Home > Užitkové vozy > RANGER RAPTOR > Výbava > Bezpečnost a zabezpečení

Pokročilé bezpečnostní systémy

Ať už jedete po dálnici nebo se brodíte řekou, Raptor je plný důmyslných bezpečnostních systémů, které chrání vás i vaše spolucestující. Pokročilý systém ochrany proti převrácení a elektronický stabilizační program pomáhají udržet vůz za všech okolností bezpečně na všech čtyřech. Předkolizní asistent a autonomní brzdění před překážkou pak aktivně snižují pravděpodobnost dopravní nehody.

Ford Ranger Raptor animation with pre-collision assist

Systém, který pomáhá chránit chodce

Předkolizní asistent s detekcí chodců sleduje prostor před vozem prostřednictvím RADARU a kamery. Zaznamená-li riziko střetu s jiným vozidlem nebo chodcem, upozorní vás na to. Pokud včas nezareagujete, systém začne automaticky brzdit, aby snížil závažnost následků srážky nebo jí v některých případech dokonce zcela zabránil.

Maximální záběr s minimálním úsilím

Vyspělý systém regulace prokluzu kol eliminuje nadměrné protáčení kol a zajišťuje nejlepší možnou přilnavost, dynamiku a stabilitu právě tehdy, když to nejvíce potřebujete. Systém nepřetržitě monitoruje a reguluje distribuci točivého momentu na jednotlivá kola, čímž zajišťuje optimální záběr pneumatik při akceleraci.

Ford Ranger off road in desert
Ford Ranger Raptor with scuba diving bottles in the bed

Systémy aktivní bezpečnosti, které se přizpůsobí hmotnosti nákladu

Systém adaptace na hmotnost nákladu upravuje zásahy ESC podle aktuální celkové hmotnosti Rangeru. Tím zajišťuje jistotu a stabilitu při jízdě jak s prázdným, tak s plně zatíženým vozem.

Aby přívěs zůstal bezpečně ve stopě

Systém stabilizace přívěsu rozpozná počínající rozkývání přívěsu a vyřeší ho snížením rychlosti. Jízda s přívěsem je díky tomu jistější. Systém zpomalí vůz snížením točivého momentu motoru a postupným zvyšováním brzdného tlaku na všech kolech.

Ford Ranger driving next to lake and towing boat
Ford Ranger Raptor on racer track

Nepřetržitá ochrana proti převrácení

Systém ochrany před převrácením s unikátním snímačem rychlosti naklánění pomáhá udržet všechna kola bezpečně na zemi. Užitečný je zejména při jízdě s vysokým těžištěm nebo v zatáčkách se sklonem vozovky k vnější krajnici.

Včasné upozornění na defekt pneumatiky

Systém detekce poklesu tlaku v pneumatikách vás rozsvícením kontrolky na přístrojovém panelu okamžitě upozorní, pokud v některé z pneumatik klesne tlak v důsledku defektu.

Ford Ranger Raptor tyre close up
Top