JÍZDNÍ VLASTNOSTI

Ford Puma má řadu inovativních funkcí navržených tak, aby zvětšily požitek z jízdy. Například volitelné jízdní režimy a Ford Co-Pilot360, působivý soubor asistenčních technologií, které spolupracují při zrychlování, brzdění a dokonce i řízení. Mezi ně patří adaptivní tempomat, Pre-Collision Assist a asistent vyhýbacího manévru. Všechny tyto funkce hlídají cestu před vámi a upozorní vás na hrozící nebezpečí.

 

VÁŠ OSOBNÍ ASISTENT

Ford Co-Pilot360 kombinuje řadu technologií, které se společně starají o to, aby vaše jízda byla pohodlnější a příjemnější než kdykoliv dříve. Například adaptivní tempomat automaticky upravuje rychlost podle vozidla jedoucího vpředu. Systém umí také rozpoznávat dopravní značky a regulovat rychlost jízdy podle nich.

INTELIGENTNÍ TEMPOMAT

Adaptivní tempomat upravuje rychlost podle vozidla jedoucího vpředu. Stačí zadat požadovanou rychlost a odstup od auta před vámi a adaptivní tempomat automaticky udržuje nastavený odstup, pokud dopravní podmínky neumožňují jízdu požadovanou cestovní rychlostí.

Ford Puma driving in city rear 3/4 view
Ford Puma interior detail of dashboard

CITLIVĚJŠÍ ŘÍZENÍ V KRIZOVÝCH SITUACÍCH

Asistent vyhýbacího manévru vám pomůže bezpečně se vyhnout stojícím nebo příliš pomalým vozidlům a tím odvrátit možnou srážku. Systém využívá radar a kameru k detekci pomalých a stojících vozidel před vámi. Pokud hrozí srážka, aktivuje podporu řízení. Technologie se aktivuje tehdy, když je zahájeno brzdění, není k dispozici dostatečná brzdná dráha k odvrácení kolize a řidič iniciuje úhybný manévr.

Ford Puma selectable drive mode close up

JÍZDNÍ VLASTNOSTI, KTERÉ VÁM SEDNOU

Jízdní vlastnosti vozu si můžete upravit pomocí volitelných jízdních režimů, které mění nastavení citlivosti plynového pedálu, řízení a dokonce i chování převodovky během řazení podle vašeho stylu. Můžete si vybrat mezi pěti různými režimy: Normální, ECO, Sport, Kluzký povrch a Nezpevněná cesta. Klíčové informace zobrazené prostřednictvím 12,3" digitálního přístrojového štítu střídají jedinečné barevné motivy podle zvoleného jízdního režimu.

Ford Puma dashboard showing wrong way alert

POMŮŽE VÁM VYDAT SE SPRÁVNÝM SMĚREM

Upozornění na jízdu v protisměru na dálnici používá přední kameru a informace z navigačního systému ke zjištění, zda jste omylem nevjeli do protisměru. Systém zapne varovné vizuální a zvukové upozornění na jízdu v protisměru, takže můžete včas zastavit a jednat. Systém je funkční při čtení příslušné dopravní značky, která je umístěná po obou stranách vjezdu do protisměru na dálnici.

Ford Puma detail on SYNC 3

SNADNĚJŠÍ PARKOVÁNÍ…

Patníky, kola, nízké zídky… zadní parkovací kamera ukáže na obrazovce integrované ve středovém panelu vše, co je za vámi. Kromě toho, že vám odhalí věci, které se jinak dají snadno přehlédnout, vám parkování usnadní také zobrazením virtuálních čar, které vás bezpečně navedou i do toho nejmenšího prostoru. Kamera se zapíná automaticky, když zařadíte zpátečku.

Ford Puma parked near the pavement

…NEBO NECHTE PARKOVÁNÍ NA FORDU PUMA

Parkování na rušné ulici nebo v těsném místě může být obtížné. Ale díky aktivnímu parkovacímu asistentu bude parkování s Fordem Puma jednodušší, než byste čekali. Po aktivaci systém vyhledá vhodné parkovací místo a automaticky vás do něj navede. Také za vás může z parkovacího místa vyjet. Jediné, co musíte udělat, je ovládat plyn, brzdy a řazení.

Ford Puma close up on LED lights

SVĚTLOMETY, KTERÉ VÁS POVEDOU

Přední LED světlomety Fordu Puma se vyznačují přesným a jasným světelným paprskem. Zahrnují také jedinečná, charakteristická LED světla denního svícení a LED odbočovací světla. Mlhová světla vám pomohou osvětlit vnitřek zatáčky, když otočíte volantem o více než 30 stupňů.

Ford Puma detail on the side door mirror

PÁR OČÍ NAVÍC

Systém hlídání mrtvého úhlu BLIS zaznamená díky radarovým senzorům vozidla v mrtvém úhlu zpětných zrcátek. Tyto senzory se nacházejí na obou stranách Fordu Puma a aktivně upozorňují na nebezpečí rozsvícením oranžové kontrolky, která je jasně viditelná ve zpětném zrcátku na příslušné straně.

DYNAMIKA A HOSPODÁRNOST

Přichází nová éra hybridních elektrických automobilů šetrnějších k životnímu prostředí. Ford Puma je na budoucnost připraven a na tento trend reaguje nabídkou mild-hybridních variant svých motorů EcoBoost. Ty poskytují vynikající výkon bez kompromisů, impozantní spotřebu paliva a výrazně nižší emise CO2.

CO JE TO MILD-HYBRID?

Mild-hybridní technologie EcoBoost obsahuje malý elektrický motor s 48V akumulátorem, který přispívá k hospodárnému provozu. Toto hybridní vozidlo nemůže být poháněno pouze elektrickým pohonem; místo toho poskytuje elektrický motor v případě potřeby další podporu benzínovému motoru, čímž pomáhá zvyšovat dojezd a snižovat emise.

Není potřeba připojovat Ford Puma k externímu zdroji napájení, protože samostatný 48V akumulátor, který napájí elektrický motor, se během jízdy dobíjí. Rekuperační brzdění funguje tak, že energie, která vzniká při brzdění, je využívána k nabíjení akumulátoru hybridu.

OCENĚNÝ VÝKON

Čistý neznamená kompromisní. Zážehový motor 1.0 EcoBoost je jedenáctinásobným držitelem ocenění Mezinárodní motor a hnací ústrojí roku. Ford Puma EcoBoost Hybrid je k dispozici v mildhybridní variantě o výkonu 125 k a 155 k s manuální i automatickou převodovkou. Užijete si s ním nekompromisní výkon, jaký byste očekávali od konvenčního motoru o objemu 1,5 l, ale s mnohem nižší spotřebou paliva a emisemi CO2, díky čemuž je nejen šetrnější k životnímu prostředí, ale i k provozním nákladům.

New Puma powerful and fuel-efficient diesel engines
Ford Puma automatic transmission close up

SOFISTIKOVANÁ AUTOMATICKÁ TECHNOLOGIE

Puma je k dispozici i se sedmistupňovou automatickou dvouspojkovou převodovkou Powershift. Větší počet převodových stupňů, konstrukce s nízkou hmotností a pokročilé ovládání dvouspojkové převodovky přispívají k hladkému a plynulému řazení převodových stupňů pro méně náročnou jízdu v městském provozu se zastavováním. Spolu s vynikající spotřebou paliva a skvělými jízdními vlastnostmi dokáže navíc zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhých 8,7 s.

Ford Puma close up on manual transmission

VYBERTE SI TO PRAVÉ PRO VÁS

Ford Puma je dostupný s manuální i automatickou dvouspojkovou převodovkou. Šestistupňová manuální převodovka Fordu Puma byla optimalizována tak, aby bylo řazení snazší, přesnější a tišší. Byla speciálně navržena s cílem zvýšit jízdní dynamiku, snížit spotřebu paliva a zvýšit požitek z jízdy. Sedmistupňová automatická dvouspojková převodovka vám zpříjemní cestování a zaručí hladkou jízdu bez nutnosti řazení.

New Puma showing auto start stop

DÍKY SYSTÉMU STOP-START SPOTŘEBUJETE MÉNĚ PALIVA

Jakmile vůz zastaví na semaforech nebo v koloně, tato technologie dokáže automaticky zhasnout motor. (I nadále však napájí spotřebiče, jako jsou světlomety, klimatizace nebo rádio.) Jakmile se chcete znovu rozjet, stačí sešlápnout spojku a zařadit jedničku jako obvykle. Motor ihned sám naskočí. V případě mild-hybridního pohonu je tento systém ještě pokročilejší - spalovací motor může zhasnout například při dojezdu ke křižovatce (nebo po zastavení). Jakmile je znovu zapotřebí, startér-generátor pod napětím 48 V ho rychle a hladce znovu spustí.

KOMFORT A POHODLÍ

Nejen hezký na pohled, ale také inteligentní. Interiér Fordu Puma vás obklopí stylovým designem. Elegantní detaily interiéru zvyšují pocit vzdušného a přepychového stylu. Široká nabídka chytrých funkcí a inovativních technologií vám propůjčí naprostou kontrolu nad vozem. Od 12,3" digitálního přístrojového štítu a pokročilého 8" dotykového displeje systému SYNC 3 až po řadu dalších služeb a funkcí dostupných prostřednictvím informačního systému SYNC 3 a vestavěného modemu FordPass Connect byl každý prvek navržen tak, aby byla vaše jízda co nejjednodušší. Pokud budete chtít dosáhnout ještě většího komfortu, jako výbava na přání jsou pro ST-Line X dostupná přední sedadla s masážní bederní opěrkou.

 

Ford Puma close up on screen showing info from FordPass Connect

VÁŠ KLÍČ KE SPOJENÍ SE SVĚTEM

Ford Puma je k dispozici s modemem FordPass ConnectFordPass Connect. Tento systém nabízí celou řadu užitečných funkcí včetně aktuálních informací o dopravní situaciLive Traffic, které se zobrazují přímo na obrazovce satelitního navigačního systému, nebo funkci vzdáleného ovládání vozu pomocí aplikace mobilního telefonu. Zcela novou funkcí je upozornění na nebezpečí na trase. Prostřednictvím symbolů na přístrojovém panelu vás upozorní na případné rizikové situace, ke kterým se blížíte. V případě nehody dokáže FordPass dokonce uskutečnit eCall na tísňovou linku a poskytnout informace o aktuální poloze vozu.

DALŠÍ FUNKCE ZÍSKÁTE, POKUD SI STÁHNETE APLIKACI FORDPASS

FordPass Connect bude ještě užitečnější v kombinaci s vaším mobilním telefonem a aplikací FordPass. Po připojení budete mít k dispozici řadu nových užitečných funkcí. Například můžete použít mobilní telefon k vyhledání svého vozu či jeho zamknutí/odemknutí na dálku. Můžete monitorovat hladinu paliva v nádrži, najeté kilometry i tlak v pneumatikách. Také můžete na svůj mobilní telefon přijímat zprávy o technickém stavu vozidla nebo si naprogramovat navigaci již z domova a odeslat cíl cesty přímo ze svého telefonu do vozidla.

Objevte více

A woman holding mobile phone with FordPass App
Ford Puma close up showing digital cluster

ZOBRAZENÍ PODLE VAŠICH PREFERENCÍ

Jedinečným ústředním bodem interiéru Fordu Puma je nový digitální přístrojový štít. Tento chytrý 12,3" barevný LCD displej využívá volně plynoucí technologii, která umožňuje zakřivení obrazovky podle tvaru palubní desky, takže celý interiér je tvořen hladšími liniemi. Informace se zobrazují ve vysokém rozlišení ve formě intuitivních a snadno čitelných ikon a mění barvu a konfiguraci podle zvoleného jízdnímu režimu. 

Můžete také nastavit, které informace se zobrazí, včetně navigačních upozornění.Tooltip

HUDBA V DOKONALE VĚRNÉM PODÁNÍ

Bez ohledu na váš hudební vkus si každá skladba zaslouží znít přesně tak, jak to její interpret zamýšlel. Přesně tak je tomu v novém Fordu Puma, který disponuje prémiovým audiosystémem B&O. Tento 575wattový audiosystém byl navržen a doladěn zvukovými specialisty B&O. Tato bohatá a výkonná sestava obsahuje 10 reproduktorů včetně subwooferu, který je inteligentně zabudován do boku zavazadelníku, takže nezabírá místo v zavazadlovém prostoru.  Hudbu si také můžete přizpůsobit zvolením hudebního režimu podle své nálady – režimy doladí znění zvuku do posledních detailů tak, abyste si daný okamžik vychutnali co nejvíce. Užijte si tedy oblíbené kapely a písničky v soukromé koncertní síni, v niž se váš vůz promění.

Ford Puma close up on speakers
Ford Puma close up on massage seats

SEDADLA S MASÁŽNÍ BEDERNÍ OPĚRKOU

Přední sedadla řidiče a spolujezdce Fordu Puma jsou vylepšena masážní bederní opěrkou pro větší pohodlí. Po stisku tlačítka uleví masáž s třemi nastavitelnými intenzitami unaveným svalům, což je ideální pro dlouhé cestyTooltip.

Ford Puma close up on removable seat covers

ROZLITÉ NÁPOJE? ZABLÁCENÉ BOTY? ŽÁDNÝ PROBLÉM.

Život ve městě může být hektický. Nápoje se mohou rozlít, bahno a špína se mohou přenést na podrážkách bot. A vy se nechcete neustále starat o to, aby bylo vaše auto čisté. Proto jsme poprvé na vozidle Ford vytvořili prémiovou úroveň předních a zadních sedadel se snímatelnou sedací plochou a přední částí opěradel na zip, které lze v případě potřeby několikrát vyprat v pračce (mnohonásobným praním se mohou změnit vlastnosti materiálu nebo jeho tvar). Zatoužíte-li po změně, můžete si jednoduše u svého prodejce Ford vybrat jiný vzor vyměnitelných potahů.Tooltip

Ford Puma view of panoramic roof

UŽIJTE SI SLUNCE

Puma je v nabídce i s panoramatickou střechou, která zcela nahrazuje klasický materiál střechy. Do vozu tak proudí přirozené denní světlo, které vytváří příjemnou a vzdušnou atmosféru. Přední polovina je elektricky ovládaná a může se vyklopit přes zadní díl a odsunout dozadu. K dispozici je také sluneční clona po celé délce. Díky ní se můžete nadýchat čerstvého vzduchu a být při tom chránění před příliš prudkým sluncem.

Ford Puma close up of heated steering wheel

SEDADLA I VOLANT VÁS ZAHŘEJÍ

K dispozici jsou vyhřívaná přední sedadla pro řidiče i spolujezdce. Pro dosažení maximálního pohodlí si můžete vybrat ze tří různých nastavení vyhřívání pro každé sedadlo. Vyhřívaný volant vás bude hřát do dlaní za mrazivých rán, zimních dní nebo chladných nocí.

Ford Puma showing power fold wing mirror

ABY ZRCÁTKA NEPŘIŠLA K ÚHONĚ

Elektricky sklopná zpětná zrcátka se po zaparkování automaticky sklopí, aby předešla náhodnému poškození. Ve sklopené poloze jsou chráněny i stylové integrované ukazatele směru. Zrcátka jsou také vyhřívaná, abyste v mrazivých ránech mohli rychleji vyrazit.

BEZPEČNOST A ZABEZPEČENÍ

Děláme maximum pro vaše bezpečí: od upozornění na hrozící kolizi až po inteligentní systémy, které vám pomohou udržet bdělost a stabilitu. Proto je Ford Puma vybaven inteligentními asistenčními technologiemi, které chrání vás, vaši rodinu i ostatní účastníky provozu.

New Ford Transit Courier in motion on a street

SYSTÉM, KTERÝ POMÁHÁ CHRÁNIT CHODCE A CYKLISTY

Pre-Collision Assist s detekcí chodců a cyklistů sleduje prostor před vozem prostřednictvím kamery (v kombinaci s adaptivním tempomatem i pomocí radaru). Zaznamená-li riziko střetu s jiným vozidlem, chodcem a nebo cyklistou, upozorní vás na to. Pokud včas nezareagujete, systém začne automaticky brzdit, aby snížil závažnost následků srážky nebo jí v některých případech dokonce zcela zabránil.

MAXIMALIZUJE BRZDĚNÍ V KRIZOVÝCH SITUACÍCH

Brzdový asistent (EBA) byl navržen tak, aby dokázal rozpoznat stav nouzového brzdění a optimalizoval tlak v brzdné soustavě pro dosažení maximálního brzdného účinku.

Ford Puma emergency braking
Tyre Pressure Monitoring

VČASNÉ UPOZORNĚNÍ NA DEFEKT PNEUMATIKY

Systém monitorování tlaku v pneumatikách vás prostřednictvím ikony na přístrojové desce okamžitě upozorní, jakmile v některé z pneumatik klesne tlak.

POMÁHÁ VÁM UDRŽET KONTROLU NAD VOZEM

Elektronický stabilizační systém nepřetržitě monitoruje jízdu. Pokročilé senzory systému ABS a protikluzový asistent dokáží zaznamenat počínající ztrátu přilnavosti. Na základě toho se automaticky aktivuje přerušované brzdění jednotlivých kol, aby byla obnovena stabilita vozu.

Ford Puma with electronic stability diagram shown
Ford Puma driving in city

MAXIMÁLNÍ ZÁBĚR S MINIMÁLNÍM ÚSILÍM

Vyspělý protiprokluzový asistent eliminuje nadměrné protáčení kol a zajišťuje nejlepší možnou přilnavost, dynamiku a stabilitu právě tehdy, když to nejvíce potřebujete. Systém nepřetržitě monitoruje a reguluje distribuci točivého momentu na jednotlivá kola, čímž zajišťuje optimální záběr pneumatik při akceleraci.

Seat belt reminder logo

NIKDY SI NEZAPOMENETE ZAPNOUT BEZPEČNOSTNÍ PÁS

Systém upozornění na nezapnuté bezpečnostní pásy na předních i zadních sedadlech vám připomene, že se máte připoutat.

Ford Puma interior airbag layout

AIRBAGY, KTERÉ VÁS CHRÁNÍ ZE VŠECH STRAN

Kromě předních airbagů řidiče a spolujezdce je Ford Puma vybaven také bočními airbagy, jež chrání hrudník a jsou navržené tak, aby vedly tělo pryč od místa nárazu. Zároveň dokážou přizvednout paži a vytvořit tak prostor mezi ní a deformovanou strukturou. Stropní airbagy pokrývají velkou plochu a opěrky hlavy zajišťují ochranu před poraněním krční páteře.

Ford Puma close up of ISOFIX badge

DBÁ I NA BEZPEČÍ DĚTÍ

Puma je zkonstruovaná tak, aby zajistila bezpečí dětských pasažérů při každé jízdě. Vůz je vybaven úchyty ISOFIX, takže můžete do vozu snadno namontovat dvě dětské sedačky.

Ford Puma with red alarm ring graphic

LEPŠÍ ZABEZPEČENÍ DÍKY OBVODOVÉMU ALARMU

Systém zabezpečení Fordu Puma je tvořen obvodovým alarmem a dvojitým zamykáním. Aktivujete-li ovladačem centrálního zamykání dvojité zamknutí, dveře nepůjde otevřít zevnitř. Zloděj se tak do vozu nedostane, ani když rozbije boční okno.

PRAKTIČNOST

Moderní život často vyžaduje vynalézavý přístup využití prostoru. Ford Puma vychází tomuto způsobu uvažování vstříc a nabízí největší objem zavazadlového prostoru (bez kompromisu úbytku prostoru u sedadel ve 2. řadě) ve své třídě – a to až 456 l.

Kromě elegantního stylu a impozantního vzhledu vyniká krásně tvarovaný exteriér Fordu Puma promyšlenými funkčními prvky. Jednotlivé detaily designu zajišťují skutečnou všestrannost.

 

KONEČNĚ POŘÁDEK!

Ford Puma nabízí největší zavazadlový prostor ve své třídě o objemu 456 litrů (409 l s minirezervou). Integrovaný systém MegaBox o objemu 81 litrů dokáže pojmout předměty až 115 cm vysoké, k tomu také disponuje vnitřní nepromokavou částí s vypouštěcí zátkou, díky které je celý prostor omyvatelný. MegaBox je tak ideálním místem např. pro ukládání mokrých bot nebo zabláceného sportovního vybavení.

TOLIK PROSTORU, KOLIK JEN BUDETE POTŘEBOVAT

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv stupeň výbavy, Ford Puma vám poskytne tolik prostoru, kolik budete potřebovat. Zadní sedadla jsou dělená v poměru 60:40. Je také možné je sklopit do roviny a tím vytvořit ještě více místa pro zavazadla.

Ford Puma interior showing rear seats
Ford Puma close up on adaptive parcel shelf

PŘIZPŮSOBIVÝ KRYT ZAVAZADLOVÉHO PROSTORU

Ford Puma disponuje flexibilním krytem zavazadlového prostoru, který není připevněn k druhé řadě sedadel a zvedá se s výklopnými dveřmi. Díky tomu se  tak otevírá nový prostor pro uložení větších předmětů.

Ford Puma with a couple opening booth hands free

UŽ ŽÁDNÉ HLEDÁNÍ KLÍČŮ

Snadné otevření zadních dveří usnadňuje přístup do zavazadlového prostoru Fordu Puma i s plnýma rukama. S klíčem v kapse nebo kabelce jednoduchým pohybem nohy pod nárazníkem aktivujete automatické otevření dveří zavazadlového prostoru. Můžete je také otevřít a zavřít, když sedíte ve voze.

Ford Puma close up on Tow Bar

POTŘEBUJETE TOHO ODVÉZT JEŠTĚ VÍC?

Pro přepravu větších nebo neskladných předmětů je možné Ford Puma vybavit střešními ližinami a popřípadě i odnímatelným tažným zařízením.

Pro více informací klikněte na odkazy níže