Ford Focus driving on a bridge

JÍZDNÍ VLASTNOSTI

INTELIGENTNÍ LED SVĚTLOMETY

Volitelné LED Matrix světlomety s integrovanými mlhovými světly a výrazným denním svícením poskytují vynikající viditelnost a poutavý design. Adaptivní systém předních světlometů optimalizuje světelný paprsek podle aktuálních jízdních podmínek. Uzpůsobí se například jízdě po dálnici, ve městě nebo na venkově a jinak vám posvítí při parkování nebo zatáčení.

LED headlights on a Ford Focus
Interior of Ford Focus

DIGITÁLNÍ PŘÍSTROJOVÝ ŠTÍT

12,3" digitální přístrojový štít Focusu zobrazuje informace pro řidiče ve vysokém rozlišení formou intuitivních a snadno čitelných ikon. Můžete nastavit, které informace se zobrazí, včetně navigačních upozornění, a naprogramovat přednastavení jednotlivých ovládacích prvků.

SYSTÉM HLÍDÁNÍ MRTVÉHO ÚHLU

Tento systém používá boční senzory ke sledování vozidel, které by vám kvůli mrtvému úhlu mohly zůstat skryté (a to i při tažení přívěsu). Pokud systém takové vozidlo zaznamená, upozorní vás na to signalizací ve vnějších zpětnách zrcátkách.

Detail on a side door mirror
Ford Focus car driving next to lake

SYSTÉM NAVRÁCENÍ DO JÍZDNÍHO PRUHU

Přední kamery rozpoznají, zda nevědomky nevyjíždíte z jízdního pruhu. Systém vás pak upozorní vibracemi volantu a může dokonce poskytnout jemnou podporu řízení, která vás navede zpět do správného pruhu.

Ford Focus cross traffic system indication

UPOZORNĚNÍ NA PROVOZ V KOLMÉM SMĚRU

Pomáhá zvyšovat povědomí při couvání z prostoru s omezeným výhledem. Systém dokáže zaznamenat vozidla přijíždějící ze stran a vydá výstražný signál a aktivuje výstražné světlo v bočním zrcátku Focusu upozorňující na jejich přítomnost.

Ford Focus Ford Co-Pilot 360

FORD CO-PILOT 360

Ford Co-Pilot360 kombinuje řadu technologií, které se společně starají o to, aby byla vaše jízda pohodlnější a příjemnější než kdykoliv předtím. Adaptivní tempomat například automaticky upravuje rychlost podle vozidla jedoucího před vámi. Systém umí také rozpoznávat dopravní značky a regulovat rychlost jízdy podle nich.

Screen with a menu of drive modes

PŘEPÍNATELNÉ JÍZDNÍ REŽIMY

Volitelné jízdní režimy mění různá nastavení vozidla, jako je například odezva plynového pedálu, řízení a řazení tak, aby odpovídalo podmínkám jízdy. Focus nabízí jízdní režimy: Normal, Eco, Sport a pro Active navíc Kluzký povrch a Nezpevněná cesta. Klíčové informace se zobrazují prostřednictvím digitálního přístrojového štítu, který mění barevné téma podle zvoleného režimu. Režimy jsou dostupné v závislosti na zvoleném stupni výbavy.

AKTIVNÍ PARKOVACÍ ASISTENT

Parkování na rušné ulici nebo do těsných prostor může být obtížné. S aktivním parkovacím asistentem je to však o mnoho snadnější. Systém vyhledá vhodná parkovací místa a automaticky do nich zaparkuje. Stačí stisknout tlačítko a všechno ostatní ponechat na něm.

Ford Focus Active Park Assist
Ford Focus detecting another car with Stop&Go

ADAPTIVNÍ TEMPOMAT S FUNKCÍ STOP & GO

Adaptivní tempomat usnadňuje jízdu v hustém provozu. Jednoduše nastavíte požadovanou rychlost a systém bude automaticky udržovat přednastavený odstup od vozidla před vámi a v případě potřeby váš vůz zastaví. Jakmile se doprava uvolní, systém znovu zrychlí na nastavenou rychlost. K dispozici je u modelů s automatickou převodovkou.

SYSTÉM ROZPOZNÁVÁNÍ DOPRAVNÍCH ZNAČEK S INTELIGENTNÍM OMEZOVAČEM RYCHLOSTI

Systém rozpoznávání dopravních značek snímá dopravní značky a značení a podle toho identifikuje aktuální rychlostní limit. Pokud je systém aktivován, můžete upravit nastavení maximální rychlosti tak, aby odpovídalo tomuto limitu.

Ford Focus passing traffic signs on a country road
Driver Alert warning

SLEDOVÁNÍ BDĚLOSTI 

Systém vás upozorní, pokud při vašem řízení zaznamená změny ve vašem chování, které by mohly být způsobeny únavou. Pokud se vaše pozornost nadále zhoršuje, vizuální upozornění se zobrazí opakovaně a přidá se i upozornění zvukové. 

ASISTENT VYHÝBACÍHO MANÉVRU

Systém vyhýbacího manévru využívá senzorů a kamer k detekci pomalejších a stojících vozidel před vámi. Pokud by s nimi hrozila nevyhnutelná srážka, aktivuje podporu řízení tak, abyste mohli provést vyhýbací manévr kolem stojícího (nebo pomalu se pohybujícího) vozidla.

Steering wheel being guided to the right
Ford Focus on the hill

ASISTENT PRO ROZJEZD DO SVAHU

Asistent pro rozjezd do svahu zajišťuje větší kontrolu při rozjezdu do svahu tím, že udržuje tlak na brzdy další 2,5 sekundy poté, co opustíte brzdový pedál. Pomůže vám to zabránit sjíždění z kopce, když přesouváte nohu z brzdového pedálu na plyn.

ASISTENT KŘIŽOVATEK

Tento asistent detekuje vozidla blížící se ke křižovatce a může váš vůz zabrzdit, pokud hrozí, že jim zkřížíte cestu.

Close-up to intersection
Ford Focus parked front view

MOTORY A PŘEVODOVKY

FOCUS MILD-HYBRID

Mild-hybridní verze Focusu s motorem EcoBoost Hybrid, využívá 48V akumulátor, který je podporou konvečnímu motoru a zlepšuje jeho účinnost a pomáhá snížení emisíVe srovnání s jinými nehybridními motory..

AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA POWERSHIFT

Technologie EcoBoost Hybrid je k dispozici s automatickou dvouspojkovou převodovkou Powershift. Tato 7st. automatická převodovka byla precizně navržena a nabízí vyšší počet převodových poměrů, konstrukci s nízkou hmotností a pokročilý dvouspojkový provoz – to vše dohromady zajišťuje hladké a bezproblémové řazení a tím také méně náročnou a efektivnější jízdu.

PowerShift Automatic Transmission
EcoBoost Engine

FOCUS ECOBOOST 

Benzínový motor EcoBoost zajišťuje hladkou, citlivou a uspokojivou dynamiku.

FOCUS ECOBLUE

Dieslový motor Focus EcoBlue s technologií deaktivace válců přináší měřitelně nižší spotřebu a vyšší výkon. K dispozici je s AdBlue®, které přináší snížení emisí.

EcoBoost Engine
Ford Focus paddle shifters

ŘAZENÍ NA VOLANTU

Sportovními vozy inspirované řazení sekvenčními pádly na volantu umožňuje rychlé, bezproblémové a snadné řazení na dosah ruky. K dispozici je u automatických převodovek pro výbavy ST-Line a ST-X.

Hand reaching for manual transmission

MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA

Šestistupňová manuální převodovka nového Fordu Focus byla optimalizována tak, aby bylo řazení snadnější, přesnější a tišší. Byla speciálně navržena s cílem zlepšit jízdní dynamiku a snížit spotřebu paliva.

Woman looking at a smartphone

KONEKTIVITA

FORD SYNC 4

Představujeme vám nový svět konektivity. Systém SYNC 4 s balíčkem funkcí Connected NavigationFord Secure a Connected Navigation se bezproblémově propojí s vaším chytrým telefonem prostřednictvím aplikace FordPass a umožňuje vám ovládat vše, od telefonních hovorů až po dálkové zamykání, hudbu a navigaci. Přichází s 13,2" dotykovou obrazovku s intuitivním novým rozhraním, pokročilejším plánováním trasy, aktuálními informacemi o dopravě, bezdrátovou instalací aktualizací a dosud nejsofistikovanějším ovládáním hlasem.

BEZDRÁTOVÁ AKTUALIZACE SOFTWARU

Díky aktualizacím softwaru Ford Power-Up je váš Ford Focus stále lepší a lepší. Technologie cloudového připojení umožňuje bezdrátové aktualizace softwaru, které budou časem přinášet nové funkce a vylepšovat ty stávající. Bezdrátová instalace aktualizací je rychlá a snadná. Často proběhne automaticky na pozadí.

A screen showing a menu with automatic software updates
Driver with a speech bubble that says Hello Ford

HLASOVÉ OVLÁDÁNÍ

SYNC 4 přináší zatím nejsofistikovanější hlasové ovládání. Díky připojení ke cloudu systém neustále aktualizuje svou slovní zásobu. Pokyny pro SYNC, aby vás zavedl na určité místo, přehrával hudbu, spravoval telefonní hovory nebo posílal textové zprávy, můžete nyní říkat přirozenějším způsobem.

Screen next to a driving wheel showing a map

CONNECTED NAVIGATION

Díky cloudovému připojení nabízí navigace SYNC 4 komplexnější výsledky při vyhledávání cílů a také aktuální informace o dopravní situaci, takže si můžete lépe plánovat cestu. Přináší také funkce jako porovnání naplánované vzdálenosti se zásobou paliva, na základě čehož pak může systém SYNC 4 naplánovat nejvhodnější zastávky na tankování.

Man looking at a smartphone with FordPass App

APLIKACE FORDPASS

Používejte mobilní aplikaci FordPass Appmodem FordPass Connect a využívejte celou řadu nových funkcí. Sledujte polohu vozu a údaje o jízdě, získávejte aktuální dopravní informace v reálném čase a nechte si zasílat upozornění na stav vozu do vašeho chytrého telefonu. Můžete také zkontrolovat, zda je vaše auto zamčené, případně ho na dálku zamknout nebo odemknout, ať už jste kdekoli.

Screen inside a car showing a menu with apps

APPLE CARPLAY™ A ANDROID AUTO™

Díky systémům Apple CarPlay® a Android Auto™ můžete váš chytrý telefon snadno bezdrátově propojit s vaším vozem a ovládat ho tak prostřednictvím dotykové obrazovky systému SYNC 4 nebo překvapivě jednoduchých hlasových pokynů (jazyk hlasového ovládání závisí na jeho dostupnosti v rámci těchto aplikací).Vyžaduje telefon s aktivním datovým tarifem

BEZDRÁTOVÉ NABÍJENÍ

Navrženo s ohledem na maximální prostor a praktičnost. Interiér Focusu je vybaven praktickým úložným prostorem ve středové konzole, který navíc nabízí bezdrátové nabíjení pro kompatibilní chytré telefony.

Smartphone being charged inside a car's compartment
Ford Focus in side view parked on a beach

PRAKTIČNOST

ZAVAZADLOVÝ PROSTOR

Podlaha zavazadlového prostoru přichází s lepším osvětlením, snadno se čistí a je vybavena sklopnou vertikální přepážkou, která umožňuje lepší organizaci a využití prostoru. Nová tzv. "mokrá zóna" s gumovou podlahovou rohoží umožňuje přepravovat mokré nebo zabahněné předměty odděleně od těch, které byste si nechtěli umazat.Standardní výbava. K dispozici pouze u karosérií typu kombi.

BEZDOTYKOVÉ OVLÁDÁNÍ PÁTÝCH DVEŘÍ

Pokud máte plné ruce, stačí mávnout nohou pod nárazníkem. Váš Focus rozpozná váš klíč a páté dveře se automaticky otevřou, popřípadě zavřou.

View of front upholstered seats of a Ford Focus
Man sitting in the passenger seat of Ford Focus with open front door

KOMFORT A POHODLÍ

Woman driving a Ford Focus seen from an open panoramic roof

PANORAMATICKÁ STŘECHA

Elektricky ovládaná panoramatická střecha vám umožní vychutnat si okolní scenérii naplno. Střecha je nastavitelná ve dvou směrech a může být buď pootevřená, nebo zcela zatažená. Solární reflexní sklo pomáhá udržet v interiéru příjemnou teplotu. Zatímco elektricky ovládaná roleta umožňuje zakrýt nebo odkrýt střechu pouhým stiskem tlačítka.

ČALOUNĚNÍ SENSICO©

Nové čalounění sedadel Vinyl Sensico© poskytuje prvotřídní pohodlí a sofistikovaný styl.Výbava na přání v rámci sady Vignale.

View of front upholstered seats of a Ford Focus
Close-up of seat adjustment controls

PŘEDNÍ SEDADLA NASTAVITELNÁ V 18 SMĚRECH 

Přední sedadla Fordu Focus mohou být nastavena tak, aby poskytovala nejlepší možnou oporu díky na přáním dodávaným sedadlům s certifikací AGR. Sedadla lze posouvat nahoru, dolů, dopředu, dozadu, naklonit je a nastavit si délku sedáku. Podobně můžete nastavit výšku opěrky hlavy, polohu opěradla sedadla a polohu bederní opěrky ve čtyřech směrech.

AUDIOSYSTÉM B&O 

Vynikající zvuk a stylový design. Tento luxusní audiosystém s 10 reproduktory včetně subwooferu, byl navržen a naladěn přímo pro nový Focus zvukovými specialisty ze společnosti B&O. 

Ford Focus B&O
Hand reaching for the handle of front door on a blue Ford Focus

SYSTÉM KEYFREE 

Systém rozpozná, zda máte u sebe klíč od vozu. V případě že ano, můžete zamknout nebo odemknout vůz, aniž byste museli vytahovat klíče z kapsy nebo tašky.

FUNKCE MYKEY

Pokud půjčujete Focus jinému řidiči, umožní vám funkce MyKey® pro klid a jistotu nastavit maximální rychlostní limity, připomenutí zapnutí bezpečnostních pásů nebo dokonce hlasitost audiosystému.

Ford MyKey
Ford Focus front screen and wipers

AUTOMATICKÉ STĚRAČE S DEŠŤOVÝM SENZOREM 

Stěrače s dešťovým senzorem se automaticky zapnou, pokud na čelním sklem zaznamenají vlhkost. Citlivost stěračů můžete přizpůsobit svým preferencím. Tím určíte, při jaké míře vlhkosti na okně se mají stěrače spustit.

Closeup of a door mirror with a man standing behind it

ELEKTRICKY SKLOPNÁ BOČNÍ ZPĚTNÁ ZRCÁTKA 

Jako výbava na přání jsou k dispozici elektricky sklopná zrcátka, která vám pomohou zabránit nežádoucímu poškození například při parkování ve stísněných prostorách. A protože jsou i vyhřívaná, za mrazivých rán vyrazíte na cestu rychleji a bezpečněji.

Car door leaning against a wall, protected by a protector

CHRÁNIČE HRAN DVEŘÍ

Ochranná lišta se při otevírání dveří vysune, aby ochránila lak hran dveří před poškozením při parkování v těsných prostorech.

Woman looking out of a driver's window

BEZPEČNOST A ZABEZPEČENÍ

Red Ford Focus trailing another car with pre-collision assist indicating

PRE-COLLISION ASSIST S DETEKCÍ CHODCŮ

Předkolizní asistent s detekcí chodců sleduje okolí a upozorňuje na vozy i chodce, kteří se nacházejí před vozem nebo mu mohou zkřížit dráhu, a to ve vzdálenosti až 130 metrů. Pokud nezareagujete, začne vozidlo automaticky brzdit. Účelem této technologie je snížit závažnost nehod nebo jim dokonce úplně zabránit. 

AUTONOMNÍ NOUZOVÉ BRZDĚNÍ

Kamera snímá prostor před vozem a systém vás upozorní, pokud zjistí  hrozící nebezpečí srážky. Pokud nezareagujete, může vůz začít automaticky brzdit.

Red Ford Focus trailing another car with active braking indicating
Front three quarter view of a blue Ford Focus driving on a road

ELEKTRONICKÝ STABILIZAČNÍ SYSTÉM

Elektronický stabilizační systém nepřetržitě monitoruje jízdu. Zaznamená-li počínající ztrátu přilnavosti, cíleným přibrzděním jednotlivých kol obnoví směrovou stabilitu vozu.

Five-Star Safety logo

PĚTIHVĚZDIČKOVÁ BEZPEČNOST

Euro NCAP je přední evropská nezávislá organizace v oblasti bezpečnosti automobilů. Prostřednictvím přísných kritérií hodnotí bezpečnost nových vozů na trhu. Focus získal nejvyšší hodnocení pěti hvězdiček, které potvrzuje naše úsilí v této oblasti.

Left front wheel of a blue Ford Focus

SYSTÉM HLÍDÁNÍ TLAKU V PNEUMATIKÁCH

Všimne si, pokud začne v pneumatikách klesat tlak a prostřednictvím přístrojového panelu vás na tuto skutečnost upozorní. Upozornění můžete také dostávat prostřednictvím aplikace FordPass, která monitoruje tlak v pneumatikách, kapalinu do ostřikovačů a mnoho dalších věcí. 

Pro více informací klikněte na odkazy níže