Home > Servis > Užitečné > Plug-in Hybrid – Časté dotazy
FAQs page

Kuga Plug-in Hybrid: Nejčastější dotazy

 • Ano, umí. Při plném nabití činí dojezd na elektřinu dle metodiky WLTP až 56 km, což s rezervou postačuje na každodenní potřeby většiny lidí. Průměrná denní jízda v Evropě je do vzdálenosti 45 km. V městském provozu s častým zastavováním narůstá dojezd na elektřinu až na 69 km. 

  Po vybití akumulátoru začne Kuga Plug-in Hybrid automaticky používat zážehový motor a přejde do režimu nabíjení. K dobíjení akumulátoru za jízdy se využívá rekuperační brzdění i energie spalovacího motoru.

 • Ano, můžete. Kuga Plug-in Hybrid dává na výběr ze čtyř režimů fungování elektrifikovaného pohonu:

  EV Auto – inteligentní systém se automaticky rozhoduje, kdy využívat energii z akumulátoru, aby byla jízda co nejúspornější.

  EV Nyní – čistě elektrický režim. Kuga Plug-in Hybrid v něm pojede pouze na elektřinu, dokud se akumulátor nevybije.

  EV Později – Kuga Plug-in Hybrid bude využívat pouze spalovací motor, aby se elektřina v akumulátoru uchovala na později.

  Nabíjení EV – Akumulátor se bude při jízdě dobíjet jak rekuperačním brzděním, tak prostřednictvím spalovacího motoru.

 • Po úplném nabití akumulátoru a naplnění 45litrové palivové nádrže má Kuga Plug-in Hybrid podle homologačního cyklu WLTP celkový dojezd až 748 km.

 • Kuga Plug-in Hybrid využívá k nabíjení akumulátoru tři různé systémy:

  1. Regenerativní brzdění – tato inteligentní technologie zachycuje energii, která se při brzdění obvykle ztrácí, a využívá ji k nabíjení akumulátoru.

  2. Spalovací motor – kromě pohonu vozidla může motor také dodávat energii do vysokonapěťového akumulátoru.

  3. Externí zdroje napájení – Pokud ji zrovna nepoužíváte, lze Kugu Plug-in Hybrid nabíjet z běžné domácí zásuvky, nástěnné nabíječky Ford Wallbox nebo veřejné nabíjecí stanice. 

 • EcoBlue Hybrid (mHEV) představuje základní úroveň elektrifikace automobilů. Má nejmenší akumulátor a nemůže jezdit pouze na elektřinu. Akumulátor pouze pomáhá spalovacímu motoru a snižuje spotřebu.

  Hybrid (HEV) má větší akumulátor a velmi krátké vzdálenosti zvládne ujet jen na elektrický pohon.

  Plug-in Hybrid (PHEV) má z těchto tří variant zdaleka největší akumulátor. Díky tomu ujede Kuga Plug-in Hybrid v elektrickém režimu až 56 km a vyvine rychlost až 134 km/h. 

 • Není to nezbytné. Z běžné domácí zásuvky se Kuga Plug-in Hybrid zcela nabije za méně než šest hodin, takže ji lze tímto způsobem nabíjet přes noc. Nástěnná nabíječka Wallbox dokáže vybitý akumulátor zcela nabít za pouhé 3,5 hodiny. Obě metody nabíjení jsou stejně bezpečné a komfortní.Tooltip

 • Nástěnná nabíječka Wallbox vám umožní nabíjet Kugu Plug-in Hybrid rychleji. A pokud v budoucnu přesednete na elektromobil, nástěnná nabíječka s ním bude plně kompatibilní. 

  Můžete si zakoupit nástěnnou nabíječku značky Ford za 16 510 Kč, která bude vhodná pro elektromobil Mustang Mach-E i pro naše Plug-in hybridní modely. Umožní také hlubší integraci s aplikací FordPass. Nebo wallbox, který dodává EVBox za 20 023 Kč. Obě nástěnné nabíječky lze zakoupit jako příslušenství a uvedená cena nezahrnuje jejich instalaci. Náklady na instalaci se liší podle umístění. Wallbox bude fungovat i s jinými elektrickými automobily, takže pokud si v budoucnu pořídíte vůz s výhradně elektrickým pohonem, nebudete potřebovat novou nabíječku.

  Rozhodnete-li se nechat si nástěnnou nabíječku namontovat, nejjednodušší bude obrátit se na svého prodejce Ford. Spojí vás s montážní firmou schválenou Fordem a provede vás celým procesem. 

 • Kuga Plug-in Hybrid se dodává s jedním kabelem určeným pro domácí 230 V zásuvky. U svého prodejce můžete zakoupit také kabel pro veřejné nabíječky. Veřejné nabíječky mají různé provozovatele, kteří si sami stanovují ceny i to, kdo bude moci jejich stanice používat.

 • Ano, některé supermarkety a jiné obchody mají nabíjecí stanice, které můžete během nakupování využívat zdarma.

 • Nikoliv, nepoškodí. Akumulátor Kugy Plug-in Hybrid je zkonstruovan tak, aby si uchoval své vlastnosti po celou životnost vozu. Ford navíc na vysokonapěťové komponenty poskytuje záruku 8 let nebo 160 000 km.

 • Díky kombinaci úsporného motoru 2.5 Duratec s elektromotorem může Kuga Plug-in Hybrid přinést výrazné snížení výdajů na pohonné hmoty. Pomocí naší kalkulačky nákladů si můžete spočítat, kolik přibližně lze ušetřit.

Top