JAK VÁM MŮŽEME POMOCI?

Zadejte dotaz, hledané slovo
Home > Osobní vozy > PUMA > Výbava > Bezpečnost a zabezpečení

Bezpečnost a zabezpečení

Děláme maximum pro vaše bezpečí: od upozornění na hrozící kolizi až po inteligentní systémy, které vám pomohou udržet bdělost a stabilitu. Proto je Ford Puma vybaven inteligentními asistenčními technologiemi, které chrání vás, vaši rodinu i ostatní účastníky provozu.

New Ford Transit Courier in motion on a street

Systém, který pomáhá chránit chodce a cyklisty

Pre-Collision Assist s detekcí chodců a cyklistů sleduje prostor před vozem prostřednictvím kamery (v kombinaci s adaptivním tempomatem i pomocí radaru). Zaznamená-li riziko střetu s jiným vozidlem, chodcem a nebo cyklistou, upozorní vás na to. Pokud včas nezareagujete, systém začne automaticky brzdit, aby snížil závažnost následků srážky nebo jí v některých případech dokonce zcela zabránil.

Maximalizuje brzdění v krizových situacích

Brzdový asistent (EBA) byl navržen tak, aby dokázal rozpoznat stav nouzového brzdění a optimalizoval tlak v brzdné soustavě pro dosažení maximálního brzdného účinku.

Ford Puma emergency braking
Tyre Pressure Monitoring

Včasné upozornění na defekt pneumatiky

Systém monitorování tlaku v pneumatikách vás prostřednictvím ikony na přístrojové desce okamžitě upozorní, jakmile v některé z pneumatik klesne tlak.

Pomáhá vám udržet kontrolu nad vozem

Elektronický stabilizační systém nepřetržitě monitoruje jízdu. Pokročilé senzory systému ABS a protikluzový asistent dokáží zaznamenat počínající ztrátu přilnavosti. Na základě toho se automaticky aktivuje přerušované brzdění jednotlivých kol, aby byla obnovena stabilita vozu.

Ford Puma with electronic stability diagram shown
Ford Puma driving in city

Maximální záběr s minimálním úsilím

Vyspělý protiprokluzový asistent eliminuje nadměrné protáčení kol a zajišťuje nejlepší možnou přilnavost, dynamiku a stabilitu právě tehdy, když to nejvíce potřebujete. Systém nepřetržitě monitoruje a reguluje distribuci točivého momentu na jednotlivá kola, čímž zajišťuje optimální záběr pneumatik při akceleraci.

Top