Home > Osobní vozy > MONDEO > Výbava > Bezpečnost a zabezpečení

Bezpečnost a zabezpečení

Ford Mondeo využívá řadu důmyslných bezpečnostních systémů, které maximálně zvyšují bezpečnost vaši, vašich spolucestujících i všech ostatních účastníků silničního provozu.

Zůstaňte za všech okolností pány situace

Elektronický stabilizační systém nepřetržitě monitoruje jízdu. Jakmile zaznamená jakoukoliv odchylku od zvolené jízdní dráhy jako např. počátek smyku, automaticky upraví vaši pozici na vozovce a pomůže vám dostat vůz zpět pod kontrolu.

White Ford Mondeo driving through city with glass building behind
White Ford Mondeo in front of zebra crossing with a pedestrian walking across

Pre-Collision assist s detekcí chodců a cyklistů

Sleduje vozidla, chodce a cyklisty před vaším vozem a upozorní vás na jejich přítomnost. Pokud nezareagujete, začne systém automaticky brzdit, aby zmírnil následky kolize, které v některých případech může i zcela zabránit.

Silnější zpomalení při prudkém brzdění

Bezpečnostní brzdový asistent pomáhá vozu dosáhnout maximální účinnosti brzd v krizových situacích. Systém řízený soustavou ESC sleduje, jakou silou působíte na brzdový pedál, a v případě potřeby automaticky zvýší tlak v brzdové soustavě.

Metallic Ford Mondeo driving on bridge
White Ford Mondeo detail of door handle

Sami si vyberete, které dveře chcete zamknout a odemknout

Centrální zamykání s dálkovým ovládáním je nyní ještě lépe zabezpečené. Můžete se totiž rozhodnout, že odemknete pouze jedny dveře. Všechny ostatní zůstanou zamknuté, dokud neaktivujete spínač na dveřích řidiče. Tento spínač řídí odemykání a zamykání všech dveří vozu.

Top