Home > Osobní vozy > NOVÁ KUGA > Výbava > Bezpečnost a zabezpečení

Bezpečnost a zabezpečení

Děláme maximum pro vaše bezpečí: od upozornění na hrozící kolizi až po inteligentní systémy, které vám pomohou udržet trakci a stabilitu. Proto je zcela nový Ford Kuga standardně vybaven řadou inteligentních asistenčních technologií, které chrání vás, vaši rodinu i ostatní účastníky provozu.

New Ford Kuga driving past modern office building

Systém, který pomáhá chránit chodce

Pre-Collision Assist s detekcí chodců sleduje prostor před vozem prostřednictvím kamery. Zaznamená-li riziko střetu s jiným vozidlem, chodcem nebo cyklistou, upozorní vás na to. Pokud včas nezareagujete, systém začne automaticky brzdit, aby snížil závažnost následků srážky nebo jí v některých případech dokonce zcela zabránil. 

Maximalizuje brzdění v případě nebezpečí 

Brzdový asistent (EBA) byl navržen tak, aby dokázal rozpoznat stav nouzového brzdění a optimalizoval tlak v brzdné soustavě pro dosažení maximálního brzdného účinku.

New red Ford Kuga viewed from back to show LED tail lights
New Red Ford Kuga driving above the sea level with city behind

Pomáhá udržet vůz pod kontrolou

Elektronický stabilizační systém nepřetržitě monitoruje jízdu. Pokročilé senzory systému ABS a protiprokluzového systému dokáží zaznamenat ztrátu přilnavosti a automaticky přibrzďovat jednotlivá kola tak, aby se obnovila jízdní stabilita.

Top