JAK VÁM MŮŽEME POMOCI?

Zadejte dotaz, hledané slovo
Home > Osobní vozy > GALAXY > Výbava > Bezpečnost a zabezpečení

Postará se o vaše bezpečí

Rodinný vůz Ford Galaxy je komfortní a také bezpečné vozidlo, jehož součástí je pokročilý inteligentní systém bezpečnostních prvků a technologií, které vám pomohou udržet váš vůz pod kontrolou. K těmto prvkům patří například elektronický brzdový asistent, elektronický stabilizační systém nebo úchyty ISOFIX pro všechna sedadla druhé řady.

Systém, který pomáhá zmírnit následky nehod nebo jim zcela zabránit

Systém přední kamery ve spojení s radarem umožňuje využívat technologii Pre-Collision Assist, která dokáže identifikovat vozidla i chodce. Systém monitoruje vaši vzdálenost od jiných vozidel a chodců i ve tmě a upozorní vás na riziko kolize. Pokud řidič na upozornění nereaguje, systém sám zprovozní Aktivní brzdění a připraví brzdový systém. Aby zabránil nebo zmírnil následky možné kolize, může automaticky použít brzdy. Funkce je aktivní při rychlostech do 80 km/h.

Ford Galaxy interior bird's perspective showing the airbags

Vzájemně spolupracující bezpečnostní systémy

Ford Systém inteligentní ochrany (IPS) koordinuje činnost mnoha různých systémů tak, aby zajistil maximální ochranu vás i vašich cestujících. Kromě karoserie z vysoce pevné oceli pohlcující energii při nárazu snižuje riziko zranění při nehodě i moderní konstrukce sedadel a bezpečnostních pásů.

Vyspělá soustava airbagů

Čelní airbag řidiče poskytuje optimalizovanou ochranu hrudníku, zatímco kolenní airbag chrání dolní končetiny. Boční airbagy mají nový tvar, který zajišťuje účinnější ochranu při bočním nárazu, a stropní airbagy chrání cestující na všech řadách sedadel. Předpínače bezpečnostních pásů s omezovači tahu zajišťují efektivnější zpomalení trupu při čelním nárazu. Nacházejí se na všech sedadlech. Díky upozornění na nezapnuté pásy budete vždycky vědět, jestli se všichni vaši spolucestující bezpečně připoutali.

Ford Galaxy interior top view of the airbags
Top