Home > Užitkové vozy > RANGER RAPTOR > Výbava > Pohodlí a praktičnost

Dobývejte svět s veškerým pohodlím

Každý vnější aspekt nového Fordu Ranger Raptor je navržený tak, aby maximalizoval jeho funkčnost, odolnost a výkon v terénu. Uvnitř pak čekají technologie, které se postarají o vaše pohodlí a kontakt se světem bez ohledu na to, kam se zrovna vydáte. Zabudovaný modem FordPass Connect umožňuje například dálkové zamykání a odemykání Raptoru. Když vyměníte drsný terén za udržovanou asfaltovou silnici, můžete se vyhnout zácpám díky aktuálním dopravním informacím odesílaným přímo do navigačního systému vozu. A pokud najdete v divočině signál, můžete k palubnímu Wi-Fi hotspotu připojit až deset zařízení.

Ford Ranger Raptor with SYNC 3 and FordPass Connect

Váš klíč k propojenějšímu světu

Nový Ranger Raptor je k dispozici s modemem FordPass ConnectFordPass Connect. Tento systém nabízí celou řadu užitečných funkcí včetně bezdrátového připojení 4G Wi-FiWi-Fi Hotspot až pro deset zařízení nebo aktuálních dopravních informací, které se zobrazují přímo na obrazovce navigačního systému.

Další funkce získáte, pokud si stáhnete aplikaci FordPass

FordPass Connect bude ještě užitečnější v kombinaci s vaším mobilním telefonem a aplikací FordPass. Po připojení budete mít k dispozici řadu nových užitečných funkcí. Například můžete svůj telefon používat k vyhledání zaparkovaného vozu či jeho zamknutí nebo odemknutí na dálku. Můžete monitorovat hladinu paliva v nádrži, najeté kilometry i tlak v pneumatikách. Také můžete na svůj mobilní telefon přijímat zprávy o technickém stavu vozidla. Také si můžete naprogramovat navigaci z domova a odeslat cíl cesty do vozu přímo ze svého telefonu.

Hand with mobile phone with FordPass App open
Ford Ranger Raptor with close up on Ford SYNC 3 with Voice Control and Touchscreen

Díky SYNC 3 nemusíte vůbec spustit ruce z volantu

Ford SYNC 3 je prvotřídní systém, díky kterému můžete být neustále připojeni, ovládat telefon, hudební přehrávač a navigaci intuitivními hlasovými pokyny. Umí také číst textové zprávy. Nebo můžete používat barevnou intuitivní dotykovou obrazovku podporující gesta jako posouvání prstem a pohyb dvou prstů od sebe a k sobě. Systém si rozumí s Apple CarPlay i Android Auto. Přístup k mobilním aplikacím zajišťuje také rozhraní Applink. Dokonce stačí jen říct „mám hlad“, a systém zobrazí seznam restaurací v okolí.

Snadnější nakládání a vykládání

Raptor může být vybaven zadním čelem Easy Lift. Díky chytré konstrukci stačí k otevření i zavření zadního čela podstatně menší síla.

Ford Ranger Raptor showing ope easy lift tailgate
Ford Ranger Raptor close up of power start button

Život vám usnadní i odemykání bez použití klíče

Když přicházíte ke svému Raptoru, systém Ford KeyFree zaznamená přítomnost klíče, přestože je schovaný v kapse nebo kabelce. Dveře se odemknou a když se posadíte, nepotřebujete dávat klíč do zapalování. Jenom sešlápnete spojku, stisknete tlačítko Ford Power a motor naskočí.

Spousta praktických odkládacích prostor

Všechny varianty kabiny nabízejí řadu promyšlených prostor k uložení věcí, které nechcete převážet na korbě. Například Double Cab má dvě velké schránky pod zadními sedadly. V závislosti na typu kabiny jsou k dispozici tři středové konzoly. Na konzole se nachází schránka vhodná třeba na jídlo, držáky nápojů, přihrádky na drobné předměty a prostor po mobilní telefon. Rozměrná schránka v palubní desce pojme 15" notebook, menší deštník apod.

Ford Ranger Raptor close up on handy stowage space
Ford Ranger Raptor close up integrated SatNav system

Integrovaná navigace

Raptor je vybaven plně integrovanou satelitní navigací s 8palcovou barevnou dotykovou obrazovkou a příjmem digitálního rozhlasového vysílání. Navigace reaguje na aktuální dopravní situaci a přesně vypočítává předpokládaný čas příjezdu do cíle. Poskytuje také další užitečné informace o cestě.

Quickclear rychle očistí čelní sklo

Tato inteligentní funkce umožňuje rychlý odjezd v mrazivých ránech. Jednoduše stisknete tlačítko a tenká topná tělíska rozpustí námrazu nebo zamlžení na čelním okně. Současně pomohou zbavit námrazy stěrače.

Ford Ranger Raptor showing fogged-up screen
Ford Ranger Raptor showing power foldable door mirrors

Zpětná zrcátka, která na sebe dávají pozor

Elektricky sklopná zpětná zrcátka se po zaparkování automaticky sklopí, aby předešla náhodnému poškození. Ve sklopené poloze jsou chráněny i stylové integrované ukazatele směru.

Ford Easy Fuel zabrání omylům při tankování

S tímto systémem je načerpání nesprávného druhu paliva prakticky nemožné, protože tryska tankovací pistole neprojde hrdlem. A jelikož je systém Ford Easy-Fuel bezvíčkový, nemusíte ani manipulovat se špinavým víčkem nádrže.

Ford Ranger Raptor detail of easy fuel system with a capless system
Ford Ranger Raptor detail of wipers

Stěrače, které se automaticky přizpůsobí intenzitě deště

Stěrače s dešťovým senzorem se samy spustí, když zaznamenají vlhkost na čelním okně. Rychlost stírání se automaticky reguluje podle intenzity deště. Můžete si vybrat z několika úrovní citlivosti. Tím určíte, při jaké míře vlhkosti na okně se mají stěrače spustit.

Nastavte ideální teplotu pro sebe a své pasažéry

Dvouzónová elektronická automatická klimatizace umožňuje nastavit rozdílnou teplotu pro zónu řidiče a spolujezdce. Systém je potom automaticky udržuje.

Ford Ranger Raptor detail of Dual-zone Electronic Automatic Temperature Control
Top