Home > Užitkové vozy > RANGER > Výbava > Zážitek z jízdy

Zážitek z jízdy

Ford Ranger již dlouho patří k nejodolnějším pick-upům ve své třídě. 
Teď patří i k těm nejchytřejším. Nově je totiž k dispozici s ještě širší paletou důmyslných technologií.

 

Tempomat, který se automaticky přizpůsobí

Adaptivní tempomat umožňuje zvolit si rychlost jízdy, kterou potom samočinně udržuje. Pokud jeho senzory zaznamenají vpředu jiné vozidlo, váš vůz zpomalí, aby zachoval bezpečný odstup. Jakmile se silnice opět uvolní, systém znovu zrychlí na nastavenou rychlost.

Detektor bezpečné vzdálenosti se vždy dívá dopředu

Tento systém vás upozorní v případě, že zaznamená hrozící srážku s vozidlem jedoucím před vámi. Může tak pomoci zabránit nehoděTooltip. Radar v přídi Rangeru detekuje vozidla jedoucí stejným směrem a varuje vás vizuálním i zvukovým signálem, pokud se odstup začne rychle zkracovat. V případě, že nezareagujete a vzdálenost se stále zmenšuje, Ranger uvede brzdy do pohotovostního stavu a zvýší citlivost posilovače. I lehčí stisknutí pedálu pak vyvolá silný brzdný účinek, abyste zastavili rychleji.

Ford Ranger with Forward Alert
Ford Ranger Electronic Shift-On-The-Fly

Přepínatelný pohon 4x4 do každého terénu

Zvolte pohon zadní nápravy pro běžnou jízdu, 4x4 (bez redukce) na nezpevněné cesty nebo sypkým povrchem a 4x4 (s redukcí) do náročného terénu.
Elektrické přepínání pohonu umožňuje změnu pohonu otočením ovladače za jízdy. 

Pokročilý systém, který vám pomůže zůstat v jízdním pruhu

Zaznamená-li systém nechtěné vybočení z jízdního pruhu, okamžitě vás upozorní vibracemi volantu a grafickým symbolem na displeji.

Ford Ranger - Sees the road signs you might miss

Všimne si dopravních značek, které jste mohli přehlédnout

Systém rozpoznávání dopravních značek zaznamená značky umístěné vedle vozovky nebo nad ní i stálé nebo dočasné dopravní značení. Na přístrojovém panelu se pak rozsvítí kontrolka se symbolem rychlostního omezení nebo zákazu předjíždění.

Abyste v noci lépe viděli, ale neoslňovali ostatní

Užitečná pomůcka pro řízení v noci. Systém automatického přepínání dálkových světel dočasně ztlumí dálková světla, aby neoslňovala řidiče protijedoucích vozidel a vozidel jedoucích před vámi. Jakmile je vpředu opět volno, dálková světla se znovu rozsvítí, abyste měli rozhled.

Ford Ranger- Auto High Beam. Helping you see, without dazzling others
Ford Ranger - Driver Alert. Time for a break?

Sledování bdělosti řidiče upozorní na únavu

Systém sledování bdělosti nepřetržitě monitoruje váš způsob jízdy. Rozpozná změny, které by mohly být způsobeny únavou. Pokud ve vašem chování zaznamená znaky svědčící o ztrátě pozornosti, na přístrojovém panelu se zobrazí ikona, která vám doporučí udělat si přestávku. Pokud se vaše pozornost dále zhoršuje, zpráva se zobrazí opakovaně a přidá se i akustické upozornění.

Více jistoty při sjíždění prudkých svahů

Asistent pro sjíždění svahů reguluje rychlost jízdy v klesání mimo zpevněné komunikace, aniž by řidič musel ovládat plynový a brzdový pedál. Funguje nejen při jízdě vpřed, ale i při couvání.

Více jistoty při rozjíždění v kopci

Asistent při rozjíždění ve svahu dočasně zabrání neúmyslnému couvnutí vozu. Po uvolnění brzdového pedálu prodlouží brzdný účinek o dvě až tři sekundy, čímž získáte čas k přesunu chodidla na plynový pedál. Tato funkce přijde vhod i při zastavení a opětovném rozjezdu na kluzkém povrchu.

Systémy aktivní bezpečnosti, které se přizpůsobí hmotnosti nákladu

Systém přizpůsobení řízení nákladu upravuje zásahy ESP podle aktuální celkové hmotnosti vozu. Tím zajišťuje jistotu a stabilitu při jízdě jak s prázdným, tak s plně zatíženým vozem.

Ford Ranger with gas canister cargo
Ford SYNC with Emergency Assistance

Systém SYNC s nouzovým asistentem

Důležitou částí systému Ford SYNC, která může i zachránit život, je funkce nouzového asistentaTooltip.V případě dopravní nehody, dojde-li ke spuštění airbagů nebo vypnutí přívodu paliva, umí tato technologie automaticky zavolat na tísňovou linku. Hovor můžete zrušit nebo jej převzít a mluvit s operátorem sami. Nejdůležitější je to, že systém poskytne záchranářům zásadní informace jako např. GPS souřadnice i v případě, že jste v bezvědomí.

Top