Home > Užitkové vozy > TRANSIT COURIER > Výbava > Bezpečnost a zabezpečení

Bezpečnost a zabezpečení

Transit Courier je vybaven celou řadou pokročilých technologií, které chrání vás, vaše pasažéry i váš náklad. Jedná se např. o technologie snižující riziko smyku na mokré nebo zledovatělé vozovce, technologie, které umějí automaticky brzdit, i takové, které přivolají pomoc při nehodě. Najdete zde i systémy s detektory pohybu, které chrání převážený náklad a dokážou spustit alarm i po odpojení baterie.

Blue Ford Transit Courier showing the Traction Control System

Maximální záběr s minimálním úsilím

Vyspělý systém regulace prokluzu kol eliminuje nadměrné protáčení kol a zajišťuje nejlepší možnou přilnavost, dynamiku a stabilitu právě tehdy, když to nejvíce potřebujete. Systém nepřetržitě monitoruje a reguluje distribuci točivého momentu na jednotlivá kola, čímž zajišťuje optimální záběr pneumatik při akceleraci.

Včasné upozornění na defekt pneumatiky

Systém monitorování tlaku v pneumatikách (TPMS) vás prostřednictvím kontrolky na přístrojovém panelu okamžitě upozorní, pokud v některé z pneumatik klesne tlak.

Tyre Pressure Monitoring
Blue Ford Transit Courier in motion on a street

Zůstaňte za všech okolností pány situace

Elektronický stabilizační systém nepřetržitě monitoruje jízdu. Jakmile zaznamená jakoukoliv odchylku od zvolené jízdní dráhy jako např. počátek smyku, automaticky upraví vaši pozici na vozovce a pomůže vám dostat vůz zpět pod kontrolu.

Silnější zpomalení při prudkém brzdění

Elektronický brzdový asistent pomáhá vozu dosáhnout maximální účinnosti brzd v krizových situacích. Systém řízený soustavou ESC sleduje, jakou silou působíte na brzdový pedál, a v případě potřeby automaticky zvýší tlak v brzdové soustavě.

Blue Ford Transit Courier front shot
Red Ford Transit Courier rear of the car in detail

Upozornění ostatních řidičů na prudké brzdění

Signalizace prudkého brzdění začne při intenzivním zpomalování automaticky blikat brzdovými světly, čímž varuje řidiče za vámi.

Nepřetržitá ochrana proti převrácení

Systém ochrany před převrácením s unikátním snímačem rychlosti naklánění pomáhá udržet všechna kola bezpečně na zemi. Užitečný je zejména při jízdě s vysokým těžištěm nebo v zatáčkách se sklonem vozovky k vnější krajnici.

Transit Custom Protection against roll-over
Red Ford Transit Courier showing the airbags

Pokročilý systém airbagů

Transit Courier je dostupný nejen s airbagy řidiče a spolujezdce, ale také airbagy hlavovými a bočními. Sofistikované snímače jsou umístěny v klíčových částech vozidla, aby byla zaručena řízená a rychlá odezva.

Pokročilé systémy pro lepší kontrolu

Protiblokovací brzdová systém (ABS) a systém elektronického rozdělení brzdného účinku společně napomáhají kontrolovanějšímu brzdění.

Blue Ford Transit Courier cornering
Blue Ford Transit Courier showing the alarm options

Dva typy vysoké úrovně zabezpečení

Na přání dodávaný obvodový alarm se rozezní při násilném otevření dveří nebo kapoty. Pro ještě vyšší úroveň ochrany si můžete zvolit prostorový alarm. Jedná se o vyspělý systém, který se automaticky uvede do pohotovostního stavu při zamknutí vozu a rozezní silnou sirénu, pokud zaznamená násilný průnik do vozu, pokus o odtažení nebo jakýkoli pohyb uvnitř vozu.

Top