Home > Užitkové vozy > TRANSIT > Výbava > Dynamika a hospodárnost

Výkon a spotřeba

Motory z nové řady Ford 2.0 EcoBlue mají vyšší výkon i točivý moment, ale současně také menší spotřebu a emise. Navíc již splňují přísnou emisní normu Euro 6. V kombinaci s inteligentním dobíjením, regulací zrychlení a automatickým systémem Stop-Start jsou výsledkem menší výdaje za palivo, nižší celkové náklady na vlastnictví a tudíž i rychlejší návratnost vaší investice.

Zvýšený výkon. Snížené emise.

Vznětové motory Ford EcoBlue 2.0 l v Transitu splňují přísné standardy emisní normy Euro 6, které nařizují snížení emisí oxidů dusíku (NOx) o 55 procent oproti standardu Euro 5.

Motory Ford EcoBlue

Vyvinuté v souladu s přísnými standardy normy Euro 6, motory 2.0 EcoBlue propojují příkladnou výkonnost s nízkou spotřebou paliva a emisemi. K dalšímu snížení provozních nákladů přispívá prodloužení proměnlivého servisního intervalu na 40 000 km nebo dva roky (dle skutečnosti, která nastane dříve). A jelikož jsou motory dostupné ve třech výkonnostních variantách 105 k / 360 Nm, 130 k / 385 Nm nebo 170 k / 405 Nm, je snadné vybrat si tu nejvhodnější.

EcoBlue engines on the road
AdBlue

Aditivum, které likviduje zplodiny

Systém selektivní katalytické redukce (SCR) využívá kapalinu AdBlue®. Jedná se o kapalinu na bázi močoviny a vody, která rozkládá oxidy dusíku ve výfukových plynech na dusík a vodu. Filtr pevných částic pak zachytí více než 99 % všech prachových částeček ve výfukových plynech. Aby vznětový motor Ford EcoBlue pracoval správně, nesmí dojít k úplnému vyprázdnění nádrže na aditivum AdBlue®. Na pokles hladiny pod bezpečnou hodnotu vás upozorní kontrolka na palubní desce.

Efektivnější dobíjení akumulátoru

Na rozdíl od konvenčních systémů obnovuje Inteligentní rekuperační dobíjení kapacitu akumulátoru pouze tehdy, když je to zapotřebí. Pokud to není nutné, nedobíjí například během akcelerace. Tím pomáhá snížit spotřebu a emise.

Ford Smart regenerative charging
Auto Start Stop

Díky systému Stop-Start spotřebujete méně paliva

Jakmile vůz zastaví na semaforech nebo v koloně, tato technologie dokáže automaticky zhasnout motor. (I nadále však napájí světlomety, klimatizaci, rádio nebo systém Ford SYNC.) Když se chcete znovu rozjet, stačí sešlápnout spojku a zařadit jedničku jako obvykle, popřípadě u vozů s automatem jen sešlápnout pedál plynu. Motor ihned sám naskočí. Automatický systém Stop-Start je nejúčinnější ve městech, kde může snížit spotřebu až o 10 %.

Pomůže vám jezdit hospodárněji

Inovativní systém Ford Eco Mode neustále vyhodnocuje vliv vašeho stylu jízdy na spotřebu. Analyzuje rychlost, řazení, předvídavost i poměr krátkých a dlouhých jízd. Inteligentní software vám pak poskytuje rady, jak snížit spotřebu paliva.

Ford Eco Mode
Acceleration Control

Regulace zrychlení vám pomůže jezdit úsporněji

Tato inovativní, na přání dodávaná funkce reguluje úroveň zrychlení na základě toho, zda je vůz Ford Transit naložený plně, nebo jen částečně. Díky tomu se můžete v závislosti na svém stylu jízdy dočkat snížení spotřeby paliva až o 15 %. Tato technologie zároveň snižuje míru opotřebení motoru, brzd, pneumatik i dalších částí hnacího řetězce.

Ukazatel řazení pro úspornou jízdu

Kontrolka na palubní desce vám ukáže, v jakém okamžiku změnit rychlostní stupeň pro maximální úsporu paliva.

Shift Indicator light
Top