Home > Osobní vozy > EXPLORER > Výbava > Dynamika a hospodárnost

Velký výkon bez námahy

Zcela nový Ford Explorer je elegantní kombinací robustních schopností a sofistikované hybridní účinnosti. Precizně navržený plug-in hybridní systém s třílitrovým benzínovým motorem V6 EcoBoost vám pomůže objevovat svět efektivněji než kdy předtím. Pokročilá 10stupňová automatická převodovka s otočným voličem se postará o to, abyste měli vždy zařazen ten správný stupeň. Toto je SUV, které bylo navrženo tak, abyste měli požitek z jízdy a maximální kontrolu nad vozem i silnicí. 

Ekologicky šetrný. Tichý. Praktický.

Hodí se do rušných ulic města i do náročného terénu. Pokročilá plug-in hybridní (PHEV) technologie zcela nového Fordu Explorer kombinuje elektrický motor napájený z akumulátoru s impozantním přeplňovaným zážehovým motorem EcoBoost o objemu 3,0 l. Motor dosahuje kombinovaného hybridního výkonu 336 kW (457 k) při mimořádně nízké spotřebě paliva a emisích CO2 pouze 66 g/km. Na výběr máte čtyři režimy elektrického pohonu (EV), takže se můžete dle svých požadavků rozhodnout, zda pojedete na elektrický motor, zážehový motor, budete je kombinovat nebo budete akumulátor dobíjet za jízdy. Snadno si tak poradíte v libovolném terénu, zatímco po městě budete jezdit čistě, tiše a kultivovaně.

Ford Explorer charging point close up

Dobíjení bez starostí

S vozem je dodáván nabíjecí kabel pro domácnost, který lze použít kdekoli, kde máte přístup k elektrické síti, k bezproblémovému nabíjení přes noc. V rámci volitelného příslušenství nabízí Ford rovněž nástěnnou nabíječku, tzv. Wallbox. Ta umožňuje vysokorychlostní domácí nabíjení, které akumulátor nabije z 0 na 100 % za méně než 3,5 hodinyTooltip. PHEV akumulátor lze také nabíjet ve většině veřejných nabíjecích stanic. Ford spolupracuje se společností NewMotion, největší evropskou veřejnou sítí nabíjecích stanic. Díky tomu máte přístup k mnoha možnostem nabíjení přes svůj mobilní telefon.

Plynulé ovládání automatu

U modelů s automatickou převodovkou vám otočný volič převodovky dává úplnou kontrolu nad pokročilou 10stupňovou převodovkou – umožňuje hladké přepínání rychlostních stupňů prostým otočením voliče. Otočný volič nezabírá tolik místa jako tradiční pákový a interiér díky němu působí úhlednějším dojmem. 

Ford Explorer Rotary Gear Shift Dial
Ford Explorer interior with steering wheel and paddle shifters

Rychlé a přesné řazení konečky prstů

Technologie inspirovaná světem závodních aut umožňuje ovládat převodovku konečky prstů. A protože jsou ovládací pádla namontovaná přímo pod volantem, můžete snadno řadit i v zatáčkách.

Top