Home > Servis > Moje vozidlo > Svolávací akce Ford > Kuga PHEV Bezpečnostní akce

Kuga PHEV Bezpečnostní akce

Společnost Ford vydala Bezpečnostní Svolávací akci pro vozidla Ford Kuga PHEV. Všichni zákazníci, kterých se tato bezpečnostní akce týká, byli informováni samostatně dopisem nebo e-mailem.

Dovolte, abychom se s Vámi podělili o aktuální informace týkající se Vašeho vozu Ford Kuga PHEV a nastínili některé kroky, které podnikáme. Především bychom Vás rádi ujistili, že Vaše bezpečnost je naší hlavní prioritou a že soustředíme maximální pozornost na vyřešení situace.

Akce, které společnost Ford podniká

Navzdory rozsáhlému testování v období před uvedením modelu Kuga PHEV se objevily případy vozů, které čelily problémům souvisejícím s odvodem tepla z baterie. V několika málo případech to vedlo k přehřátí, které mělo za následek vznik požáru. Jakmile jsme se o tom dozvěděli, začali jsme ihned podnikat kroky, abychom Vás o dané situaci informovali a doporučili Vám, abyste vozidlo nenabíjeli ze zásuvky a provozovali ho pouze v režimu EV Auto. Pokud se tímto doporučením budete řídit, provoz Vašeho vozidla zůstává zcela bezpečný.

S maximální prioritou vyšetřujeme povahu problému a zapojujeme všechny naše expertní týmy, abychom zjistili hlavní příčinu a našli řešení pro nápravu. Rádi bychom Vás požádali, abyste s námi spolupracovali, zatímco my usilovně pracujeme na finálním servisním postupu. Jakmile tento postup budeme znát, budeme Vás kontaktovat za účelem sjednání návštěvy u autorizovaného partnera Ford.

Toto platí pro všechna vozidla Ford Kuga PHEV, které jsou v současné době u zákazníků, včetně těch, na kterých již byla provedena Servisní akce.

Užívejte své vozidlo Kuga PHEV bezpečně

Pokud vlastníte nebo řídíte vozidlo Ford Kuga PHEV, ještě jednou Vás žádáme, abyste k nabíjení vysokonapěťové baterie nepřipojovali vozidlo. Je také důležité, abyste při každé jízdě nechali vozidlo ve výchozím jízdním režimu „Auto EV“.

Jako kompenzaci za způsobené nepříjemnosti, kromě již dříve avizovaného servisního balíčku Ford Service Plan na 3 roky, Vám přidáme ještě předplacenou palivovou kartu v hodnotě €500 (přibližně 13 000 Kč), protože si uvědomujeme, že spotřeba paliva nemusí být taková, jakou jste očekávali.

Palivovou kartu můžete opakovaně používat v rámci sítě čerpacích stanic OMV. Prosím vyčkejte přibližně 3 týdny, než Vám bude karta doručena poštou. Tímto bychom rádi ocenili Vaši loajalitu a trpělivost, zatímco usilovně pracujeme na řešení.

Děkujeme Vám za pochopení a omlouváme se Vám za způsobené komplikace.

Neustále se snažíme poskytovat bezpečná a vysoce kvalitní vozidla, řešit potenciální nepříjemnosti a neprodleně Vás informovat. Jakmile budou autorizovaní partneři Ford připraveni provést kontrolu Vašeho vozidla a případnou úpravu, budeme Vás neprodleně kontaktovat. Nové aktualizace týkající se tohoto tématu budou k dispozici zde a také Vás budeme kontaktovat e-mailem. Chcete-li aktualizovat své osobní údaje a marketingové preference, přihlaste se nebo se zaregistrujte pro přístup k účtu Ford. Díky tomuto účtu získáte přístup k podrobným informacím o Vašem vozidle. Naleznete zde také návod k obsluze pro Váš vůz, aktualizace systému SYNC, videa s návody, živý chat a další. Pro snadnější přístup k informacím Vám doporučujeme stáhnout si aplikaci FordPass a připojit vozidlo ke svému účtu (odkaz pro Apple; odkaz pro Google Play). Na uvedeném odkazu je ke zhlédnutí video, které vás postupem připojení vozidla v rámci aplikace provede. Přihlašovací údaje vašeho účtu Ford a aplikace FordPass jsou stejné.

Máte-li jakékoliv dotazy či speciální požadavky, kontaktujte prosím Zákaznické Centrum Ford na telefonním čísle 800 FORD CZ (800 3673 29) nebo prostřednictvím e-mailu zakaznik@ford.com.

Jsme Vám k dispozici od pondělí do pátku, od 9:00 do 17:00.

Nejčastější dotazy týkající se Bezpečnostní akce Ford Kuga PHEV

 • V rámci probíhajících bezpečnostních procesů společnosti Ford jsme identifikovali potenciální komplikace s vysokonapěťovou pohonnou baterií na vozidlech Ford Kuga PHEV. I když se to původně týkalo vozidel vyrobených před 25. červnem 2020, v zájmu bezpečnosti jsme nyní rozšířili působnost této akce tak, aby zahrnovala všechny modely Ford Kuga PHEV.

  Ve vysoce nepravděpodobném případě, že se u vysokonapěťového (HV) akumulátoru vozidla (nebo u jedné z jeho součásti) vyskytne technický problém, může být nutné odvzdušnit vysokonapěťový akumulátor od horkých plynů, tlaku a tepla. Horké plyny lze směrovat na komponenty nacházející se pod vozidlem. Může však dojít k překročení jejich navržené pracovní teploty, což by mohlo vyústit v požár.

 • V Evropě evidujeme šest případů, které s maximální naléhavostí dále vyšetřujeme. Nejsme si vědomi žádných nehod nebo zranění při těchto událostech.

 • Inženýři společnosti Ford usilovně pracují na dalším postupu. Majitelé vozidel Ford Kuga PHEV budou kontaktováni individuálně, jakmile bude k dispozici servisní postup, aby si naplánovali termín kontroly u našich autorizovaných partnerů Ford. Mezitím je jízda ve vozidle Ford Kuga PHEV bezpečná, pokud není vysokonapěťová baterie nabíjena a k jízdě je využíván režim Auto EV, tedy výchozí režim vozidla. Za tyto nepříjemnosti se velice omlouváme.

 • Dokud nebude vyhlášen další servisní postup, prosím nenabíjejte vůz a jezděte pouze v režimu Auto EV. Tak bude Vaše jízda bezpečná. Majitelé vozidel Ford jsou individuálně kontaktováni. Také Vás budeme v co nejkratší možné době kontaktovat a to hned, jakmile bude k dispozici další postup.

 • V režimu Auto EV je nabitá pouze malá část baterie, což umožňuje řízení vozu v hybridním režimu. Nabíjení bude omezeno na rekuperaci energie při brzdění. Řízení vozidel za těchto podmínek zůstává bezpečné.

 • Kuga PHEV má 4 jízdní režimy.

   

  • Auto EV – používaný režim než bude další postup. Automaticky je využívána elektrická energie pokud je k dispozici, a v případě potřeby si vůz dopomůže motorem (výchozí režim)
  • EV Later – Zabezpečuje energii baterie pro pozdější použití
  • EV Now – Spustí se čistě elektrický pohon za předpokladu, že baterie má dostatek energie, aby to podpořila
  • EV Charge – Nabíjí baterii za jízdy pro pozdější použití, například ve městě.

   

  Do dalšího vyhlášeného postupu Vás žádáme o používání pouze prvního (výchozího) režimu Auto EV.

 • V případě jakýchkoliv dalších dotazů se můžete obrátit na naše Zákaznické Centrum Ford na telefonním čísle 800 367 329 nebo na e-mailu: zakaznik@ford.com.

Top