Home > Servis > Moje vozidlo > Servisní svolávací akce > Kuga PHEV Bezpečnostní akce

Kuga PHEV – Bezpečnostní akce

Naše společnost vydala bezpečnostní opatření pro vozidla Ford Kuga PHEV.

Rádi bychom Vám poděkovali za pochopení a omluvili se Vám za způsobené nepříjemnosti.

Inženýři společnosti Ford usilovně pracují na vyřešení komplikace, která Vám aktuálně brání v dobíjení Vašeho vozidla Ford Kuga PHEV.

Pokud jste majitelem vozidla Ford Kuga PHEV, obdržíte nebo jste obdrželi poštou dopis o Svolávací akci. Toto je formální dopis, který je požadován od příslušných orgánů v České republice. Prosím přečtěte si dopis co nejdříve a postupujte dle uvedených pokynů. Bezpečnostní servisní akce se vztahuje na všechna vozidla Ford Kuga PHEV, která jsou v současné době u zákazníků, včetně těch, u kterých byla již předchozí Bezpečnostní svolávací akce provedena.

Operujte svoje vozidlo Kuga PHEV bezpečně

Nadále Vás žádáme, abyste vozidlo nenabíjeli. Dále je důležité, abyste při každé jízdě nechali vozidlo ve výchozím jízdním režimu „Auto EV“. Režim Auto EV je jedním ze čtyř režimů jízdy Kuga PHEV, který automaticky využívá elektrickou energii, pokud je k dispozici, a v případě potřeby používá motor k pohonu vozidla.

I po vybití baterie se během jízdy stane Kuga PHEV v podstatě plně hybridním elektrifikovaným vozidlem, které se může automaticky dobíjet prostřednictvím rekuperačního brzdění nebo zpomalení. Baterie tak získá malé množství energie pro pozdější použití.

" Pokud jezdíte v režimu Auto EV, vozidlo se automaticky dobíjí prostřednictvím rekuperačního brzdění nebo zpomalení a ukládá energii do vysokonapěťové baterie." Tato energie se poté používá k řízení vozidla buď bez běžícího motoru, nebo ve spojení s motorem k řízení vozidla pro dosažení optimální účinnosti. Přebytečná energie generovaná běžícím motorem je uložena v baterii pro pozdější použití. “

V režimu Auto EV je výkon vozidla srovnatelný s dieselovým motorem nebo běžným hybridním pohonem.

Neustále se snažíme poskytovat bezpečná a vysoce kvalitní vozidla, řešit potenciální nepříjemnosti a neprodleně Vás informovat. Jakmile budou autorizovaní partneři Ford připraveni provést kontrolu Vašeho vozidla a případnou úpravu, budeme Vás neprodleně kontaktovat. Nové aktualizace týkající se tohoto tématu budou k dispozici zde a také Vás budeme kontaktovat e-mailem. Chcete-li aktualizovat své osobní údaje a marketingové preference, přihlaste se nebo se zaregistrujte pro přístup k účtu Ford. Díky tomuto účtu získáte přístup k podrobným informacím o Vašem vozidle. Naleznete zde také návod k obsluze pro Váš vůz, aktualizace systému SYNC, videa s návody, živý chat a další. Přihlašovací údaje vašeho účtu Ford a aplikace FordPass jsou stejné.

V případě jakýchkoliv dalších dotazů se můžete obrátit na naše Zákaznické Centrum Ford na telefonním čísle 800 367 329 nebo na e-mailu: zakaznik@ford.com.

Nejčastější dotazy týkající se Bezpečnostní akce Ford Kuga PHEV

 • V rámci probíhajících bezpečnostních procesů společnosti Ford jsme identifikovali potenciální komplikace s vysokonapěťovou pohonnou baterií na vozidlech Ford Kuga PHEV. I když se to původně týkalo vozidel vyrobených před 25. červnem 2020, v zájmu bezpečnosti jsme nyní rozšířili působnost této akce tak, aby zahrnovala všechny modely Ford Kuga PHEV.

  Ve vysoce nepravděpodobném případě, že se u vysokonapěťového (HV) akumulátoru vozidla (nebo u jedné z jeho součásti) vyskytne technický problém, může být nutné odvzdušnit vysokonapěťový akumulátor od horkých plynů, tlaku a tepla. Horké plyny lze směrovat na komponenty nacházející se pod vozidlem. Může však dojít k překročení jejich navržené pracovní teploty, což by mohlo vyústit v požár.

 • V Evropě evidujeme šest případů, které s maximální naléhavostí dále vyšetřujeme. Nejsme si vědomi žádných nehod nebo zranění při těchto událostech.

 • Inženýři společnosti Ford usilovně pracují na dalším postupu. Majitelé vozidel Ford Kuga PHEV budou kontaktováni individuálně, jakmile bude k dispozici servisní postup, aby si naplánovali termín kontroly u našich autorizovaných partnerů Ford. Mezitím je jízda ve vozidle Ford Kuga PHEV bezpečná, pokud není vysokonapěťová baterie nabíjena a k jízdě je využíván režim Auto EV, tedy výchozí režim vozidla. Za tyto nepříjemnosti se velice omlouváme.

 • Dokud nebude vyhlášen další servisní postup, prosím nenabíjejte vůz a jezděte pouze v režimu Auto EV. Tak bude Vaše jízda bezpečná. Majitelé vozidel Ford jsou individuálně kontaktováni. Také Vás budeme v co nejkratší možné době kontaktovat a to hned, jakmile bude k dispozici další postup.

 • V režimu Auto EV je nabitá pouze malá část baterie, což umožňuje řízení vozu v hybridním režimu. Nabíjení bude omezeno na rekuperaci energie při brzdění. Řízení vozidel za těchto podmínek zůstává bezpečné.

 • Kuga PHEV má 4 jízdní režimy.

   

  • Auto EV – používaný režim než bude další postup. Automaticky je využívána elektrická energie pokud je k dispozici, a v případě potřeby si vůz dopomůže motorem (výchozí režim)
  • EV Later – Zabezpečuje energii baterie pro pozdější použití
  • EV Now – Spustí se čistě elektrický pohon za předpokladu, že baterie má dostatek energie, aby to podpořila
  • EV Charge – Nabíjí baterii za jízdy pro pozdější použití, například ve městě.

   

  Do dalšího vyhlášeného postupu Vás žádáme o používání pouze prvního (výchozího) režimu Auto EV.

 • V případě jakýchkoliv dalších dotazů se můžete obrátit na naše Zákaznické Centrum Ford na telefonním čísle 800 367 329 nebo na e-mailu: zakaznik@ford.com.

Top