Konfigurátor Testovací jízda Prodejci a servis Objednat servis Ask Ford
Home > Osobní vozy > NOVÝ EXPLORER

NOVÝ FORD EXPLORER

JIŽ BRZY

Jak se rozhodnete?

Nádherné laky karoserie. Který je pro vás ten pravý?

Zobrazený model je ST-Line

Nový Ford Explorer 360stupňové video

Vyrobený pro luxus, vybavený pro dobrodružství

Nový Ford Explorer představuje mezník v dokonalosti SUV. Jeho elegantní, ale impozantní exteriér je navržen s rafinovaností poskytnout univerzální schopnosti. 

Nádherně do nejmenších detailů zpracovaný a všestranný interiér umožňuje pohodlnou jízdu až sedmi osob a zároveň poskytuje velké množství zavazadlového prostoru. Pokročilý pohon plug-in hybrid v kombinaci s inteligentním pohonem všech 4 kol zajišťuje impozantní výkon s mimořádnou účinností dle potřeby.

Ford Explorer je vybaven celou řadou dalších funkcí i chytrých technologií. Byl pečlivě navržen tak, abyste mohli dobývat svět pohodlně a stylově.

Vyobrazení vozu je ilustrativní, přesnou specifikaci si ověřte u autorizovaných prodejců Ford.

Digitální přístrojový štít Fordu Explorer

Čistý. Tichý. Schopný.

Hodí se do rušných ulic města i do náročného terénu. Pokročilá plug-in hybridní (PHEV) technologie Fordu Explorer kombinuje elektrický motor napájený z akumulátoru s impozantním přeplňovaným zážehovým motorem EcoBoost o objemu 3,0 l. Motor dosahuje kombinovaného hybridního výkonu 331 kW (450 k) při mimořádně nízké spotřebě paliva a nízkých emisích CO2. Na výběr máte čtyři režimy elektrického pohonu (EV), takže se můžete rozhodnout, zda pojedete na elektrický motor (EV nyní), zážehový motor (EV později), budete je kombinovat (EV auto), nebo použijete zážehový motor k dobíjení PHEV akumulátoru (EV dobíjení). Snadno si tak poradíte v libovolném terénu, zatímco po městě budete jezdit čistě, tiše a kultivovaně.

Dobíjení bez stresu

Ford Explorer nabízí působivý dojezd až 40 km pouze na elektřinu. PHEV akumulátor lze nabíjet ve většině veřejných nabíjecích stanic. Kromě toho je s vozem dodáván kabel pro nabíjení ze zásuvky, který lze použít kdekoliv, kde máte přístup k elektrické síti. V zájmu maximální hospodárnosti je k dobíjení akumulátoru využito také rekuperační brzdění a napájení z motoru EcoBoost za jízdy.

Nabíjení Nového Fordu Explorer PHEV
Detail otočného voliče automatické převodovky

Plynulé ovládání automatické převodovky

Otočný volič vám dává úplnou kontrolu nad pokročilou 10stupňovou automatickou převodovkou a umožňuje pohodlný výběr režimů řazení prostým otočením voliče. Otočný volič nezabírá tolik místa jako tradiční pákový volič a interiér díky němu působí úhlednějším dojmem.

Poznejte luxus prostoru

Univerzální interiér Fordu Explorer je vyroben tak, aby uvezl až sedm lidí v luxusu a pohodlí. I při plném obsazení všech sedadel stále zbývá místo pro dvě sady golfových holí. Všechna zadní sedadla lze sklopit do roviny, čímž získáte různé konfigurace zcela variabilního interiéru. Kromě toho lze sedadla třetí řady s elektricky sklopit nebo zvednout stiskem tlačítka pro snadné zvětšení zavazadlového prostoru. Se sklopenými zadními sedadly získáte až 2274 litrů úložného prostoru.

Detail úložného prostoru vozu Ford Explorer
Detail interiéru nového Fordu Explorer s voličem jízdních režimů

Zkroťte každý terén

Rovné městské ulice nebo kamenitý terén nezpevněných cest: Explorer je navržen tak, abyste měli nad vším maximální kontrolu. Vyberte si ze sedmi jízdních režimů, které upraví charakter vozu podle jízdních podmínek. V závislosti na zvoleném režimu se mění odezva plynu a řízení i citlivost podvozku a zároveň také citlivost stabilizačního a protiprokluzového systému i asistenta sjíždění ze svahů. V každé situaci tak budete mít vůz zcela pod kontrolou. Vyberte si: Normal, Sport, Slippery (kluzký povrch), Deep Snow/Sand (hluboký sníh/písek), Trail (nezpevněná cesta) a Tow/Haul (tažení/těžký náklad) nebo pro lepší hospodárnost režim Eco. Klíčové informace se zobrazují na 12,3palcovém digitálním přístrojovém štítu Fordu Explorer, jehož barevné schéma se rovněž mění podle zvoleného jízdního režimu. 

Ulehčí jízdu v hustém provozu 

Adaptivní tempomat s funkcí Stop&Go umožňuje zvolit cestovní rychlost i odstup od vozidla jedoucího před vámi. Když vůz detekuje, že provoz zpomaluje a podmínky neumožňují pokračovat nastavenou rychlostí, zachová automaticky předem nastavenou vzdálenost. V hustém provozu dokáže vůz i zcela zastavit. Jakmile se silnice uvolní, systém automaticky zrychlí na původně nastavenou rychlost. Díky tomu vám ulehčí např. v nepřehledném městském provozu, kde je třeba neustále zastavovat a znovu se rozjíždět.

Ford Explorer udržující bezpečnou vzdálenost za vozidlem pomocí Adaptivního tempomatu
Ford Explorer sleduje okolí 360stupňovou kamerou

Přehled do všech stran

Snadné manévrování v obtížných situacích. 360stupňová kamera Fordu Explorer s rozděleným obrazem vám pomůže lépe sledovat okolí. Technologie používá čtyři samostatné kamery umístěné kolem vozidla (jednu v mřížce chladiče, jednu v zadních dveřích a po jedné v každém zpětném zrcátku). Obraz z těchto čtyř kamer je pak spojen dohromady a zobrazen prostřednictvím obrazovky SYNC 3, čímž získáte ucelený pohled na oblast okolo vozu.

Výbavové stupně pro Ford NOVÝ EXPLORER

 

<%-DealerName%>

<% if (CustomerRatingsCombined) { %> <% } %> <% if (serviceList) { %>

<%- serviceList %>

<% } %> <% if (todayClosingTime) { %>

Dnes otevřeno do <%-todayClosingTime%>

<% } %> <% if (todayPartsClosingTime) { %>

Dnes otevřeno do <%-todayPartsClosingTime%>

<% } %> <% if (todayServiceClosingTime) { %>

Dnes otevřeno do <%-todayServiceClosingTime%>

<% } %>
<% _.forEach(formattedAddress, function(addressLine) { %>

<%- addressLine %>

<% }); %>
<% if (PrimaryPhone) { %>

<%- PrimaryPhone %>

<% } %>

  Trasa

  Nabízené služby

Top