All-New Ford Mustang Mach-E charging

JAK SE MUSTANG MACH-E NABÍJÍ

Vše, co potřebujete vědět o nabíjení svého Mustangu Mach-E.

JAK SE MUSTANG MACH-E NABÍJÍ

Způsobů nabíjení je hned několik. Doma můžete jednoduše zapojit Mustang Mach-E do běžné elektrické zásuvky. Popřípadě se můžete rozhodnout pro nástěnnou nabíječku Ford Wallbox, která je rychlejší. Akumulátor plně nabije přes noc. Prostřednictvím mobilní aplikace FordPass můžete také naplánovat časové rozmezí, kdy se má vůz nabíjet, aby byl vždy v pravý čas připraven vyrazit. 

FordPass umí také vyhledat vhodné veřejné nabíječky podél naplánované trasy, kterou můžete z aplikace odeslat do palubní navigace. Dále získáte přístup k síti FordPass Charging Network, která obsahuje více než 155 000 nabíjecích míst po celé Evropě. A také k síti stejnosměrných rychlonabíječek sítě IONITY. Ta má po Evropě více než 400 stanic, z nichž na každé je k dispozici hned několik nabíjecích stojanů.

Ford Mustang Mach-E charging cable close up

NABÍJECÍ ZÁSUVKY a KABELY

Mustang Mach-E je dodáván se dvěma nabíjecími kabely: jedním pro nabíjení doma a druhým pro veřejné nabíjení. K domácímu použití slouží univerzální nabíjecí kabel. Díky vyměnitelným adaptérům ho lze zapojit do domácí i průmyslové zásuvky. Obdržíte také kabel pro veřejné nabíječky na střídavý proud, protože ne všechny mají vlastní. Všechny veřejné stejnosměrné rychlonabíječky jsou opatřeny speciálními zabudovanými kabely, takže u nich svůj kabel potřebovat nebudete.

Mustang Mach-E charging at home

NABÍJENÍ DOMA

Nabíjení vozu Mustang Mach-E doma je stejně jednoduché jako nabíjení chytrého telefonu. Stačí jej připojit k běžné zásuvce pomocí univerzálního nabíjecího kabelu Ford, který je součástí dodávky vozu. 

Nebo se můžete rozhodnout pro volitelnou nástěnnou nabíječku Ford Connected Wallbox, která je praktičtější a rychlejší. Nástěnná nabíječka nabije baterii na 100 % za osm hodin, což při celkovém dojezdu 610 km odpovídá tempu 32 km dojezdu za hodinu nabíjení. Zároveň spolupracuje s aplikací FordPass, takže můžete nabíjení řídit na dálku.

DOMÁCÍ NABÍJEČKA

Volitelná nástěnná nabíječka Ford Wallbox představuje nejrychlejší způsob, jak nabít automobil doma. Za hodinu nabíjení se dojezd zvýší o 32 km, přes noc se akumulátor stihne nabít zcela. Instalaci nástěnné nabíječky Ford Wallbox můžeme zajistit prostřednictvím našeho specializovaného instalačního technika.

NABÍJENÍ Z DOMÁCÍ ZÁSUVKY

Dodávaný univerzální nabíjecí kabel Ford lze zapojit také do průmyslové zásuvky, kdy každá hodina nabíjení zvýší dojezd o 20 km. Můžete použít i běžnou domácí zásuvku. Nabíjení je pomalejší, každá hodina nabíjení zvýší dojezd přibližně o 13 km, ale přijde vhod, když jste mimo domov třeba na návštěvě u přátel, kteří nemají žádné nabíjecí zařízení.

Pro instalaci průmyslové zásuvky potřebujete stejně jako v případě nabíječky Ford Wallbox kvalifikovaného elektrikáře.

Ford Universal Charging Cable with the home socket

RYCHLOST NABÍJENÍ DOMA

Porovnejte dobu nabíjení Mustangu Mach-E pomocí běžné domácí zásuvky a nástěnné nabíječky Ford Wallbox.

Mustang Mach-E home charging graphic

DOMÁCÍ ZÁSUVKA (2 KOLÍKY)

Mustang Mach-E home charging graphic

DOMÁCÍ ZÁSUVKA (3 KOLÍKY)

Mustang Mach-E home charging graphic

NÁSTĚNNÁ NABÍJEČKA FORD WALLBOX

Public charging map

NABÍJECÍ SÍŤ FORDPASS CHARGING NETWORK

155 000 STANIC A DALŠÍ POŘÁD PŘIBÝVAJÍ…

VEŘEJNÉ NABÍJEČKY

Mustang Mach-E lze nabíjet střídavým i stejnosměrným proudem. Po dobu prvních pěti let budete mít po celé Evropě bezplatný přístup k nabíjecí síti FordPass s více než 155 000 nabíjecími stanicemi. Další navíc stále přibývají.

Ford je rovněž zakládajícím partnerem vysokorychlostní nabíjecí sítě IONITY. Po dokončení má být na hlavních dálnicích v celé Evropě otevřeno 400 nabíjecích stanic s 2400 nabíjecími stojany. Na těchto rychlonabíječkách se dojezd Mustangu Mach-E navyšuje tempem až 119 km za 10 minut nabíjení.

SÍŤ NABÍJECÍCH STANIC IONITY

Síť IONITY představuje nejrychlejší způsob nabíjení. Stejnosměrné nabíječky s vysokým výkonem (150 kW) dodají přibližně 119 km za 10 minut. Ideální pro krátké odpočinkové zastávky na dálnici, kde můžete rychle zvýšit dojezd a mezitím si dát šálek kávy nebo něco k jídlu.

VEŘEJNÉ NABÍJEČKY

Veřejná nabíjecí místa jsou skvělá, když se zdržujete mimo domov či kancelář, a jsou rychlejší než domácí nabíječky. Veřejné nabíječky (AC) na střídavý proud nabíjejí tempem přibližně 48 km dojezdu za hodinu. Rychlonabíječky (DC ) na stejnosměrný proud pak za hodinu navýší dojezd přibližně o 300 km. Ideální, když potřebujete vůz dobít rychle.

VYHLEDÁNÍ NABÍJEČKY

Průběžné dobíjení na delších cestách není s Mustangem Mach-E žádný problém. Cloudové připojení rozšiřuje výsledky vyhledávání navigačních cílů. Díky tomu můžete do plánování tras zahrnout i nejvhodnější veřejné nabíječky. Využít k tomu můžete dotykovou obrazovku systému SYNC 4 nebo přirozené hlasové pokyny, například „Hej, Forde, najdi mi nabíječku“.

PLÁNOVÁNÍ JÍZD

Klíčovou funkcí aplikace FordPass pro Mustang Mach-E je Plánování jízd pro elektromobily. Při hledání cíle zobrazuje systém aktuální stav nabití akumulátoru a zbývající vzdálenost, kterou lze ještě ujet. Navíc umí v případě potřeby doporučit vhodné nabíjecí stanice podél naplánované trasy a automaticky započítat nabíjení na nich do plánu cesty tak, aby výsledná kombinace dojezdu, spotřeby, času stráveného na cestě a přestávek byla co nejvýhodnější.

RYCHLOST VEŘEJNÝCH NABÍJEČEK

Porovnejte dobu nabíjení Mustangu Mach-E při využití tří různých typů veřejných nabíječek:

Mustang Mach-E public charging graphic

NABÍJENÍ AC 11 kW

Mustang Mach-E public charging graphic

NABÍJENÍ DC 50 kW

Mustang Mach-E public charging graphic

NABÍJENÍ IONITY 150 kW

Nový Ford Mustang Mach-E u jezera

DOJEZD AŽ 610 KMCX727 RWD Targeted Range

Už žádné zajíždění k čerpací stanici.

NAPLÁNUJTE SI CESTU NA MAPĚ

NA ČEM ZÁVISÍ DOJEZD?

Máte ohledně Mustangu Mach-E nějaké otázky?