Home > Osobní vozy > NOVÁ KUGA > Výbava > Dynamika a hospodárnost

Dynamika a hospodárnost

Díky řadě nových hybridních verzí i pokročilým zážehovým a vznětovým motorům představuje nový Ford Kuga novější, ekologičtější a hospodárnější.

Red All New Ford Kuga PHEV close crop on recharging point

Ekologicky šetrný. Tichý. Praktický.

Hodí se do rušných ulic města i na klikaté venkovské silnice. Pokročilá plug-in hybridní technologie Fordu Kuga kombinuje elektrický motor napájený z akumulátoru se zážehovým motorem 2.5 Duratec. Hybridní soustava dosahuje kombinovaného výkonu 165 kW (225 k) při mimořádně nízké spotřebě paliva a nízkých emisích CO2 – pouhých 26 g CO2/km (NEDC).

Na výběr máte čtyři režimy elektrického pohonu (EV), takže se můžete rozhodnout, zda pojedete na elektrický motor (EV nyní), zážehový motor (EV později), budete je kombinovat (EV Auto), nebo použijete zážehový motor k dobíjení hybridního akumulátoru za jízdy (EV dobíjení). Snadno si tak poradíte na libovolné silnici, zatímco po městě budete jezdit čistě, tiše a kultivovaně.

Extra podpora pro váš motor

Nový Ford Kuga je v nabídce také v provedení EcoBlue mHEV, které kombinuje vznětový motor s malým elektromotorem napájeným 48V baterií. 

Jedná se o hnací ústrojí typu mild-hybrid, takže vůz není schopen samostatného provozu pouze na elektrický pohon. Místo toho poskytuje elektrický motor v případě potřeby další podporu spalovacímu motoru, čímž pomáhá snižovat spotřebu paliva i emise. 

Vůz není třeba připojovat k externímu zdroji napájení, protože samostatný 48V akumulátor, který napájí elektrický motor, se dobíjí při jízdě. Při rekuperačním brzdění se k dobíjení akumulátoru využívá kinetická energie vozu. 

Ford Kuga mHEV engine diagram
1.5L & 2.0L EcoBlue engines detail

Inteligentnější naftový pohon

Dáváte přednost naftě? Ford Kuga si můžete objednat i se vznětovými motory 1.5 a 2.0 EcoBlue. Díky nejmodernějším technickým řešením dosahují vyššího výkonu a točivého momentu při nižší spotřebě a emisích. Jejich nejvyšší výkon činí 88 kW (120 k), respektive 140 kW (190 k). Obě varianty lze kombinovat jak s mechanickou, tak s vyspělou automatickou převodovkou.

Rychlé manuální řazení

Šestistupňová manuální převodovka Fordu Kuga je dimenzovaná i na vysoké točivé momenty a vyznačuje se hladkým, přesným řazením. Indikátor řazení na přístrojovém štítu vás informuje o tom, kdy řadit, abyste dosáhli co nejmenší spotřeby.

Ford 6-speed manual gearbox detail
All new Ford Kuga interior with control panel

Plynulé ovládání automatu

U modelů s automatickou převodovkou vám otočný volič dává úplnou kontrolu nad pokročilou 8stupňovou převodovkou – umožňuje hladké přepínání režimů (P, R, N, D) prostým otočením voliče. Otočný volič nezabírá tolik místa jako tradiční pákový a interiér díky němu působí úhlednějším dojmem. 

Zkroťte každý terén

Rovné městské ulice nebo klikaté silnice na venkově: Ford Kuga je navržen tak, abyste měli nad vším maximální kontrolu. Vyberte si z pěti jízdních režimů, které upraví charakter vozu podle aktuálních podmínek. V závislosti na zvoleném režimu se mění odezva plynu, řízení i podvozku a zároveň také citlivost stabilizačního a protiprokluzového systému. V každé situaci tak budete mít novou Kugu zcela pod kontrolou. 

Vyberte si: Normal, Sport, Slippery (kluzký povrch) a Deep Snow/Sand (hluboký sníh/písek) nebo pro maximální hospodárnost režim Eco. Klíčové informace jsou zobrazovány na 12,3palcovém digitálním přístrojovém štítu Kugy, jehož barevné schéma se rovněž mění podle zvoleného jízdního režimu. 

All New Ford Kuga selectable drive modes close up
Top