RANGER RAPTOR

Zkonstruován k výkonu. Zrozen k dobývání. Nový Ranger Raptor v sobě spojuje terénní vlastnosti s DNA Ford Performance. Standardní výbava zahrnuje propracovaný systém jízdních režimů pro jízdu na silnici i v terénu a nejnovější tlumiče FOX pro maximální výkon v těch nejnáročnějších podmínkách (ve spojení s motorem 3.0 EcoBoost V6 s aktivními tlumiči s technologií elektronického řízení). Masivní design exteriéru připomíná původní účel, kdy se Ranger Raptor používal pro závody v poušti.

All-New Ford Ranger front view driving rocky terrain

VÝKON

Zobrazený vůz je pouze ilustrační. Veškerá specifikace zobrazena na obrázku nemusí být dostupná pro český trh.

TERÉN NENÍ PŘEKÁŽKOU

Jedinečný podvozek vozu Ranger Raptor byl zkonstruován, aby vydržel náročné podmínky i v tom nejtěžším terénu.

NOVÉ MOTORY

Nový Ranger Raptor nabídne dva impozantní motory. Nový silný zážehový motor 3.0 EcoBoost V6 vybaveným dvěma turbodmychadly pro vyšší výkon a pohotovější odezvu na plynový pedál a nový vznětový motor 2.0 EcoBlue se dvěma turbodmychadly. Oba motory nabízejí ohromující točivý moment a obrovský výkon pro maximální dynamiku v terénu.

Ranger Raptor engines

AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA

Díky propracované 10stupňové automatické převodovce má nový Ranger Raptor dynamickou akceleraci a nízkou spotřebu paliva. Využívá adaptaci v reálném čase a díky tomu se převodovka lehce přizpůsobuje provozním podmínkám. Ať už tedy jedete po dálnici, nebo se potýkáte s obtížným terénem, vždy budete mít ve správný čas zařazený správný převodový stupeň.

Ranger Raptor steering wheel close up
All-New Ford Ranger side view driving rocky terrain

JÍZDNÍ VLASTNOSTI

Zobrazený vůz je pouze ilustrační. Veškerá specifikace zobrazena na obrázku nemusí být dostupná pro český trh.

Ranger Raptor interior change gears fast

BLESKURYCHLÉ ŘAZENÍ

Pádla pro řazení pod volantem, inspirovaná světem závodních aut, umožňují řadit, aniž byste museli sundat ruce z volantu.

DIGITÁLNÍ PŘÍSTROJOVÝ ŠTÍTAsistenční systémy jsou pouze podpůrné

12,3" digitální přístrojový štít s vysokým rozlišením zobrazuje řidiči velké množství užitečných informací. Grafika přístrojového štítu se mění v závilosti na zvoleném jízdním režimu.

Ford Ranger Raptor close up steering wheel
Ranger Raptor interior rear seats

INTERIÉR

Ford Ranger Raptor Sports-style seats

SPORTOVNÍ SEDADLA

Interiér nové generace byl navržen v duchu DNA Ford Performance. Působivá jsou především sportovní sedadla čalouněná kůží, vinylem a velurem v kombinaci s oranžovou Code. Přední sedadla jsou vyhřívaná a elektricky nastavitelná v 10 směrech.

SPÍNAČE PŘÍDAVNÉHO VYBAVENÍ

Spínače přídavného vybavení na stropní konzoli usnadňují ovládání dodatečně montovaného příslušenství, jako například světelných ramp či navijáků, zevnitř kabiny. Vozidlo je také vybaveno obvody umístěnými tam, kde se běžně přidává vybavení, například pod kapotou u přední masky.

Ford Ranger Raptor upfitter switches
Ranger Raptor interior shot

KONEKTIVITA

Ranger Raptor closer look on steering wheel

INFOTAINMENT SYNC 4Sync 4 attention

Nový Ranger Raptor je vybaven infotainmentem SYNC 4 s 12" dotykovým displejem, konverzačním rozpoznáváním hlasu, navigačním systémem s online cloudovým připojením a bezdrátovým připojením Android Auto a Apple CarPlay.

ONLINE NAVIGACE

Díky cloudovému připojení nabízí navigace systému SYNC 4 komplexnější výsledky při vyhledávání cílů a poskytuje aktuální informace o dopravní situaci, abyste mohli lépe plánovat vaši cestu. Navíc disponuje funkcemi jako porovnání naplánované vzdálenosti trasy se zásobou paliva, na základě čehož pak může SYNC 4 naplánovat nejvhodnější zastávky na tankování.

Ranger Raptor Interior
All-New Ranger Raptor display detail

AKTUALIZACE SOFTWARU

Díky softwarovým aktualizacím se váš vůz průběžně vyvíjí. Cloudové připojení vozu umožňuje bezdrátové aktualizace softwaru Over-The-Air, které budou časem přinášet nové funkce a vylepšovat ty stávající. Aktualizace jsou rychlé a snadné. Často probíhají automaticky na pozadí, aniž byste si jich všimli. Nebudou vás tedy nijak omezovat při používání vozidla.

All-New Ford Ranger Raptor rear 3/4 view

PRAKTIČNOST

Ranger Raptor loadbed

NÁKLADOVÝ PROSTOR A ZADNÍ DVEŘE

Nový Ranger Raptor je vybaven zadním čelem Easy Lift, které při otevírání působí znatelně lehce a 230V zásuvkou v korbě pro napájení spotřebičů. Na přání je dodávaný elektricky ovládaný rolovací kryt ve stříbrném provedení s aerodynamickým ochranným rámem za kabinou.

SEKTOROVÉ OSVĚTLENÍ

Nový Ranger Raptor disponuje 4zónovým osvětlením, které umožňuje osvětlit jednotlivé oblasti kolem vozu. Ideální pokud potřebujete pracovat v šeru, kempujete nebo potřebujete výměnit pneumatiku. Sektorové osvětlení lze aktivovat na displeji SYNC 4 nebo vzdáleně pomocí aplikace FordPass.   

Ford Ranger Raptor exterior zone lighting
Ranger Raptor rugged design

ROBUSTNÍ DESIGN

Výrazná, široká přední maska s nápisem FORD a nové LED Matrix světlomety s charakteristickým LED denním svícením ve tvaru písmene C. Masivní boční linie karoserie, unikátní přední a zadní nárazníky a černé boční nástupní schůdky jsou výrazem dobře propracované robustní konstrukce.

All-New Ford Ranger Raptor driving road front 3/4 view

BEZPEČNOST

Five-Star safety

PĚTIHVĚZDIČKOVÁ OCHRANA

Euro NCAP je přední evropská nezávislá organizace v oblasti bezpečnosti automobilů. Prostřednictvím přísných kritérií hodnotí bezpečnost nových vozů na trhu. Nový Ranger získal nejvyšší hodnocení pěti hvězdiček, což je důkazem našeho úsilí v oblasti bezpečnosti.

ASISTENČNÍ SYSTÉMY

Nový Ranger Raptor je navržen s ohledem na vaši bezpečnost. Má celou řadu bezpečnostních a asistenčních prvků, které neustále pracují na tom, aby vás a ostatní účastníky silničního provozu chránily – včetně systému hlídání mrtvého úhlu, systému Pre-Collision assist a automatické aktivace brzd po nárazu.Omezení systému naleznete v návodu k obsluze

Ford Ranger Raptor on the road

Pro více informací klikněte na odkazy níže