Home > Osobní vozy > NOVÝ FOCUS > Výbava > Bezpečnost a zabezpečení

Vaše bezpečí je naší prioritou

Nad bezpečím vás samotných, vaší rodiny i ostatních pasažérů bdí kromě špičkových pasivních prvků bezpečnostní výbavy i pokročilé inteligentní technologie. Například funkce Pre-Collision Assist s detekcí chodců a cyklistů vás upozorní na potenciální kolize a dokonce začne automaticky brzdit, pokud sami včas nezareagujete. Automatická aktivace brzd po nárazu pomáhá předcházet nechtěnému pohybu vozu v případě, že dojde k nehodě a následné ztrátě kontroly nad řízením. Tyto asistenční technologie jsou součástí standardní výbavy.

Ford Focus pre-collision assist

Systém, který pomáhá chránit chodce i cyklisty

Pre-Collision Assist s funkcí detekce chodců sleduje prostor před vozem prostřednictvím radaru a kamery. Zaznamená-li riziko střetu s jiným vozidlem, chodcem nebo cyklistou, upozorní vás na to vizuálně i zvukově. Pokud včas nezareagujete, systém začne automaticky brzdit, aby snížil závažnost následků srážky nebo jí v některých případech dokonce zcela zabránil. 

Předchází vzniku oděrek a škrábanců

V úzkých parkovacích místech se často nelze vyhnout kontaktu dveří s jiným autem, sloupem nebo například zídkou. Když ale otevřete libovolné ze čtyř dveří Focusu, vysune se z nich ochranná lišta, která ochrání lak vašeho vozu i sousedících aut.

Ford Focus door edge protector
Top