JAK VÁM MŮŽEME POMOCI?

Zadejte dotaz, hledané slovo
Home > Osobní vozy > GALAXY > Výbava > Zážitek z jízdy

Užitečné technologie

Přestože je Ford Galaxy 7místný osobní vůz pro převoz osob, výbava vozu není přizpůsobena pouze pro komfort spolucestujících, ale také pro komfort řidiče. Vůz je vybaven velkým množstvím chytrých technologií a funkcí jako například adaptivní tempomat, varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu a systém pro automatické navrácení do jízdního pruhu nebo systém BLIS, který hlídá vozidla, která se nachází ve vašem mrtvém úhlu a upozorní vás na ně. Veškeré tyto technologie jsou stvořeny pro to, aby řízení Fordu Galaxy bylo zážitkem.

Ulehčí jízdu v hustém provozu.

Inteligentní adaptivní tempomat s funkcí Stop&Go umožňuje nastavit cestovní rychlost i odstup od vozidla jedoucího před vámi. Když systém zjistí, že provoz zpomaluje a podmínky neumožňují pokračovat nastavenou rychlostí, zachová přednastavenou vzdálenost. Pokud provoz ještě víc zhoustne, dokáže i sám zastavit. Jakmile se silnice uvolní, systém automaticky zrychlí na nastavenou rychlost. Díky tomu se skvěle osvědčí např. v nepřehledném městském provozu, kde je třeba neustále zastavovat a znovu se rozjíždět. 

Active Park Assist system showing reversing car in a parking place amongst other cars

Vidí, co se blíží z obou stran

Malá panoramatická kamera na přídi přenáší rozdělený obraz na displej SYNC 3. Díky tomu zaregistrujete auta, cyklisty nebo chodce blížící se z obou stran. Tato přední širokoúhlá kamera je k nezaplacení zejména v situacích, kdy vyjíždíte z úzkého parkovacího místa nebo odbočujete do nepřehledné křižovatky.

Parkování bude ještě snazší

Aktivní parkovací asistent vás navede do parkovacího místa, které je o pouhých 20 % delší nebo širší než samotný vůz. Jednoduše stiskněte tlačítko a senzory tohoto inovativního systému vyhledají vhodné parkovací místo, až okolo něj projedete. Poté do něj vůz automaticky navede. Na vás zůstane jen obsluha pedálů a řazení. Řídíte se přitom pokyny na obrazovce a zvukovými signály.

Active Park Assist system showing reversing car in a parking place amongst other cars
Grey Ford Galaxy in motion with a traffic sign in the background

Rozpozná i dočasné dopravní značení

Systém rozpoznávání dopravních značek zaznamená značky umístěné vedle vozovky nebo nad ní i stálé nebo dočasné dopravní značení. Na přístrojovém štítu se rovněž zobrazují ikony maximální povolené rychlosti a zákazu předjíždění, které vás upozorňují na změny těchto omezení. Inteligentní omezovač rychlosti spolupracuje s rozpoznáváním dopravních značek a postará se o dodržování rychlosti, abyste se mohli soustředit na sledování provozu. Po aktivaci systém zjišťuje místní rychlostní limit a automaticky podle toho upravuje maximální rychlost jízdy.

Tempomat, který se automaticky přizpůsobí

Adaptivní tempomat umožňuje zvolit si rychlost jízdy, kterou potom samočinně udržuje. Pokud jeho senzory zaznamenají vpředu jiné vozidlo, váš vůz zpomalí, aby zachoval bezpečný odstup. Jakmile se silnice opět uvolní, systém znovu zrychlí na nastavenou rychlost. S automatickou převodovkou je rovněž dostupná funkce Stop&Go. Pokud se provoz zcela zastaví, motor vozu zhasne a vůz se znovu rozjede tehdy, jakmile je silnice volná.

White Ford Galaxy exterior cruising in the country front view
Grey Ford Galaxy in motion with a traffic sign in the background

Pomůže vám dodržovat rychlost

Inteligentní asistent rychlosti se postará o dodržování rychlosti, abyste se vy mohli soustředit na sledování provozu. Kamera systému rozpoznávání dopravních značek (TSR) nejprve detekuje aktuální omezení rychlosti (pokud je rozpoznávání aktivováno). Následně systém upraví nastavení maximální rychlosti podle zjištěného limitu.

Pár očí navíc

Systém hlídání mrtvých úhlů (BLIS) sleduje vozidla nacházející se ve vašem mrtvém úhlu tak, aby přejíždění z jízdních pruhů bylo bezpečnější.Tooltip Pokud se vůz v mrtvém úhlu nachází, systém vás upozorní kontrolkou v rohu zpětného zrcátka. Pokud signál přehlédnete, vůz vás automaticky lehce nasměruje zpět do jízdího pruhu. Systém varování před projíždějícími vozy při couvání z parkovacího místa (CTA) spolupracuje se systémem BLIS a pomáhá vám při vyjetí z parkovacího místa. Hlídá, zda se z boku nepřibližuje jíné auto, do kterého byste mohli při výjezdu z místa narazit.

Ford Galaxy left wing mirror in detail
Ford SYNC with Emergency Assistance

Automatické nouzové volání eCall

Funkce automatického nouzového volání eCall je součástí FordPass Connect. Pomáhá cestujícím navázat spojení s tísňovou linkou a poskytuje záchranným službám informace o poloze vozidla v příslušném jazyce. Tato inovativní funkce pomáhá posádce vozidla po havárii, při níž se odpálily airbagy, nebo odpojilo palivové čerpadlo. Pro havárie menšího rozměru, jako je například defekt pneumatiky využijte aplikaci FordPass pro zavolání asistenční služby.

Snazší couvání

Patníky, zábradlí, nízké zídky… zadní parkovací kamera vám ukáže vše, co se děje za vozem. Aktivuje se automaticky při zařazení zpátečky a její obraz se přenáší přímo na obrazovku ve středové konzole. Navíc zobrazuje virtuální naváděcí linie, které vám pomohou zajet i do těch nejtěsnějších míst.

Grey Ford galaxy reversing from the parking spot, showing the Cross Traffic Alert
Top