnací síly.

EcoBoost - Power when you need it
Top