JAK VÁM MŮŽEME POMOCI?

Home > Užitkové vozy > RANGER > Výbava > Bezpečnost a zabezpečení

Pokročilé bezpečnostní systémy

Ford Ranger je vybaven celou řadou inteligentních systémů, které chrání vás, vaše pasažéry i ostatní účastníky provozu. Některé technologie, jako předkolizní asistent, snižují pravděpodobnost nehody. Jiné, včetně airbagů, snižují závažnost dopravní nehody, pokud k ní už dojde. Vůz je vybaven také vyspělým zabezpečením. Můžete tak být klidní, pokud v něm necháte nářadí nebo náklad.

Systém, který pomáhá chránit chodce

Předkolizní asistent (Pre-Collision Assist) s detekcí chodců sleduje prostor před vozem prostřednictvím radaru a kamery. Zaznamená-li riziko střetu s jiným vozidlem nebo chodcem, upozorní vás na to. Pokud včas nezareagujete, systém začne automaticky brzdit, aby snížil závažnost následků srážky nebo jí v některých případech dokonce zcela zabránil.

Pre-Collison assist demonstration graphic
Red Ford Ranger braking assist graphic

Pomoc s brzděním ve vyšších rychlostech

Systém aktivního brzdění je inovativní bezpečnostní funkce, která pracuje v rychlostech nad 50 km/h. Pomocí radaru snímá prostor před vozem a pokud zjistí nebezpečí srážky, upozorní vás. Když nezareagujete, Systém aktivního brzdění připraví brzdovou soustavu k akci a posléze začne sám brzdit.

Top