Home > Osobní vozy > NOVÝ MUSTANG > Výbava > Dynamika a hospodárnost

S vyšším výkonem přichází i vyšší kultivovanost.

Některých změn na novém Fordu Mustang si všimnete na první pohled. Jiné je ale třeba slyšet a cítit. To platí především pro upravený motor 5.0 V8 GT a řadu nových technologií.

Jeden vůz. Dva motory.

Legendární motor 5.0 V8 GT dostal zdvojené vstřikování paliva, tvořené kombinací nízkotlakého nepřímého a vysokotlakého přímého vstřikování. Nabízí impozantní výkon 450 k (331 kW) nebo 459 k (338 kW) pro verzi Bullitt. Motor 2.3 EcoBoost má nyní funkci „overboost“. Jedná se o dočasné zvýšení plnicího přetlaku turbodmychadla při akceleraci na plný plyn.

Aktivní výfuková klapka

Díky této nové technologii budete mít zvukový projev svého Mustangu plně pod kontrolou. Aktivní výfuková klapka vykouzlí při silnějším sešlápnutí plynu hlubší, burácivější tón. Navíc ale umožňuje zvolit si vlastní nastavení zvuku pro každý z pěti jízdních režimů. Omezení hlasitosti je také možné nastavit na určitou denní dobu tak, abyste například ráno nevzbudili souseda.

Active Valve Exhaust
Close-up of New Ford Mustang alloy wheel

Přesvědčivý brzdný výkon

Speciálně navržená sportovní brzdová soustava využívá vpředu čtyřpístkové brzdiče a chlazené kotouče. Brzdy jsou propojené s celou řadou bezpečnostních a asistenčních elektronických systémů vozu. Mustang GT s motorem 5.0 V8 se dodává s vysoce výkonným brzdovým systémem se šestipístovými předními třmeny Brembo.

Top