Home > Osobní vozy > EXPLORER > Výbava > Dynamika a hospodárnost

Velký výkon bez námahy

Ford Explorer je elegantní kombinací robustních schopností a sofistikované hybridní účinnosti. Precizně navržený plug-in hybridní systém s třílitrovým benzínovým motorem V6 EcoBoost vám pomůže objevovat svět efektivněji než kdy předtím. Pokročilá 10stupňová automatická převodovka s otočným voličem se postará o to, abyste měli vždy zařazen ten správný stupeň. Toto je SUV, které bylo navrženo tak, abyste měli požitek z jízdy a maximální kontrolu nad vozem i silnicí. 

Ekologicky šetrný. Tichý. Praktický.

Hodí se do rušných ulic města i do náročného terénu. Pokročilá plug-in hybridní (PHEV) technologie Fordu Explorer kombinuje elektrický motor napájený z akumulátoru s impozantním přeplňovaným zážehovým motorem EcoBoost o objemu 3,0 l. Motor dosahuje kombinovaného hybridního výkonu 336 kW (457 k) při mimořádně nízké spotřebě paliva a emisích CO2 pouze 66 g/km. Na výběr máte čtyři režimy elektrického pohonu (EV), takže se můžete dle svých požadavků rozhodnout, zda pojedete na elektrický motor, zážehový motor, budete je kombinovat nebo budete akumulátor dobíjet za jízdy. Snadno si tak poradíte v libovolném terénu, zatímco po městě budete jezdit čistě, tiše a kultivovaně.

Úspora energie

Ford Explorer vám umožní dojet čistě na elektrický pohon na vzdálenost až 45 km (WLTP městský provoz). To znamená, že pokud jezdíte na kratší vzdálenosti, například do školy, na nákup nebo za svými koníčky, vypouštíte nulové emise během provozu. Pro ještě větší hospodárnost a udržitelnost využívá Ford Explorer energii vytvořenou regenerativním brzděním nebo plachtěním (jízda setrvačností) a zvyšuje tak váš dojezd. Pro zjištění stavu dojezdu využijte také aplikaci FordPass.

Ford Explorer charging point close up

Dobíjení bez starostí

S vozem Ford Explorer PHEV je dodáván kabel pro domácí nabíjení, který lze použít kdekoli, kde máte přístup k elektrické síti. Plné nabití bude trvat přibližně 6 hodin. V rámci příslušenství nabízí Ford rovněž nástěnnou nabíječku Ford Wallbox, která umožňuje vysokorychlostní domácí nabíjení a akumulátor nabije z 0 na 100 % za 3,5 hodinyTooltip. Pro zobrazení veřejných nabíjecích stanic ve vašem okolí využijte aplikaci FordPass a vyhledejte nejbližší nabíjecí stanici ze sítě NewMotion, se kterými společnost Ford spolupracuje.

Plynulé ovládání automatu

U modelů s automatickou převodovkou vám otočný volič převodovky dává úplnou kontrolu nad pokročilou 10stupňovou převodovkou – umožňuje hladké přepínání rychlostních stupňů prostým otočením voliče. Otočný volič nezabírá tolik místa jako tradiční pákový a interiér díky němu působí úhlednějším dojmem. 

Ford Explorer Rotary Gear Shift Dial
Ford Explorer interior with steering wheel and paddle shifters

Rychlé a přesné řazení konečky prstů

Technologie inspirovaná světem závodních aut umožňuje ovládat převodovku konečky prstů. A protože jsou ovládací pádla namontovaná přímo pod volantem, můžete snadno řadit i v zatáčkách.

Top