JAK VÁM MŮŽEME POMOCI?

Zadejte dotaz, hledané slovo
Home > Osobní vozy > PUMA > Výbava > Dynamika a hospodárnost

Dynamika a hospodárnost

Přichází nová éra hybridních elektrických automobilů šetrnějších k životnímu prostředí. Ford Puma je na budoucnost připraven a na tento trend reaguje nabídkou mild-hybridních variant svých motorů EcoBoost. Ty poskytují vynikající výkon bez kompromisů, impozantní spotřebu paliva a výrazně nižší emise CO2.

Co je to mild-hybrid?

Mild-hybridní technologie EcoBoost obsahuje malý elektrický motor s 48V akumulátorem, který přispívá k hospodárnému provozu. Toto hybridní vozidlo nemůže být poháněno pouze elektrickým pohonem; místo toho poskytuje elektrický motor v případě potřeby další podporu benzínovému motoru, čímž pomáhá zvyšovat dojezd a snižovat emise.

Není potřeba připojovat Ford Puma k externímu zdroji napájení, protože samostatný 48V akumulátor, který napájí elektrický motor, se během jízdy dobíjí. Rekuperační brzdění funguje tak, že energie, která vzniká při brzdění, je využívána k nabíjení akumulátoru hybridu. 

 

Oceněný výkon 

Čistý neznamená kompromisní. Zážehový motor 1.0 EcoBoost je jedenáctinásobným držitelem ocenění Mezinárodní motor a hnací ústrojí roku. Ford Puma EcoBoost Hybrid je k dispozici v mildhybridní variantě o výkonu 125 k a 155 k s manuální i automatickou převodovkou. Užijete si s ním nekompromisní výkon, jaký byste očekávali od konvenčního motoru o objemu 1,5 l, ale s mnohem nižší spotřebou paliva a emisemi CO2, díky čemuž je nejen šetrnější k životnímu prostředí, ale i k provozním nákladům.

New Puma powerful and fuel-efficient diesel engines
Ford Puma close up on manual transmission

Vyberte si to pravé pro vás

Ford Puma je dostupný s manuální i automatickou dvouspojkovou převodovkou. Šestistupňová manuální převodovka Fordu Puma byla optimalizována tak, aby bylo řazení snazší, přesnější a tišší. Byla speciálně navržena s cílem zvýšit jízdní dynamiku, snížit spotřebu paliva a zvýšit požitek z jízdy. Sedmistupňová automatická dvouspojková převodovka vám zpříjemní cestování a zaručí hladkou jízdu bez nutnosti řazení.

Díky systému stop-start spotřebujete méně paliva

Jakmile vůz zastaví na semaforech nebo v koloně, tato technologie dokáže automaticky zhasnout motor. (I nadále však napájí spotřebiče, jako jsou světlomety, klimatizace nebo rádio.) Jakmile se chcete znovu rozjet, stačí sešlápnout spojku a zařadit jedničku jako obvykle. Motor ihned sám naskočí. V případě mild-hybridního pohonu je tento systém ještě pokročilejší - spalovací motor může zhasnout například při dojezdu ke křižovatce (nebo po zastavení). Jakmile je znovu zapotřebí, startér-generátor pod napětím 48 V ho rychle a hladce znovu spustí.

New Puma showing auto start stop
Top