Home > Užitkové vozy > RANGER > Výbava > Bezpečnost a zabezpečení

Bezpečnost a zabezpečení

Vedle zpevněné bezpečnostní buňky okolo prostoru pro posádku přispívají k ochraně cestujících rovněž standardně dodávané čelní airbagy řidiče a spolujezdce spolu s bočními a stropními airbagy i kolenním airbagem řidiče. 
Vyspělý elektronický stabilizační systém (ESP) pomáhá udržet vůz pevně pod kontrolou.

 

Aby přívěs zůstal bezpečně v příslušném pruhu

Systém stabilizace přívěsu rozpozná počínající rozkývání přívěsu a vyřeší ho snížením rychlosti. Jízda s přívěsem je díky tomu jistější. Systém zpomalí vůz snížením točivého momentu motoru a postupným zvyšováním brzdného tlaku na všech kolech.

Ford Ranger climbing off road

Zůstaňte za všech okolností pány situace

Elektronický stabilizační systém nepřetržitě monitoruje jízdu. Jakmile zaznamená jakoukoliv odchylku od zvolené jízdní dráhy jako např. počátek smyku, automaticky upraví vaši pozici na vozovce a pomůže vám dostat vůz zpět pod kontrolu.

Nepřetržitá ochrana proti převrácení

Systém ochrany před převrácením s unikátním snímačem rychlosti naklánění pomáhá udržet všechna kola bezpečně na zemi. Užitečný je zejména při jízdě s vysokým těžištěm nebo v zatáčkách se sklonem vozovky k vnější krajnici.

Ford Ranger on beach with surf board cargo

Maximální záběr s minimálním úsilím

Vyspělý systém regulace prokluzu kol eliminuje nadměrné protáčení kol a zajišťuje nejlepší možnou přilnavost, dynamiku a stabilitu právě tehdy, když to nejvíce potřebujete. Systém nepřetržitě monitoruje a reguluje distribuci točivého momentu na jednotlivá kola, čímž zajišťuje optimální záběr pneumatik při akceleraci.

Koordinované bezpečnostní systémy se aktivují ve zlomku sekundy

Kromě pevného rámu karoserie a kompletní sady airbagů obsahuje systém inteligentní ochrany v Rangeru také předpínače bezpečnostních pásů i deformovatelný sloupek řízení, které při nehodě zmenšují riziko poranění.

Ford Ranger internal safety systems
Ford Ranger - Warns you if your tyres lose pressure

Včasné upozornění na defekt pneumatiky

Systém monitorování tlaku v pneumatikách (TPMS) vás prostřednictvím kontrolky na přístrojovém panelu okamžitě upozorní, pokud v některé z pneumatik klesne tlak.

Zloději nedostanou šanci

Vyspělý alarm se automaticky uvede do režimu ostrahy při dvojitém uzamknutí vozu. Pokud senzory zaznamenají pohyb uvnitř nebo dojde k pokusu o násilné vniknutí, popřípadě odtažení vozu, rozezní se silná siréna.

Ford Ranger Alarm
Ford Ranger Euro NCAP 5-star safety rating

Pětihvězdičková bezpečnost

O schopnosti ochránit vás i vaše spolucestující svědčí pět hvězdiček, které vozu udělila organizace Euro NCAP.

Silnější zpomalení při prudkém brzdění

Elektronický brzdový asistent pomáhá vozu dosáhnout maximální účinnosti brzd v krizových situacích. Systém řízený soustavou ESC sleduje, jakou silou působíte na brzdový pedál, a v případě potřeby automaticky zvýší tlak v brzdové soustavě.

Ford Ranger Wildtrak tail lights
Top