Ford Explorer side view while charging

DYNAMIKA A HOSPODÁRNOST

Ford Explorer je elegantní kombinací robustních schopností a sofistikované hybridní účinnosti. Precizně navržený plug-in hybridní systém s třílitrovým benzínovým motorem V6 EcoBoost vám pomůže objevovat svět efektivněji než kdy předtím. Pokročilá 10stupňová automatická převodovka s otočným voličem se postará o to, abyste měli vždy zařazen ten správný stupeň. Toto je SUV, které bylo navrženo tak, abyste měli požitek z jízdy a maximální kontrolu nad vozem i silnicí. 

EKOLOGICKY ŠETRNÝ. TICHÝ. PRAKTICKÝ.

Hodí se do rušných ulic města i do náročného terénu. Pokročilá plug-in hybridní (PHEV) technologie Fordu Explorer kombinuje elektrický motor napájený z akumulátoru s impozantním přeplňovaným zážehovým motorem EcoBoost o objemu 3,0 l. Motor dosahuje kombinovaného hybridního výkonu 336 kW (457 k) při mimořádně nízké spotřebě paliva a emisích CO2 pouze    71 g/km. Na výběr máte čtyři režimy elektrického pohonu (EV), takže se můžete dle svých požadavků rozhodnout, zda pojedete na elektrický motor, zážehový motor, budete je kombinovat nebo budete akumulátor dobíjet za jízdy. Snadno si tak poradíte v libovolném terénu, zatímco po městě budete jezdit čistě, tiše a kultivovaně.

ÚSPORA ENERGIE

Ford Explorer vám umožní dojet čistě na elektrický pohon na vzdálenost až 45 km (WLTP městský provoz). To znamená, že pokud jezdíte na kratší vzdálenosti, například do školy, na nákup nebo za svými koníčky, vypouštíte nulové emise během provozu. Pro ještě větší hospodárnost a udržitelnost využívá Ford Explorer energii vytvořenou regenerativním brzděním nebo plachtěním (jízda setrvačností) a zvyšuje tak váš dojezd. Pro zjištění stavu dojezdu využijte také aplikaci FordPass.

Ford Explorer dashboard close up showing electric range
Ford Explorer Rotary Gear Shift Dial

PLYNULÉ OVLÁDÁNÍ AUTOMATU

U modelů s automatickou převodovkou vám otočný volič převodovky dává úplnou kontrolu nad pokročilou 10stupňovou převodovkou – umožňuje hladké přepínání rychlostních stupňů prostým otočením voliče. Otočný volič nezabírá tolik místa jako tradiční pákový a interiér díky němu působí úhlednějším dojmem. 

Ford Explorer interior with steering wheel and paddle shifters

RYCHLÉ A PŘESNÉ ŘAZENÍ KONEČKY PRSTŮ

Technologie inspirovaná světem závodních aut umožňuje ovládat převodovku konečky prstů. A protože jsou ovládací pádla namontovaná přímo pod volantem, můžete snadno řadit i v zatáčkách.

Ford Explorer driving in sun drenched country

DOKONALEJŠÍ AERODYNAMIKA SNIŽUJE SPOTŘEBU PALIVA

Při pomalé jízdě ponechává aktivní maska chladiče otevřený přístup vzduchu do motorového prostoru. Jakmile zrychlíte, automaticky se uzavře. Tím se zlepší aerodynamika vozu, což vede k nižší spotřebě. Postupem času může tato technologie ušetřit nemalé množství paliva.

blue bubble low emissions

NIŽŠÍ EMISE

Díky působivým emisím CO2 ve výši pouhých 71 g/km (WLTP městský provoz) splňuje plug-in hybridní motor Fordu Explorer přísné emisní normy Euro 6.2. Tyto přísnější normy mají za cíl zlepšit kvalitu ovzduší a snížit emise výfukových plynů.

Ford Explorer front three quarter view while charging

NABÍJENÍ

Udržování nabitého vozu Ford Explorer je jednoduché díky možnostem nabíjení. Nabíjejte vůz doma nebo na cestách a využijte možnost dojezdu až 45 km (WLTP) čistě na elektrickou energii.

FORD EXPLORER PLUG-IN HYBRID NABÍJENÍ

Existují tři způsoby nabíjení vozu Explorer PHEV, doby nabíjení závisí na způsobu nabíjení, který si vyberete. Standardně z výroby dostanete nabíjecí kabel pro domácí nabíjení ze zásuvky. Pro rychlejší nabíjení doma využijte Ford Wallbox, který dokáže docílit vyššího výkonu než běžná zásuvka. Tabulka níže zobrazuje doby nabíjení vozu pomocí všech tří metod. Ať si vyberete jakýkoliv způsob, veškeré informace o stavu nabíjení můžete sledovat na obrazovce systému SYNC nebo pomocí aplikace FordPass.

  DOBA NABÍJENÍ
Nabíjení z domácí zásuvky (230 V)  6 hodin
Nabíjení pomocí wallboxu 3,5 hodiny
Nabíjení na veřejné nabíječce  3,5 hodiny
next
prev
Ford Kuga PHEV home charging cable

 DOMÁCÍ NABÍJECÍ KABEL (STANDARDNÍ VÝBAVA)

  Explorer PHEV obsahuje nabíjecí kabel do domácí zástrčky jako součást standardní výbavy. Díky této metodě můžete váš vůz nabít za přibližně 6 hodin, ideální pro nabíjení přes noc. Veškeré informace o stavu nabíjení můžete sledovat na obrazovce systému SYNC nebo pomocí aplikace FordPass.

Zobrazit video

Wallbox charging station close up

  DOMÁCÍ NÁSTĚNNÁ NABÍJEČKA

Pro rychlejší nabíjení doma je zde Ford Wallbox. Tato nabíjecí stanice dodávaná jako příslušenství dokáže Explorer PHEV nabít z 0-100 % za přibližně 3-3,5 hodiny. Pro více informací kontaktujte autorizovaného partnera vozů Ford.

Zobrazit video

Ford Kuga PHEV public charging cable

  KABEL PRO VEŘEJNÉ NABÍJEČKY

Pokud jste zrovna na cestách, využijte velkého množství veřejných nabíječek pro nabití vašeho vozu Explorer PHEV. Nabíjet vůz Explorer PHEV lze také na veřejných nabíjecích stanicích, plně nabitý vůz budete mít přibližně za 3-3,5 hodiny. Získejte přístup k 600 000 nabíjecím stanicím NewMotion po celé Evropě. Dostupné možnosti nabíjení naleznete také v aplikaci FordPass.

Zobrazit video

Ford Explorer front three quarter view

JÍZDNÍ VLASTNOSTI 

Usaďte se do kokpitu Fordu Explorer a nechte se obklopit řadou nejmodernějších technologií. Díky pokročilému systému volby jízdních režimů přizpůsobte svůj výkon městským silnicím, horským stezkám a všemu mezi tím. Nebo použijte adaptivní tempomat s funkcí Stop&Go a zvládněte pohodlně i dlouhé cesty. Můžete si dokonce vybrat, zda upřednostnit elektrickou energii, energii benzínového motoru nebo jejich kombinaci. Všechny tyto systémy spolu bezproblémově spolupracují a zvyšují váš zážitek při každé jízdě.  

ZKROŤTE KAŽDÝ TERÉN

Rovné městské ulice nebo kamenitý terén mimo asfalt: systém volby jízdních režimů Terrain Management byl navržen tak, abyste měli nad vším maximální kontrolu. Vyberte si ze sedmi jízdních režimů, které upraví charakter vozu podle jízdních podmínek. V závislosti na zvoleném režimu se mění odezva plynu a řízení i citlivost podvozku a zároveň také citlivost stabilizačního a protiprokluzového systému i asistenta sjíždění se svahů. V každé situaci tak budete mít vůz zcela pod kontrolou. Vyberte si: Normal, Eco, Sport, Slippery (kluzký povrch), Deep Snow/Sand (hluboký sníh/písek), Trail (nezpevněná cesta) neboTow/Haul (tažení/těžký náklad). Klíčové informace se zobrazují na 12,3palcovém digitálním přístrojovém štítu Fordu Explorer, jehož barevné schéma se rovněž mění podle zvoleného jízdního režimu. 

JISTOTA V NEPŘEDVÍDATELNÝCH SITUACÍCH

Jedinečným ústředním bodem interiéru Fordu Explorer je digitální přístrojový štít. Tento chytrý 12,3" barevný displej využívá technologii "free-flowing", která umožňuje zakřivení obrazovky podle tvaru palubní desky, takže celý interiér je tvořen hladšími liniemi. Informace se zobrazují ve vysokém rozlišení ve formě intuitivních a snadno čitelných ikon a mění barvu a konfiguraci podle zvoleného jízdnímu režimu. Explorer je vybaven pohonem zadních kol pro maximalizaci výkonu. Pokud pohon všech kol není nutný, bude vozidlo poháněno pouze pohonem zadních kol.

Ford Explorer PHEV logo close up
Ford Explorer cruising behind another car with Adaptive Cruise Control engaged

ULEHČÍ JÍZDU V HUSTÉM PROVOZU

Adaptivní tempomat s funkcí Stop&Go umožňuje zvolit cestovní rychlost i odstup od vozidla jedoucího před vámi. Když systémové senzory zjistí, že provoz zpomaluje a podmínky neumožňují pokračovat nastavenou rychlostí, zachová automaticky předem nastavenou vzdálenost od vpředu jedoucího vozu. V hustém provozu dokáže vůz i zcela zastavit. Jakmile se silnice uvolní, systém automaticky zrychlí na nastavenou rychlost. Díky tomu se skvěle osvědčí např. v nepřehledném městském provozu, kde je třeba neustále zastavovat a znovu se rozjíždět.

Ford Explorer driving on mountain road bird's eye view

POMŮŽE VÁM DODRŽOVAT RYCHLOST

Systém rozpoznávání dopravních značek zaznamená značky umístěné vedle vozovky nebo nad ní i stálé nebo dočasné dopravní značení. Na přístrojovém štítu se rovněž zobrazují ikony maximální povolené rychlosti a zákazu předjíždění, které vás upozorňují na změny těchto omezení. Inteligentní omezovač rychlosti spolupracuje s rozpoznáváním dopravních značek a postará se o dodržování rychlosti, abyste se mohli soustředit na sledování provozu. Po aktivaci systém zjišťuje místní rychlostní limit a automaticky podle toho upravuje maximální rychlost jízdy.

Ford Explorer rear view camera close crop

PŘEHLED DO VŠECH STRAN

360stupňová kamera Fordu Explorer s rozděleným zobrazením vám pomůže lépe sledovat okolí. Technologie používá čtyři samostatné kamery umístěné kolem vozidla (jednu v mřížce chladiče, jednu v zadních dveřích a po jedné v každém zpětném zrcátku). Obraz z těchto čtyř kamer je pak spojen dohromady a zobrazen prostřednictvím obrazovky SYNC 3, čímž získáte komplexní pohled na oblast okolo vás. A při couvání ukazuje zadní kamera situaci za vozem na obrazovce zabudované do středové konzoly. Kromě toho, že vám ukáže věci, které se jinak dají snadno přehlédnout, vám parkování usnadní také zobrazením virtuálních čar, které vás bezpečně navedou i do toho nejmenšího prostoru.

Ford Explorer parking up close to another car

NECHTE PARKOVÁNÍ NA FORDU EXPLORER

Parkování v rušných ulicích nebo v úzkých prostorech může být složité. Nejnovější generace funkce Aktivní parkovací asistent vás nejen nasměruje na parkovací místa, ale také řídí zrychlení, řazení a brzdění. Díky této inteligentní technologii je parkování bez námahy. Po aktivaci jednoduše vyberete stranu silnice a zda chcete parkovat podélně nebo rovnoběžně. Poté stisknete a podržíte tlačítko a necháte, aby vaše auto za vás udělalo veškerou práci.

VÍCE JISTOTY PŘI ROZJEZDECH V KOPCI

Asistent při rozjíždění ve svahu dočasně zabrání neúmyslnému couvnutí vozu. Po uvolnění brzdového pedálu prodlouží brzdný účinek o dvě až tři sekundy, čímž získáte čas k přesunu chodidla na plynový pedál. Tato funkce přijde vhod i při zastavení a opětovném rozjezdu na kluzkém povrchu.

Ford Explorer driving on mountain road bird's eye view
Ford Explorer in motion driving through forest

VÍCE JISTOTY PŘI SJÍŽDĚNÍ PRUDKÝCH SVAHŮ

Asistent sjíždění svahů byl navržen tak, aby umožňoval snadnější navigaci při strmých a nerovnoměrných sestupech. Systém reguluje rychlost jízdy z kopce, aniž byste se museli dotýkat brzdy nebo pedálů akcelerátoru, a to dokonce i při couvání. To znamená, že se můžete soustředit na navigaci v obtížném terénu, aniž byste se museli obávat přílišného zrychlení.

Ford Explorer driving in sun drenched countryside

DRŽTE SMĚR

Součástí elektronického stabilizačního programu je i kompenzace bočního větru, která vám pomůže zachovat směr jízdy i při silných bočních poryvech. Systém dokáže zaznamenat náraz silného bočního větru a upravit řízení tak, abyste se neodchýlili ze směru. 

Ford Explorer close crop of front lights

ABYSTE V NOCI LÉPE VIDĚLI, ALE NEOSLŇOVALI OSTATNÍ

Užitečná pomůcka pro řízení v noci. Systém automatického přepínání dálkových světel dočasně ztlumí dálková světla, aby neoslňovala řidiče protijedoucích vozidel a vozidel jedoucích před vámi. Jakmile je vpředu opět volno, dálková světla se znovu rozsvítí, abyste měli co nejlepší rozhled.

Ford Explorer interior cockpit view

KOMFORT A POHODLÍ

Každá linie na palubní desce, prošívání na kvalitních sedadlech, veškerý materiál použitý pro dotvoření kabiny vozu. Žádný z detailů nebyl pro tvůrce vozu důležitější ke zhotovení perfektně laděné kabiny vozu Ford Explorer. Prémiový audiosystém B&O, 14 reproduktorů, 12,3" digitální přístrojový štít a modem FordPass Connect jsou hlavními prvky interiéru vozu. Již není prostor pro výmluvy, je čas vyrazit na cestu.

BUĎTE CHYTŘEJŠÍ

Aplikace FordPass vás udržuje v kontaktu s vaším vozem Ford Explorer. Sledujte poslední polohu vozidla, zamykejte/odemykejte či startujte vozidlo na dálku nebo se vyhněte husté dopravě s funkcí Live TrafficTooltip. Veškeré informace o vozidle, jako je například stav nabití a nádrže nebo tlak pneumatik, ihned zobrazte v aplikaci FordPass ve vašem chytrém telefonu a buďte v obraze.

Zjistěte více

Man holding mobile using FordPass App
Ford Explorer interior with steering wheel and SYNC screen

DÍKY SYNC 3 NEMUSÍTE VŮBEC SPUSTIT RUCE Z VOLANTU

Ford SYNC 3 zajistí, že zůstanete neustále připojeni. Tento systém se plynule integruje s vaším chytrým telefonem a umožňuje ovládat vše od telefonních hovorů, hudby a navigace pomocí hlasových příkazů. Umožňuje také zasílat naplánované trasy z aplikace FordPass přímo do navigace vašeho vozidla. 10,1" dotyková obrazovka systému podporuje gesta tažení či přibližování a umožňuje ovládat aplikace jako ve vašem telefonu díky rozhraní Applink, Apple CarPlay a Android Auto.

HUDBA V DOKONALE VĚRNÉM PODÁNÍ

Bez ohledu na váš hudební vkus si každá skladba zaslouží znít přesně tak, jak to její interpret zamýšlel. Prémiový audio systém na míru od B&O je přesně to, co můžete očekávat od Fordu Explorer. K dispozici je 980wattový systém se 14 reproduktory, který zvukoví inženýři od B&O vyvinuli a naladili speciálně pro Explorer. Vychutnejte si tedy oblíbené kapely a písničky v soukromé koncertní síni.

Ford Explorer B&O sound system close up
Ford Explorer close crop on Wireless charging

NA VŠE BYLO PAMATOVÁNO 

Mějte jistotu, že všechna vaše zařízení jsou stále nabitá a připravená k provozu díky podložce pro bezdrátové nabíjení: dokonalý příklad toho, jak je interiér navržen pro maximální čistotu, prostornost, praktičnost a pohodlí.

Ford Explorer close up on open sun roof

SVĚT VÁM LEŽÍ U NOHOU

Všichni ve voze si užijí okolní přírodu z pohodlí sedadel Fordu Explorer. Pod elektricky ovládanou panoramatickou střechou se dvěma panely se všichni budou cítit součástí okolního světa. Panoramatická střecha se nachází nad první i druhou řadou sedadel a přináší přirozené světlo do interiéru. Když ji otevřete, osvěží vás závan čerstvého vzduchu. Posuvné sklo je opatřeno vrstvou, která pomáhá udržet interiér chladný, i když je střecha zavřená. A když zatoužíte po stínu, můžete použít integrovanou sluneční clonu.

Ford Explorer electronic parking brake close up

MALÁ, PRAKTICKÁ, ŠETŘÍCÍ MÍSTEM

Elektrická parkovací brzda je jednoduchým doplňkem, který nabízí překvapivé výhody. Například máte díky ní více místa v kabině, snadno se používá a nevyžaduje pravidelnou údržbu. Brzdu aktivujete jednoduchých stiskem tlačítka na středové konzoli.

PŘÍSTUP K NABÍJENÍ PŘES CHYTRÝ TELEFON

Postarali jsme se o to, aby bylo udržování plug-in hybridu Ford Explorer v nabitém stavu co nejjednodušší. Ford spolupracuje se společností NewMotion, největší evropskou veřejnou sítí nabíjecích stanic. Díky tomuto partnerství budete mít prostřednictvím svého chytrého telefonu přístup k mnoha dalším možnostem nabíjení. Můžete vyhledat nejbližší veřejné nabíjecí stanice a nechat se k nim dovést navigací. Zaplatit lze prostřednictvím aplikace.

Man approaching Ford Explorer being charged
Ford Explorer interior SYNC4A screen

BEZPEČNOST A ZABEZPEČENÍ

Ford Explorer  využívá řady pokročilých technologií, které maximálně zvyšují bezpečnost vaši, vašich spolujezdců i všech ostatních účastníků silničního provozu. Systémy jako Pre-Collision Assist s detekcí chodců a ochrana před převrácením aktivně pomáhají předcházet nehodám. Zatímco ostatní, jako je brzdění po nárazu, mohou snížit závažnost nehody.

Ford Explorer with trailer parked near lake

ABY PŘÍVĚS ZŮSTAL BEZPEČNĚ VE STOPĚ

Ford Explorer je také vybaven systémem stabilizace náklonu přívěsu, díky kterému je tažení bezpečnější. Pokud technologie rozpozná počínající rozkývání přívěsu, automaticky sníží rychlost. Systém zpomalí vůz snížením točivého momentu motoru a postupným zvyšováním tlaku v brzdové soustavě, aby bylo tažení kontrolovanější.

SYSTÉM, KTERÝ POMÁHÁ CHRÁNIT CHODCE

Předkolizní asistent s detekcí chodců sleduje prostor před vozem prostřednictvím radaru a kamery. Zaznamená-li riziko střetu s jiným vozidlem nebo chodcem, upozorní vás na to. Pokud včas nezareagujete, systém začne automaticky brzdit, aby snížil závažnost následků srážky nebo jí v některých případech dokonce zcela zabránil. 

Ford Explorer trailing another car with pre collision assist engaged
Ford Explorer driving on mountain road with sun set

ZŮSTAŇTE PÁNY SITUACE ZA VŠECH OKOLNOSTÍ

Elektronický stabilizační systém (ESC) nepřetržitě monitoruje jízdu. Zaznamená-li systém počínající ztrátu přilnavosti, automaticky cíleně brzdí jednotlivá kola, aby vozidlo obnovilo stabilitu. Ochrana před převrácením funguje s ESC a byla navržena tak, aby pomáhala udržovat všechna kola Exploreru bezpečně na zemi. Systém monitoruje naklápění karoserie a pokud zjistí, že je rychlost naklápění příliš vysoká, ubere plyn a použije jednotlivé brzdy. Pomáhá tak zabránit převrácení vozidla při extrémních manévrech, například při vyhýbání se neočekávané překážce na silnici.

Ford Explorer driving on mountain road

VÍCE KONTROLY V ZATÁČKÁCH

Systém stabilizace v zatáčkách vám pomůže udržet vůz pod kontrolou, pokud najedete do zatáčky příliš rychle. Zaznamená-li systém nedostatečný rejd a nebezpečí ztráty kontroly nad vozidlem, nejprve sníží točivý moment motoru a potom brzděním sníží rychlost jízdy. Tato jedinečná technologie je obzvláště přínosná v zatáčkách s příčným sklonem vozovky, jako jsou například dálniční nájezdy.

Ford Explorer avoiding another car one the road

POMÁHÁ ZABRÁNIT VÍCENÁSOBNÝM KOLIZÍM

Automatická aktivace brzd po nárazu pomáhá snížit pravděpodobnost dalších střetů v případě nehody. Zaznamená-li systém srážku, automaticky aktivuje nouzové brzdy a co nejrychleji zastaví vozidlo. Může tak zabránit dalšímu pohybu proti protijedoucím vozidlům nebo dalším překážkám na silnici, pokud po nehodě ztratíte nad vozem kontrolu.

Close up on emergency eCall button in Ford Explorer

MĚJTE KLID V DUŠI

V případě nešťastných náhod jako je například dopravní nehoda vám je váš vůz Ford k dispozici. Díky technologii eCall je schopné vaše vozidlo v případě nehody přivolat zdravotní jednotky a odeslat polohu vozidla. Pokud nehodu vidíte před vámi, můžete také stisknout SOS tlačítko a zdravotníky zavolat sami. Pro případ jakékoliv nezávažné poruchy či nehody jako je například defekt pneumatiky, můžete využít aplikaci FordPass pro zavolání asistenční služby.

Ford Explorer interior side view of seats

PRAKTIČNOST

Ford Explorer byl od základu navržen pro spolehlivost a dokonalost. Pohodlně se v něm usadí až sedm cestujících. Pokud všechna zadní sedadla složíte, získáte 2274 litrů všestranného zavazadlového prostoru. S více než 820 Nm točivého momentu utáhnete až 2500 kg. Takže ať už plánujete víkend na golfu nebo dlouhý výlet s rodinou, nikdy nebudete mít málo místa.

Ford Explorer viewed from above showing 7 seats / power fold

POZNEJTE LUXUS PROSTORU

Univerzální interiér Fordu Explorer je vyroben tak, aby uvezl až sedm lidí v luxusu a pohodlí. Sedadla druhé řady jsou vybavena funkcí elektrického snadného vstupu, která zajišťuje snadný přístup do třetí řady. A technologie Power Raise ve třetí řadě umožňuje elektronicky zvedat nebo sklápět sedadla pouhým stisknutím tlačítka.

DOST MÍSTA NA VŠECHNO

I při plném obsazení všech sedadel má Ford Explorer místo pro dvě sady golfových holí. Všechna zadní sedadla lze sklopit na plocho, čímž získáte různé konfigurace zcela variabilního interiéru. Se sklopenými zadními sedadly získáte až 2274 litrů úložného prostoru. A pro co nejlepší využití prostoru má podlaha nákladového prostoru nastavitelnou výšku. To znamená, že můžete zvednout podlahu, abyste vytvořili skrytou schránku, nebo snížit podlahu, abyste maximalizovali prostor pro zavazadla.

Ford Explorer interior showing boot capacity with luggage
Ford Explorer with boat on tow bar parking by the lake

ÚCTYHODNÁ TAŽNÁ SÍLA

Pokud se rozhodnete namontovat volitelné tažné zařízení, může Ford Explorer použít točivý moment 825 Nm k tažení až 2500 kg. Takže můžete snadno táhnout karavan, plachetnici nebo téměř cokoli jiného, co potřebujete na víkend.

Ford Explorer viewed from above to show roof rails

POTŘEBUJETE TOHO ODVÉZT JEŠTĚ VÍC?

Pro přepravu větších nebo neskladných předmětů si lze objednat střešní ližiny a popřípadě i odnímatelné tažné zařízení.

Ford Explorer interior with person folding seats

VŠICHNI SI MOHOU NABÍT TELEFON

Díky USB nabíječce a 12V zásuvkám se žádný cestující v Exploreru nemusí bát, že se mu vybije mobil nebo tablet. Vzadu je dokonce zásuvka na 230 V, takže můžete dokonce používat a nabíjet výkonnější spotřebiče.

Pro více informací klikněte na odkazy níže