Home > Osobní vozy > NOVÁ KUGA > Výbava > Zážitek z jízdy

Zážitek z jízdy

Navržený jako kombinace elegantního stylu s houževnatostí SUV: díky zcela novému inteligentnímu adaptivnímu tempomatu, pohonu všech kol a přepínatelným jízdním režimům můžete jízdní vlastnosti zcela nového Fordu Kuga přizpůsobit jakýmkoli podmínkám silničního provozu.

All New Red Ford Kuga driving on bridge above water

Ulehčí jízdu v hustém provozu

Inteligentní adaptivní tempomat s funkcí Stop&Go umožňuje nastavit cestovní rychlost i odstup od vozidla jedoucího před vámi. Když systém zjistí, že vůz vpředu zpomaluje, zachová předem nastavenou vzdálenost. Pokud provoz ještě víc zhoustne, dokáže i sám zastavit. Jakmile se silnice uvolní, systém automaticky zrychlí na nastavenou rychlost. Díky tomu se skvěle osvědčí např. v nepřehledném městském provozu, kde je třeba neustále zastavovat a znovu se rozjíždět. Ford Kuga je vybaven i systémem vedení v jízdním pruhu, který vám pomůže udržovat vůz ve směru při jízdě po dálnici. Dlouhé cesty tak budou ještě příjemnější.

Důležité informace mrknutím oka

Průhledový Head-Up displej promítá klíčové informace do vašeho zorného pole, takže můžete současně sledovat vozovku před sebou. Díky kompatibilitě s polarizovanými slunečními brýlemi může čirý a jasný displej zobrazovat preferovaný obsah od rychlosti jízdy přes navigační pokyny či upozornění tempomatu až po údaje systému rozpoznávání dopravních značek.

All new Ford Kuga interior with head up display close up
All New red Ford Kuga close crop o front LED headlights

Pomůže vám vidět do zatáček

Adaptivní LED světlomety Fordu Kuga zajišťují vynikající osvětlení za různých podmínek. Atraktivní LED světlomety sledují prostor před vozem prostřednictvím kamery a podle potřeby upravují světelný kužel. 

Prediktivní svícení do zatáček sleduje vodorovné dopravní značení a nasvítí zatáčku dřív, než do ní vjedete. Světlo řídící se dopravními značkami rozpozná, zda se blížíte ke kruhovému objezdu nebo stopce, a podle toho upraví světelný paprsek. Neoslňující dálkové světlomety upravují úhel svícení tak, aby zajistily co nejlepší viditelnost. Přední kamera současně pomáhá chránit ostatní řidiče před oslněním a maximalizovat viditelnost v zatáčkách. 

Top