Home > Osobní vozy > FOCUS > Výbava > Komfort

V pohodlí a v kontaktu se světem

Čisté linie, přehledné uspořádání a vytříbený vzhled. Interiér Focusu je ještě komfortnější, prostornější a stylovější než kdy dříve. A je také propojenější s digitálním světem. SYNC 3 s hlasovým ovládáním v českém jazyce umožňuje bezpečně obsluhovat telefon, zábavní funkce nebo navigaci. Díky rozhraní Applink a funkcím Apple CarPlay a Android Auto navíc můžete ovládat některé vaše oblíbené aplikace. Díky modemu FordPass ConnectFordPass Connect můžete se svým vozem zůstat ve spojení, ať už jste kdekoli a využívat funkcí jako Live TrafficLive Traffic, Wi-Fi Hotspotu či funkce eCall. Po stažení aplikace FordPass do vašeho chytrého telefonu můžete využívat i dalších funkcí, jako například dálkového zamykání a odmykání, zobrazení polohy vašeho vozu či aktuální dopravní situace.

Local hazard info screen

Klíč k propojenějšímu světu

Systém FordPass ConnectFordPass Connect nabízí celou řadu užitečných funkcí včetně bezdrátového připojení 4G LTE WiFi až pro deset zařízení a aktuálních informací o dopravní situaci, které jsou doručovány přímo do vašeho satelitního navigačního systému. V případě nehody dokáže FordPass dokonce uskutečnit nouzový hovor eCall na tísňovou linku a poskytnout informace o poloze vozu bez nutnosti připojeného telefonu.

Dozvědět se více

Nenechte se zaskočit nebezpečím

Vozy s vestavěným modemem FordPass Connect disponují také funkcí Informace o nebezpečí v okolíTooltip. Tato funkce vás včas upozorní na případná rizika, kupříkladu práce na silnici či porouchané vozidlo, která jsou před vámi. Jakmile váš vůz přijme informaci o nebezpečí v okolí, zobrazí se vám tato informace o druhu nebezpečí a jeho vzdálenosti od vás na přístrojové desce.

Local hazard info screen
Ford Focus key free system

Další funkce získáte, pokud si stáhnete aplikaci FordPass 

FordPass Connect bude ještě užitečnější v kombinaci s vaším mobilním telefonem a aplikací FordPass. Po připojení budete mít k dispozici řadu nových užitečných funkcí. Například můžete použít mobilní telefon k vyhledání svého vozu či jeho zamknutí/odemknutí na dálku. Můžete monitorovat hladinu paliva v nádrži, najeté kilometry i tlak v pneumatikách. Také můžete na svůj mobilní telefon přijímat zprávy o technickém stavu vozidla. Kromě toho si můžete naprogramovat navigaci z domova a odeslat cíl cesty přímo ze svého telefonu do vozidla.

Vaše oblíbená hudba v dokonale věrném podání

Bez ohledu na váš hudební vkus si každá skladba zaslouží znít přesně tak, jak to její interpret zamýšlel. A to je přesně to, co můžete očekávat od Focusu. Jak je to možné? Protože si jej lze objednat s B&O. Tento prémiový audio systém o výkonu 675 W je tvořen 10 reproduktory, wooferem a subwooferem. Vyznačuje se plným a silným zvukem. Akustičtí specialisté B&O navrhli, vyvinuli a naladili tuto pokročilou technologii speciálně pro Ford Focus. Vychutnejte si tedy oblíbené kapely a písničky v pohodlí kabiny vašeho vozu, který se přemění v malý koncertní sál.

Ford Focus B&O
Ford Focus wireless charging

Nabíjení za jízdy

Interiér Focusu byl navržen s ohledem na maximální prostor a praktičnost. Například multimediální přihrádka před řadicí pákou pohodlně pojme i ty největší smartphony. Pro kompatibilní telefonyWireless charging je rovněž k dispozici bezdrátové nabíjení, takže není problém mít dané zařízení vždy připravené k použití.

Díky SYNC 3 nemusíte spustit ruce z volantu

SYNC 3 je prvotřídní systém, díky kterému můžete být neustále připojeni, ovládat telefon, hudební přehrávač a navigaci intuitivními hlasovými pokyny. Dokonce stačí jen říct „mám hlad“, a systém zobrazí seznam restaurací v okolí. Umí také číst nahlas textové zprávy (podporováno pouze některými typy mobilních telefonů). Dotyková obrazovka podporuje vícedotyková gesta, lze tedy prsty přejíždět, ale i oddalovat a přibližovat obraz. K systému SYNC 3 lze snadno připojit zařízení s Apple CarPlay i Android Auto. Přístup k mobilním aplikacím zajišťuje rozhraní Applink.

Ford SYNC 3 with Voice Control and Touchscreen
Ford Focus with adjustable seating close up

Sedadla nastavitelná v 18 směrech

V 18 směrech nastavitelná sedadla s elektricky nastavitelnou bederní opěrkou Focusu si můžete upravit dle svých specifických požadavků. Lze je posunout nahoru nebo dolů, dopředu nebo dozadu, můžete nastavit sklon sedáku, upravit si polohu bederní opěrky atd. I na těch nejdelších cestách tak budete mít jistotu maximálního pohodlí.

Sedadla i volant vás zahřejí

K dispozici jsou vyhřívaná přední sedadla pro řidiče i spolujezdce. Pro dosažení maximálního pohodlí si můžete vybrat ze tří různých nastavení vyhřívání pro každé sedadlo. Vyhřívaný volant vás bude hřát do dlaní za mrazivých rán, zimních dní nebo chladných nocí.

Ford Focus heated steering wheel diagram
Ford Focus key free system

Bez klíče znamená bez starostí

Systém Ford KeyFree umožňuje zamknout či odemknout vůz, aniž byste museli vytahovat klíče z kapsy nebo kabelky. To nejvíc oceníte tehdy, když přijdete k vozu s plnou náručí.

Bezstarostné sdílení vozu díky MyKey

MyKey umožňuje nastavení vybraných omezení pro jeden z klíčů dálkového ovládání, lze omezit nejvyšší dosažitelnou rychlost, nastavit upozornění na nezapnuté pásy a dokonce regulovat hlasitost audiosystému. Díky této technologii můžete půjčit svůj vůz přátelům nebo členům rodiny a zároveň naprogramovat do klíče omezení, jak budou auto používat. Neomezený klíč „správce“ si můžete ponechat pro sebe nebo jich vytvořit více.

Ford Focus mykey free system
Ford Focus easy fuel close up

Systém Easy-Fuel pro snadné a bezpečné tankování

Načerpat nesprávné palivo je s tímto systémem prakticky nemožné, protože tryska tankovací pistole neprojde hrdlem nádrže. A jelikož je systém Ford Easy-Fuel bezzátkový, nemusíte ani manipulovat se špinavým víčkem nádrže.

Top