Home > Osobní vozy > FOCUS > Výbava > Bezpečnost a zabezpečení

Vaše bezpečnost. Naše priorita.

Nad bezpečím vás samotných, vaší rodiny i ostatních účastníků provozu bdí soubor inteligentních technologií. Například funkce Pre-Collision Assist s detekcí chodců a cyklistů vás upozorní na potenciální kolize a dokonce začne automaticky brzdit, pokud sami včas nezareagujete.

Systém, který pomáhá chránit chodce i cyklisty

Pre-Collision Assist s detekcí chodců a cyklistů sleduje prostor před vozem prostřednictvím radaru a kamery. Zaznamená-li riziko střetu s jiným vozidlem, chodcem nebo cyklistou, upozorní vás na to vizuálně i zvukově. Pokud včas nezareagujete, systém začne automaticky brzdit, aby snížil závažnost následků srážky nebo jí v některých případech dokonce zcela zabránil.

Pomoc s brzděním ve vyšších rychlostech

Aktivní brzdění je inovativní bezpečnostní technologie využívající radaru a kamery ke sledování silnice před vozem. Pokud zaznamená nebezpečí kolize (v libovolné rychlosti), začne vás systém varovat. Když nezareagujete, systém aktivního brzdění připraví brzdovou soustavu a posléze začne sám brzdit.

Red Ford Focus trailing another car with active braking indicating
Ford Focus with deployed airbags

Airbagy, které vás chrání ze všech stran

Kromě čelních airbagů řidiče a spolujezdce je Ford Focus vybaven také bočními airbagy, které chrání hrudník a jsou navržené tak, aby vedly tělo pryč od místa nárazu. Zároveň dokážou přizvednout paži a vytvořit tak prostor mezi ní a deformovanou strukturou. Stropní airbagy pokrývají velkou plochu a opěrky hlavy zajišťují ochranu před poraněním krční páteře. Nechybějí ani přední a zadní bezpečnostní pásy s předpínači a omezovači tahu. Všechna sedadla jsou vybavena upozorněním na nezapnutý pás.

Pro ještě větší klid duše

Funkce automatického nouzového volání eCall je pokročilou funkcí systému SYNC, která využívá mobilní telefon spárovaný pomocí technologie Bluetooth® ke kontaktování dispečinku záchranných složek poté, co se u havarovaného vozidla aktivuje airbag nebo odpojí palivové čerpadlo. Systém je vytvořen tak, aby byl schopen poskytnout důležité informace, jako jsou například GPS souřadnice, i kdybyste toho sami nebyli schopni.

Ford Focus eCall detail with hand flipping the switch
Ford Focus driving around the bend

Zůstaňte pány situace za všech okolností

Elektronický stabilizační systém nepřetržitě monitoruje jízdu. Zaznamená-li odchylku od zvolené jízdní dráhy jako např. počátek smyku, automaticky upraví vaši pozici na vozovce a pomůže vám obnovit stabilitu vozu.

Včasné upozornění na defekt pneumatiky

Systém monitorování tlaku v pneumatikách vás prostřednictvím ikony na přístrojové desce okamžitě upozorní, jakmile v některé z pneumatik klesne tlak.

Ford Focus alloy wheel close up
Ford Focus isofix seat detail

Dbá i na bezpečí dětí

Ford Focus byl navržen tak, aby zajistil bezpečí dětských pasažérů při každé jízdě. Je vybaven úchyty ISOFIX, takže můžete do vozu snadno namontovat dvě dětské sedačky.

Chrániče hran dveří

V úzkých parkovacích místech se často nelze vyhnout kontaktu dveří s jiným autem nebo třeba sloupem. Když ale otevřete libovolné ze čtyř dveří Focusu, aktivují se chrániče hran dveří, které poskytují ochrannou bariéru a zabraňují tak nechtěnému poškození.

Ford Focus door edge protector
Top