Nový Ford Mustang Mach-E nabíjení

NABÍJENÍ

Vše, co potřebujete vědět o nabíjení vašeho vozu Mustang Mach-E.

 

NABÍJENÍ DOMA

Nabíjení vozu Mustang Mach-E doma je stejně jednoduché jako nabíjení chytrého telefonu. Pomocí univerzálního nabíjecího kabelu Ford, který je dodáván s vozidlem, jej jednoduše připojte k běžné zásuvce.

Nebo se můžete rozhodnout pro volitelnou nástěnnou nabíječku Ford Wallbox, která je praktičtější a rychlejší. Wallbox byl také navržen tak, aby spolupracoval s aplikací FordPass, takže rozvrh nabíjení můžete spravovat na dálku.

Ford Wallbox instalovaný u domu

DOMÁCÍ NABÍJECÍ STANICE

Volitelná nástěnná nabíječka Ford Wallbox slouží jako domácí nabíjecí stanice. Je to nejrychlejší způsob, jak nabít elektromobil doma. Každá hodina nabíjení zvýší dojezd o 32 km a přes noc dosáhne plného nabitíCharge times may vary. Instalaci nástěnné nabíječky Ford Wallbox můžeme zajistit prostřednictvím specializovaného instalačního technika.

NABÍJENÍ Z DOMÁCÍ ZÁSUVKY

Dodávaný univerzální nabíjecí kabel Ford lze také připojit do 3fázové zásuvky pro 400 V, kde každá hodina nabíjení zvýší dojezd o 20 kmCharge times may vary. Můžete použít i běžnou 1fázovou domácí zásuvku pro 230 V. Nabíjení je výrazně pomalejší, ale přijde vhod, když jste mimo domov třeba na návštěvě u přátel, kteří nemají žádné nabíjecí zařízení.

Pro instalaci 3fázové zásuvky potřebujete stejně jako v případě nabíječky Ford Wallbox kvalifikovaného elektrikáře.

Nabíjecí kabel do běžné zásuvky
Mapa veřejných nabíjecích stanic

VEŘEJNÉ DOBÍJENÍ

Mustang Mach-E lze nabíjet střídavým i stejnosměrným proudem. Po dobu prvních pěti let budete mít po celé Evropě bezplatný přístup k nabíjecí síti FordPass s více než 150 000 nabíjecími stanicemi.

Ford je rovněž zakládajícím partnerem vysokorychlostní nabíjecí sítě IONITY. Již brzy má být na hlavních dálnicích v celé Evropě otevřeno 400 nabíjecích stanic a 2400 nabíjecích míst.

Nabíjení Fordu Mustang Mach-E v síti IONITY

SÍŤ NABÍJECÍCH STANIC IONITY

Síť IONITY poskytuje nejrychlejší způsob nabíjení. Stejnosměrné nabíječky s vysokým výkonem (až 150 kW) dodají přibližně 119 km za 10 minutCharge times may vary. Ideální pro krátké odpočinkové zastávky na dálnici, kde můžete rychle zvýšit dojezd a mezitím si dát šálek kávy nebo něco k jídlu.

VEŘEJNÉ NABÍJECÍ STANICE

Veřejná nabíjecí místa jsou skvělá, když trávíte delší čas ve městě, a nabízejí rychlejší nabití než nabíjení doma. Veřejné nabíjecí stanice se střídavým proudem nabijí z 10 na 80 % za 7,2 hodinyCharge times may vary. Stejnosměrné nabíječky (50kW) nabijí z 10 na 80 % za 90 minut. Perfektní, když potřebujete dobíjet na cestách.

Ford Mustang Mach-E nabíjení