Home > Užitkové vozy > NOVÝ TRANSIT VAN > Výbava > Bezpečnost a zabezpečení

Bezpečnost a zabezpečení

pre-collision assist demonstrative graphic

Systém, který pomáhá chránit chodce

Předkolizní asistent s detekcí chodců sleduje prostor před vozem prostřednictvím radaru a kamery. Zaznamená-li riziko střetu s jiným vozidlem nebo chodcem, upozorní vás na to. Pokud včas nezareagujete, systém začne automaticky brzdit, aby snížil závažnost následků srážky nebo jí v některých případech dokonce zcela zabránil. 

Nepřetržitá ochrana proti převrácení

Systém ochrany před převrácením s unikátním snímačem rychlosti naklánění pomáhá udržet všechna kola bezpečně na zemi. Užitečný je zejména při jízdě s vysokým těžištěm nebo v zatáčkách se sklonem vozovky k vnější krajnici.

Ford Transit Van side wind stabilisation graphic
Blue Ford Transit Van front wheel close up

Včasné upozornění na defekt pneumatiky

Systém detekce poklesu tlaku v pneumatikách vás rozsvícením kontrolky na přístrojovém panelu okamžitě upozorní, pokud v některé z pneumatik klesne tlak v důsledku defektu.

Systémy aktivní bezpečnosti, které se přizpůsobí hmotnosti nákladu

Systém adaptace na hmotnost nákladu upravuje zásahy ESC podle aktuální celkové hmotnosti vozidla. Tím zajišťuje jistotu a stabilitu při jízdě jak s prázdným, tak s plně zatíženým vozem.

Transit Van load adaptive control graphic
New Transit Van Side Wind stabilisation graphic

Kompenzace bočního větru

Tato funkce elektronického stabilizačního programu sleduje vliv bočního větru a pomáhá řidiči udržet směr jízdy i při silných poryvech.

Top