Home > Osobní vozy > NOVÁ PUMA > Výbava > Dynamika a hospodárnost

Dynamika a hospodárnost

Nová éra čistších hybridních elektrických vozidel přichází a Ford Puma tento nový směr ztělesňuje. Motor EcoBoost nabízí možnost pokročilé hybridní varianty, která poskytuje vynikající výkon a impozantní spotřebu paliva i výrazně nižší emise CO2 než jiné konvenční, nehybridní motory.

Co je to hybrid?

Mild-hybridní technologie EcoBoost obsahuje malý elektrický motor s 48V akumulátorem, který přispívá k hospodárnému provozu. Toto hybridní vozidlo nemůže být poháněno pouze elektrickým pohonem; místo toho poskytuje elektrický motor v případě potřeby další podporu benzínovému motoru, čímž pomáhá zvyšovat dojezd a snižovat emise.

Není potřeba připojovat Ford Puma k externímu zdroji napájení, protože samostatný 48V akumulátor, který napájí elektrický motor, se během jízdy dobíjí. Rekuperační brzdění funguje tak, že energie, která vzniká při brzdění, je využívána k nabíjení akumulátoru hybridu.

 

 

Cenami ověnčený výkon

Čistý nemusí znamenat kompromisy. Zážehový motor 1.0 EcoBoost je mnohonásobným držitelem ocenění Motor roku. Není divu. Ve Fordu Puma je k dispozici o výkonu 125 k nebo s hybridní variantou o celkovém výkonu 155 k. Užijete si s ním nekompromisní výkon, jaký byste očekávali od konvenčního motoru o objemu 1,5 l, ale s mnohem nižší spotřebou paliva a emisí CO2. Motory EcoBoost jsou nejen šetrnější pro životní prostředí, ale i pro vaši peněženku!

New Puma powerful and fuel-efficient diesel engines
Ford Puma close up on manual transmission

Šestistupňová manuální převodovka

Šestistupňová manuální převodovka Fordu Puma byla optimalizována tak, aby bylo řazení snazší, přesnější a tišší. Byla speciálně navržena s cílem zvýšit jízdní dynamiku, snížit spotřebu paliva a zvýšit požitek z jízdy.

Top