JAK VÁM MŮŽEME POMOCI?

Home > Užitkové vozy > RANGER > Výbava > Dynamika a hospodárnost

Výkon, hospodárnost a kultivovanost

Ford Ranger je navržen tak, aby pracoval ještě pilněji a efektivněji. Nabízí paletu výkonných nových motorů, které vytěží z každé kapky paliva maximum energie. Motory spolupracují s vyspělou novou převodovkou, která se plynule přizpůsobuje měnícím se podmínkám i terénu. Je tu i řada dalších užitečných technologií od systému Auto Stop-Start až po palubní počítač. Ranger je robustní pick-up, který má obojí – mozek i svaly.

Ford Ranger diesel engine

Vyspělá technika nových motorů

V nabídce jsou pokročilé vznětové dvoulitrové motory Ford EcoBlue nové generace, díky kterým má Ranger lepší výkon a jeho provoz je ještě hospodárnější. Vybrat si můžete ze dvou pohonných jednotek o výkonu až 157 kW a s točivým momentem až 500 Nm. Určitě tak najdete vůz, který bude vyhovovat vašim specifickým potřebám.

Nižší emise

Všechny motory v nabídce splňují přísné emisní normy Euro 6.2. Tyto normy mají za cíl zlepšit kvalitu ovzduší a snížit emise výfukových plynů.

Ford Ranger blue emissions logo
Ford Ranger 10-speed automatic transmission close up

Propracovaná 10stupňová automatická převodovka

S novou pokročilou desetistupňovou samočinnou převodovkou má Ranger vynikající akceleraci a současně i nízkou spotřebu paliva. Strategie řazení se v reálném čase přizpůsobuje měnícím se podmínkám. Ať už tedy jedete po dálnici nebo se potýkáte s obtížným terénem, vždy budete mít ve správný čas zařazený správný převod.

Šestistupňová manuální převodovka

Šestistupňová manuální převodovka Rangeru byla optimalizována tak, aby bylo řazení snazší, přesnější a tišší. Byla speciálně navržena s cílem zlepšit jízdní dynamiku, snížit spotřebu paliva a zvýšit požitek z jízdy při současném snížení frekvence návštěv u čerpacích stanic.

Ford Ranger 6 speed manual transmission close up
Ford Ranger Auto start stop graphic

Díky systému Auto Stop-Start spotřebujete méně paliva

Když vůz zastaví na semaforech nebo v koloně, tato technologie automaticky zhasne motor. Když se chcete znovu rozjet, stačí sešlápnout spojku a zařadit jedničku jako obvykle (pro manuální převodovku). Motor ihned sám naskočí. Vozy s automatickou převodovkou mohou být vybaveny systémem Auto Stop-Start. Ten je nejefektivnější v městském provozu, kde může snížit spotřebu paliva až o 10 procent.

Nejdůležitější provozní informace

Palubní počítač zobrazuje užitečné údaje o ujeté vzdálenosti, spotřebě paliva, rychlosti a teplotě vnějšího vzduchu. Udává také přibližný dojezd na množství paliva zbývajícího v nádrži. To je užitečné zvláště na dlouhých cestách nebo když víte, že pojedete do nepříliš osídlených oblastí.

Ford Ranger interior trip computer close up
Top