Home > Osobní vozy > MONDEO > Výbava > Pohodlí a praktičnost

Užijte si každou cestu

Díky chytrým technologiím a promyšlené konstrukci Fordu Mondeo si vy i vaši spolucestující užijete každou cestu na maximum. Od ambientního osvětlení interiéru s přepínatelným barevným provedením přes automatickou klimatizaci až po masážní sedadla… Všechny detaily jsou navržené tak, abyste se ve voze cítili uvolněně. A pokud potřebujete ještě více prostoru pro vaše zavazadla, je Mondeo k dispozici také ve verzi kombi.

FordPass Connect

Ford Mondeo je k dispozici s modemem FordPass Connect*. Tento systém nabízí celou řadu užitečných funkcí včetně bezdrátového připojení 4G LTE WiFi** až pro deset zařízení a aktuálních informací o dopravní situaci***, které se zobrazují přímo na obrazovce satelitního navigačního systému. Zcela novou funkcí je upozornění na nebezpečí na trase. Prostřednictvím symbolů na přístrojovém panelu vás upozorní na případné rizikové situace, ke kterým se blížíte. V případě nehody dokáže FordPass dokonce uskutečnit eCall na tísňovou linku a poskytnout informace o poloze vozu.

Ford Mondeo family in the car
A mobile with FordPass app on the srceen

Stáhněte si aplikaci FordPass a získejte další funkce

FordPass Connect bude ještě užitečnější v kombinaci s vaším mobilním telefonem a aplikací FordPass. Po připojení budete mít k dispozici řadu nových užitečných funkcí. Například můžete použít mobilní telefon k vyhledání svého vozu či jeho zamknutí/odemknutí na dálku. Můžete monitorovat hladinu paliva v nádrži, najeté kilometry i tlak v pneumatikách. Také můžete na svůj mobilní telefon přijímat zprávy o technickém stavu vozidla. Dále si můžete nastavit navigaci z domova a odeslat cíl cesty přímo ze svého telefonu do vozidla.

Hospodárná praktičnost

Kvůli větším akumulátorům obětuje většina hybridních vozů nízké spotřebě zavazadlový prostor. Ale Mondeo Hybrid kombi je díky chytré konstrukci a inteligentnímu designu jiné: nabízí tolik prostoru, kolik jen budete potřebovat. Jeho zavazadlový prostor má mimořádný objem až 1508 litrů, manipulaci s nákladem pak usnadňuje plochá podlaha. Tento hybridní vůz je právě tak všestranný, jako hospodárný.

Ford Mondeo interior detail showing stowage space
Ford Mondeo close crop of SYNC 3 screen

Nejmodernější hands-free technologie

I při cestování autem můžete být ve spojení se světem. Systém SYNC 3 umožňuje bezproblémovou integraci vašeho chytrého telefonu, díky čemuž máte stále pod kontrolou všechny funkce od telefonních hovorů a textových zpráv, až po poslech hudby, klimatizaci a satelitní navigaci – to vše prostřednictvím 8'' dotykové obrazovky nebo pomocí jednoduchých hlasových příkazů.

Elektricky ovládané zadní výklopné dveře

Tento důmyslný systém maximálně usnadňuje nakládání a vykládání zavazadel z vašeho Mondea. Páté dveře se otevírají i zavírají automaticky po stisku tlačítka. Lze dokonce i nastavit požadovanou výšku otevření pátých dveří.

Ford Mondeo detail of power tailgate

Stisknutím tlačítka odmrazte vaše čelní sklo

Tato užitečná funkce umožňuje rychlý odjezd v mrazivých ránech. Jednoduše stisknete tlačítko a topná tělíska rozpustí námrazu nebo zamlžení na čelním okně. Současně pomohou zbavit námrazy stěrače. I když je venku pod nulou, budete mít jasný výhled během chvíle.

Světlejší a vzdušnější interiér díky panoramatické střeše

Některé dny jsou stvořené k tomu, abychom si užívali tepla slunce. Stačí stisknout tlačítko a elektricky ovládaná roleta se posune, aby pustila do kabiny přirozené světlo přes panoramatickou střechu. Pro verzi kombi je panoramatická střecha stahovatelná, s elektrickým otevíráním a zavíráním.

View of Ford Mondeo interior through open rooftop
Ford Mondeo interior with close crop of Sony system panel

Váš výběr hudby

Vyberte si pokročilý navigační systém Sony s 12 hi-fi reproduktory a příjmem DAB.

Bezstarostné sdílení vozu díky MyKey®

MyKey® umožňuje omezit nejvyšší dosažitelnou rychlost, nastavit upozornění na nezapnuté pásy a dokonce i regulovat hlasitost audiosystému. Díky této technologii máte možnost nastavit vybraná omezení pro jeden z klíčů dálkového ovládání, a mít tak své fleetové vozy pod kontrolou. Neomezený klíč „správce“ si můžete ponechat pro sebe. Pokud chcete, může jich být i více.

Ford MyKey detail of dashboard
Multi-Contour Seat

Sedadla, která vám poskytnou vynikající oporu a navíc i masáž

Pro řidiče a spolujezdce jsou dostupná multifunkční masážní sedadla s 11 pneumatickými polštáři masírující stehna, hýždě a oblast bederních svalů při dlouhé jízdě. Tato výbava obsahuje i funkci pro snadný přístup do vozu, kdy dojde k vyfouknutí vnějšího polštáře při otevření dveří, a umožňuje nastavit potřebnou oporu polštářů včetně bočního vedení.

Inovativní středová konzole

Důmyslná multifunkční středová konzola vám umožní ovládat řadu systémů z jediného místa. Je zde užitečná úložná schránka, fixní loketní opěrka, držáky na nápoje a dvě elektrické zásuvky 12 V.

Ford Mondeo close crop of central console with ambient lighting
Ford Mondeo close crop of central console with ambient lighting

Nastavte si noční osvětlení interiéru podle nálady

V noci můžete atmosféru ve voze ozvláštnit prémiovým ambientním osvětlením v příjemném odstínu.

Elektrické zásuvky

Kromě standardně dodávané 12V zásuvky je k dispozici i zásuvka na 230 V: ideální pro napájení notebooku nebo jiného zařízení bez nutnosti používání adaptéru.

Ford Mondeo interior detail of 230V power socket
Top