Home > Osobní vozy > GALAXY > Výbava > Zážitek z jízdy

Užitečné technologie

Ford Galaxy je doslova nabitý vyspělými technologiemi, které usnadňují každou jízdu. Od užitečných technologií parkovací asistence přes sofistikovaný systém tempomatu až po rozpoznávání dopravních značek: to vše zvyšuje vaši sebedůvěru a zpříjemňuje vaše zážitky pokaždé, když sednete za volant. 

Ulehčí jízdu v hustém provozu.

Inteligentní adaptivní tempomat s funkcí Stop&Go umožňuje nastavit cestovní rychlost i odstup od vozidla jedoucího před vámi. Když systém zjistí, že provoz zpomaluje a podmínky neumožňují pokračovat nastavenou rychlostí, zachová přednastavenou vzdálenost. Pokud provoz ještě víc zhoustne, dokáže i sám zastavit. Jakmile se silnice uvolní, systém automaticky zrychlí na nastavenou rychlost. Díky tomu se skvěle osvědčí např. v nepřehledném městském provozu, kde je třeba neustále zastavovat a znovu se rozjíždět. 

Active Park Assist system showing reversing car in a parking place amongst other cars

Vidí, co se blíží. Z obou stran.

Malá panoramatická kamera na přídi přenáší rozdělený obraz na multifunkční displej vozu. Díky tomu zaregistrujete auta, cyklisty nebo chodce blížící se z obou stran. Tato přední širokoúhlá kamera je k nezaplacení zejména v situacích, kdy vyjíždíte z úzkého parkovacího místa nebo odbočujete do nepřehledné křižovatky.

Parkování bude ještě snazší

Aktivní parkovací asistent vás navede do parkovacího místa, které je o pouhých 20 % delší nebo širší než samotný vůz. Jednoduše stiskněte tlačítko a senzory tohoto inovativního systému vyhledají vhodné parkovací místo, až okolo něj projedete. Poté do něj vůz automaticky navede. Na vás zůstane jen obsluha pedálů a řazení. Řídíte se přitom pokyny na obrazovce a zvukovými signály.

Active Park Assist system showing reversing car in a parking place amongst other cars
Ford Galaxy driver's view showing hands on the steering wheel

Posilovač řízení, který reaguje na každou situaci

Elektrický posilovač řízení (EPAS) se automaticky přizpůsobuje rychlosti jízdy a provozním podmínkám. V nízkých rychlostech jde řízení snadno a zlehka, čímž usnadňuje manévrování. Ve vysokých rychlostech, kdy potřebujete jistější kontrolu nad vozem, řízení ztuhne. Díky rozšířeným funkcím dokáže elektrický posilovač řízení také reagovat na poryvy bočního větru a tlumit nechtěné vibrace volantu na rozbité silnici.

Jistota v problematických situacích

Inteligentní pohon všech kol (AWD) dokáže měnit rozdělení hnací síly podle toho, zda zrovna jedete po mokrém, suchém nebo namrzlém povrchu. Podle momentální potřeby dokáže poslat více síly na přední, nebo naopak na zadní kola. Výsledkem je výjimečná ovladatelnost a také nižší spotřeba, protože systém připojuje zadní kola jen v případě potřeby.

Grey Ford Galaxy in motion with a traffic sign in the background

Rozpozná i dočasné dopravní značení

Systém rozpoznávání dopravních značek zaznamená značky umístěné vedle vozovky nebo nad ní i stálé nebo dočasné dopravní značení. Na přístrojovém štítu se rovněž zobrazují ikony maximální povolené rychlosti a zákazu předjíždění, které vás upozorňují na změny těchto omezení. Inteligentní omezovač rychlosti spolupracuje s rozpoznáváním dopravních značek a postará se o dodržování rychlosti, abyste se mohli soustředit na sledování provozu. Po aktivaci systém zjišťuje místní rychlostní limit a automaticky podle toho upravuje maximální rychlost jízdy.

Tempomat, který se automaticky přizpůsobí

Adaptivní tempomat umožňuje zvolit si rychlost jízdy, kterou potom samočinně udržuje. Pokud jeho senzory zaznamenají vpředu jiné vozidlo, váš vůz zpomalí, aby zachoval bezpečný odstup. Jakmile se silnice opět uvolní, systém znovu zrychlí na nastavenou rychlost. S automatickou převodovkou je rovněž dostupná funkce Stop&Go. Pokud se provoz zcela zastaví, motor vozu zhasne a vůz se znovu rozjede tehdy, jakmile je silnice volná.

White Ford Galaxy exterior cruising in the country front view
Grey Ford Galaxy in motion with a traffic sign in the background

Pomůže vám dodržovat rychlost

Inteligentní asistent rychlosti se postará o dodržování rychlosti, abyste se vy mohli soustředit na sledování provozu. Kamera systému rozpoznávání dopravních značek (TSR) nejprve detekuje aktuální omezení rychlosti (pokud je rozpoznávání aktivováno). Následně systém upraví nastavení maximální rychlosti podle zjištěného limitu.

Upozorní na auta, která jste mohli přehlédnout

Systém upozornění na provoz v kolmém směru je součástí systému hlídání mrtvých úhlů. Když couváte z parkovacího místa, systém zaznamená projíždějící vozidla a upozorní vás na ně zvukovým signálem. Navíc se rozsvítí i kontrolka ve zpětném zrcátku na té straně, odkud vozidlo přijíždí.

Grey Ford galaxy reversing from the parking spot, showing the Cross Traffic Alert
Ford Galaxy left wing mirror in detail

Zrcátka, která uvidí to, co vy vidět nemůžete

Systém hlídání mrtvých úhlů přispívá k bezpečnějším změnám jízdních pruhů. Jeho radarové senzory totiž sledují oblast mrtvých úhlů na obou stranách vozu. Pokud zaznamenají vozidlo, která vám zůstává skryto, rozsvítí se ve zpětném zrcátku na odpovídající straně oranžová kontrolka.

Automatické nouzové volání eCall

Funkce automatického nouzového volání eCall je součástí FordPass Connect. Pomáhá cestujícím navázat spojení s tísňovou linkou a poskytuje záchranným službám informace o poloze vozidla v příslušném jazyce. Tato inovativní funkce pomáhá posádce vozidla po havárii, při níž se odpálily airbagy, nebo odpojilo palivové čerpadlo.

Ford SYNC with Emergency Assistance
Top