Home > Osobní vozy > NOVÁ PUMA > Výbava > Zážitek z jízdy

Jízdní vlastnosti

Ford Puma nabízí řadu inovativních prvků navržených tak, aby zajistily ten nejlepší možný požitek z jízdy. Asistenční technologie Ford Co-Pilot360 spolupracují při zrychlování, brzdění a dokonce i řízení. Mezi ně patří například adaptivní tempomat, předkolizní asistent nebo asistent vyhýbacího manévru. Všechny tyto funkce hlídají cestu před vámi a upozorní vás na hrozící nebezpečí.

Ford Puma driving in city

Váš osobní asistent

Ford Co-Pilot360 kombinuje řadu technologií, které se společně starají o to, aby vaše jízda byla pohodlnější a příjemnější než kdykoliv dříve. Například adaptivní tempomat automaticky upravuje rychlost podle vozidla jedoucího vpředu. Systém umí také rozpoznávat dopravní značky a regulovat rychlost jízdy podle nich.

Důmyslnější tempomat

Adaptivní tempomat upravuje rychlost podle vozidla jedoucího vpředu. Stačí zadat požadovanou rychlost a odstup od auta před vámi a adaptivní tempomat automaticky udržuje nastavený odstup, pokud dopravní podmínky neumožňují jízdu požadovanou cestovní rychlostí.

Ford Puma driving in city rear 3/4 view
Ford Puma interior detail of dashboard

Citlivější řízení v krizových situacích

Asistent vyhýbacího manévru vám pomůže bezpečně se vyhnout stojícím nebo příliš pomalým vozidlům a tím odvrátit možnou srážku. Systém využívá radar a kameru k detekci pomalých a stojících vozidel před vámi. Pokud hrozí srážka, aktivuje podporu řízení. Technologie se aktivuje tehdy, když je zahájeno brzdění, není k dispozici dostatečná brzdná dráha k odvrácení kolize a řidič iniciuje úhybný manévr.

Jízdní vlastnosti, které vám sednou

Jízdní vlastnosti vozu si můžete upravit pomocí volitelných jízdních režimů, které mění nastavení citlivosti plynového pedálu, řízení a dokonce i chování převodovky během řazení podle vašeho stylu. Můžete si vybrat mezi pěti různými režimy: Normální (Normal), ECO, Sport, Kluzký povrch a Nezpevněná cesta. Klíčové informace zobrazené prostřednictvím 12,3" digitálního přístrojového štítu střídají jedinečné barevné motivy podle zvoleného jízdního režimu.

Ford Puma selectable drive mode close up
Ford Puma detail on SYNC 3

Snadnější parkování…

Patníky, kola, nízké zídky… zadní parkovací kamera ukáže na obrazovce integrované ve středovém panelu vše, co je za vámi. Kromě toho, že vám odhalí věci, které se jinak dají snadno přehlédnout, vám parkování usnadní také zobrazením virtuálních čar, které vás bezpečně navedou i do toho nejmenšího prostoru. Kamera se zapíná automaticky, když zařadíte zpátečku.

…nebo nechte parkování na Fordu Puma

Parkování na rušné ulici nebo v těsném místě může být obtížné. Ale díky aktivnímu parkovacímu asistentu bude parkování s Fordem Puma jednodušší, než byste čekali. Po aktivaci systém vyhledá vhodné parkovací místo a automaticky vás do něj navede. Také za vás může z parkovacího místa vyjet. Jediné, co musíte udělat, je ovládat plyn, brzdy a řazení.

Ford Puma parked near the pavement
Ford Puma close up on LED lights

Světlomety, které vám posvítí i do zatáčky

Přední LED světlomety Fordu Puma se vyznačují přesným a jasným světelným paprskem. Zahrnují také jedinečná, charakteristická LED světla denního svícení i statická odbočovací světla, která osvětlí vnitřek zatáčky, když otočíte volantem o více než 30 stupňů.

Top