Home > Osobní vozy > EXPLORER > Výbava > Jízdní vlastnosti

Vyroben pro dokonalost

Usaďte se do kokpitu Fordu Explorer a nechte se obklopit řadou nejmodernějších technologií. Díky pokročilému systému volby jízdních režimů přizpůsobte svůj výkon městským silnicím, horským stezkám a všemu mezi tím. Nebo použijte adaptivní tempomat s funkcí Stop&Go a zvládněte pohodlně i dlouhé cesty. Můžete si dokonce vybrat, zda upřednostnit elektrickou energii, energii benzínového motoru nebo jejich kombinaci. Všechny tyto systémy spolu bezproblémově spolupracují a zvyšují váš zážitek při každé jízdě.  

Zkroťte každý terén

Rovné městské ulice nebo kamenitý terén mimo asfalt: systém volby jízdních režimů Terrain Management byl navržen tak, abyste měli nad vším maximální kontrolu. Vyberte si ze sedmi jízdních režimů, které upraví charakter vozu podle jízdních podmínek. V závislosti na zvoleném režimu se mění odezva plynu a řízení i citlivost podvozku a zároveň také citlivost stabilizačního a protiprokluzového systému i asistenta sjíždění se svahů. V každé situaci tak budete mít vůz zcela pod kontrolou. Vyberte si: Normal, Eco, Sport, Slippery (kluzký povrch), Deep Snow/Sand (hluboký sníh/písek), Trail (nezpevněná cesta) neboTow/Haul (tažení/těžký náklad). Klíčové informace se zobrazují na 12,3palcovém digitálním přístrojovém štítu Fordu Explorer, jehož barevné schéma se rovněž mění podle zvoleného jízdního režimu. 

Jistota v nepředvídatelných situacích

Jedinečným ústředním bodem interiéru Fordu Explorer je digitální přístrojový štít. Tento chytrý 12,3" barevný displej využívá technologii "free-flowing", která umožňuje zakřivení obrazovky podle tvaru palubní desky, takže celý interiér je tvořen hladšími liniemi. Informace se zobrazují ve vysokém rozlišení ve formě intuitivních a snadno čitelných ikon a mění barvu a konfiguraci podle zvoleného jízdnímu režimu. Explorer je vybaven pohonem zadních kol pro maximalizaci výkonu. Pokud pohon všech kol není nutný, bude vozidlo poháněno pouze pohonem zadních kol.

Ford Explorer PHEV logo close up

Více jistoty při rozjezdech v kopci

Asistent při rozjíždění ve svahu dočasně zabrání neúmyslnému couvnutí vozu. Po uvolnění brzdového pedálu prodlouží brzdný účinek o dvě až tři sekundy, čímž získáte čas k přesunu chodidla na plynový pedál. Tato funkce přijde vhod i při zastavení a opětovném rozjezdu na kluzkém povrchu.

Ford Explorer driving on mountain road bird's eye view
Ford Explorer in motion driving through forest

Více jistoty při sjíždění prudkých svahů

Asistent sjíždění svahů byl navržen tak, aby umožňoval snadnější navigaci při strmých a nerovnoměrných sestupech. Systém reguluje rychlost jízdy z kopce, aniž byste se museli dotýkat brzdy nebo pedálů akcelerátoru, a to dokonce i při couvání. To znamená, že se můžete soustředit na navigaci v obtížném terénu, aniž byste se museli obávat přílišného zrychlení.

Držte směr

Součástí elektronického stabilizačního programu je i kompenzace bočního větru, která vám pomůže zachovat směr jízdy i při silných bočních poryvech. Systém dokáže zaznamenat náraz silného bočního větru a upravit řízení tak, abyste se neodchýlili ze směru. 

Ford Explorer driving in sun drenched countryside
Ford Explorer close crop of front lights

Abyste v noci lépe viděli, ale neoslňovali ostatní

Užitečná pomůcka pro řízení v noci. Systém automatického přepínání dálkových světel dočasně ztlumí dálková světla, aby neoslňovala řidiče protijedoucích vozidel a vozidel jedoucích před vámi. Jakmile je vpředu opět volno, dálková světla se znovu rozsvítí, abyste měli co nejlepší rozhled.

Pár očí navíc

Systém hlídání mrtvých úhlů zaznamená díky bočním senzorům vozidla schovaná v mrtvém úhlu. Pokud je zjištěno jiné vozidlo, systém vás upozorní prostřednictvím diskrétních výstražných světel zabudovaných do obou zpětných zrcátek. Systém upozornění na provoz v kolmém směru funguje se systémem hlídání mrtvých úhlů. Upozorní vás na vozidla přijíždějící ze strany, když couváte z parkovacího místa s omezeným výhledem. Systém dokáže zaznamenat vozidla přijíždějící ze stran a vydá výstražný signál, či dokonce aktivuje brzdy, pokud včas nereagujete. 

Ford Explorer driving on mountain road

Pomáhá zůstat v jízdním pruhu

Systém udržování v jízdním pruhu kamerou sleduje, zda nevědomky nevyjíždíte z jízdního pruhu. Asistent pro jízdu v pruzích vyvine slabý tlak požadovaným směrem, aby vám pomohl vrátit se zpět do správného pruhu. Najedete-li již kolem na dělicí čáru nebo na krajnici, upozorní vás systém vizuálním upozorněním a vibracemi volantu. Systém se automaticky vypne při rychlosti pod 64 km/h. Lze jej také vyřadit z činnosti manuálně.

Top