Home > Užitkové vozy > NOVÝ TRANSIT BUS M2 > Výbava > Dynamika a hospodárnost

Důmyslnější způsob přepravy osob

Transit Bus vznikl s cílem umožnit hospodárnější přepravu lidí. Široká škála výkonných a úsporných nových motorů spolupracuje s propracovanými převodovkami. Výsledkem je svižná dynamika a menší emise. Spotřebu paliva pomáhá snižovat také řada úsporných technologií.

Ford Transit Minibus engine

Pokročilá technologie nových motorů

Transit Bus je poháněn vyspělými vznětovými motory 2.0 EcoBlue, které jsou ještě výkonnější a úspornější než předchozí motory 2.2 TDCi. Transit Bus je k dispozici s kultivovaným vysokozátěžovým motorem HDT (Heavy Duty Truck). V nabídce nechybí varianta o výkonu 125 kW (170 k) a manuální i automatické převodovka. Určitě najdete takovou variantu, která bude vyhovovat vašim specifickým potřebám. Ať se rozhodnete jakkoliv, všechny motory plní přísné emisní normy Euro HDT6.0.

Pomáhá vám být hospodárnější

Inovativní systém Ford EcoGuide kontinuálně vyhodnocuje dopady vašeho stylu řízení na spotřebu paliva. Analyzuje rychlost, řazení, brzdění, předvídavost, ale také skladbu krátkých a dlouhých jízd. EcoGuide následně zprostředkovává informace řidiči prostřednictvím displeje na palubním počítači. Cílem je podpořit jej ve více úsporné jízdě, snížit spotřebu paliva a ušetřit tím pádem náklady na vlastnictví vozidla.

new Ford Transit front view
Ford Transit Minibus close up on new dashboard

Díky systému Stop-Start spotřebujete méně paliva

Když vůz zastaví na semaforech nebo v koloně, tato technologie automaticky zhasne motor. Když se chcete znovu rozjet, stačí sešlápnout spojku a zařadit jedničku jako obvykle. Motor ihned sám naskočí. Systém Stop-Start je nejúčinnější ve městech, kde může snížit spotřebu až o 10 %.

Pneumatiky, které snižují spotřebu

Pneumatiky nového Transitu podvozek mají snížený valivý odpor, takže na jeho překonání nemusí motor vynaložit tolik energie jako v případě běžných pneumatik. Po dobu životnosti vozu to může přinést citelnou úsporu na výdajích za pohonné hmoty.

Ford Transit Minibus close crop on tyres and wheel
Top