Home > Před nákupem > Objevte > Hybrid Electric GLP > All Electric
Ford All-Electric vehicles logo

Elektromobil

Ford plánuje uvést do roku 2022 na světové trhy 40 elektrifikovaných modelů, z toho 16 plně elektrických. V roce 2020 představíme plně elektrické sportovní SUV s předpokládaným dojezdem 500 km na jedno nabití.

New Ford fully electric performance vehicle

Zcela nové a plně elektrické sportovní SUV inspirované Mustangem.

Which vehicle is right for you logo with electric power scheme

Jaký elektrický vůz je pro vás ten pravý?

Informace o elektrických autech se na nás valí ze všech stran. Vybrat si to nejvhodnější není jednoduché. Proto jsme shromáždili veškerá fakta, která potřebujete, abyste si vybrali takový vůz, který nejlépe vyhoví vašim potřebám.

Technologie eletromobilu

Síla nuly

Elektrický vůz jezdí výlučně na energii z akumulátorů a při jízdě produkuje nulové emise. Novější elektromobily již nabízejí dojezd více než 480 km, zatímco u starších modelů to bývalo 160 - 240 km.

Ford All-Electric logo
IONITY electric charging stations

Nabíjení akumulátoru

Nabíjení elektromobilu může být stejně snadné jako nabíjení mobilního telefonu. 
Můžete si doma nechat nainstalovat nástěnnou nabíječku a dobíjet vůz přes noc. K nabíjení lze využít i běžnou domácí zásuvku, bude to ale trvat déle než z nástěnné nabíječky. Na silnicích pak neustále přibývají nové výkonné rychlonabíjecí stanice. 
Když se podíváme vpřed, nabíjecí stanice v síti IONITY, na jejímž budování se Ford podílí, nabijí akumulátor kompatibilního vozu na 80 procent maximální kapacity přibližně za 20 minut. 
Průměrná cena elektřiny potřebné k ujetí vzdálenosti 100 km elektromobilem bývá zpravidla nižší než průměrná cena benzinu či nafty na stejnou vzdálenost.Tooltip. Zjistěte více

Nová dimenze jízdy

Pokud jde o jízdní projev, elektrické vozy jezdí hladce a nemusí být brzdou provozu. Na rozdíl od tradičních spalovacích motorů poskytuje elektromotor plný točivý moment prakticky okamžitě. Není potřeba ho vytáčet ani řadit rychlosti. Akcelerace je tak plynulá, téměř tichá a překvapivě svižná. A protože elektromotory jsou menší a jednodušší, může zbýt více místa pro cestující i pro zavazadla.
Ušetříte nejen na „pohonných hmotách“, ale i na údržbě. Elektromobily mají méně pohyblivých součástí. Jejich náklady na servis a údržbu mohou tedy být nižší. Elektrický automobil může mít vyšší pořizovací cenu, z dlouhodobého pohledu po zohlednění v mnoha zemích dostupných zvýhodnění, by se ale mohl vyplatit.

Ford All-electric vehicle charging point close up

Hybridní a elektrické vozy Ford

 

<%-DealerName%>

<% if (CustomerRatingsCombined) { %> <% } %> <% if (serviceList) { %>

<%- serviceList %>

<% } %> <% if (todayClosingTime) { %>

Dnes otevřeno do <%-todayClosingTime%>

<% } %> <% if (todayPartsClosingTime) { %>

Dnes otevřeno do <%-todayPartsClosingTime%>

<% } %> <% if (todayServiceClosingTime) { %>

Dnes otevřeno do <%-todayServiceClosingTime%>

<% } %>
<% _.forEach(formattedAddress, function(addressLine) { %>

<%- addressLine %>

<% }); %>
<% if (PrimaryPhone) { %>

<%- PrimaryPhone %>

<% } %>

  Trasa

  Nabízené služby

Top