All-New Ford Mustang Mach-E charging

JAK SE MUSTANG MACH-E NABÍJÍ

Vše, co potřebujete vědět o nabíjení svého Mustangu Mach-E.

JAK SE MUSTANG MACH-E NABÍJÍ

Způsobů nabíjení je hned několik. Doma můžete jednoduše zapojit Mustang Mach-E do běžné elektrické zásuvky. Popřípadě se můžete rozhodnout pro nástěnnou nabíječku Ford Wallbox, která je rychlejší. Akumulátor plně nabije přes noc. Prostřednictvím mobilní aplikace BlueOval™ Charge Network můžete také naplánovat časové rozmezí, kdy se má vůz nabíjet, aby byl vždy v pravý čas připraven vyrazit. 

BlueOval™ Charge Network umí také vyhledat vhodné veřejné nabíječky podél naplánované trasy, kterou můžete z aplikace odeslat do palubní navigace. Dále získáte přístup k síti BlueOval™ Charge Network, která obsahuje více než 450 000 nabíjecích bodů po celé Evropě. A také k síti stejnosměrných rychlonabíječek sítě IONITY. Ta má po Evropě více než 400 stanic, z nichž na každé je k dispozici hned několik nabíjecích stojanů.

Ford Mustang Mach-E nabíjecí kabel zblízka

NABÍJECÍ ZÁSUVKY a KABELY

Mustang Mach-E je dodáván se dvěma nabíjecími kabely: jedním pro nabíjení doma a druhým pro veřejné nabíjení. K domácímu použití slouží univerzální nabíjecí kabel. Obdržíte také kabel pro veřejné nabíječky na střídavý proud, protože ne všechny mají vlastní. Všechny veřejné stejnosměrné rychlonabíječky jsou opatřeny speciálními zabudovanými kabely, takže u nich svůj kabel potřebovat nebudete.

Mustang Mach-E charging at home

NABÍJENÍ DOMA

Nabíjení vozu Mustang Mach-E doma je stejně jednoduché jako nabíjení chytrého telefonu. Stačí jej připojit k běžné zásuvce pomocí univerzálního nabíjecího kabelu Ford, který je součástí dodávky vozu. 

Nebo se můžete rozhodnout pro volitelnou nástěnnou nabíječku Ford Connected Wallbox, která je praktičtější a rychlejší. Nástěnná nabíječka nabije baterii na 100 % za osm hodin, což při celkovém dojezdu 600 km odpovídá tempu 32 km dojezdu za hodinu nabíjení. Zároveň spolupracuje s aplikací FordPass, takže můžete nabíjení řídit na dálku.

DOMÁCÍ NABÍJEČKA

Volitelná nástěnná nabíječka Ford Wallbox představuje nejrychlejší způsob, jak nabít automobil doma. Za hodinu nabíjení se dojezd zvýší o 32 km, přes noc se akumulátor stihne nabít zcela. Instalaci nástěnné nabíječky Ford Wallbox můžeme zajistit prostřednictvím našeho specializovaného instalačního technika.

NABÍJENÍ Z DOMÁCÍ ZÁSUVKY

Nabíjení doma pomocí domácí zásuvky je pomalejší, každá hodina nabíjení zvýší dojezd přibližně o 13 km, ale přijde vhod, když jste mimo domov třeba na návštěvě u přátel, kteří nemají žádné nabíjecí zařízení.

Modrý adaptér zobrazený na obrázku není součástí standardní výbavy.

Univerzální nabíjecí kabel Ford s domácí zásuvkou

RYCHLOST NABÍJENÍ DOMA

Porovnejte dobu nabíjení Mustangu Mach-E pomocí běžné domácí zásuvky a nástěnné nabíječky Ford Wallbox.

Domácí nabíjení Ford Mustang Mach-E

DOMÁCÍ ZÁSUVKA (2 KOLÍKY)

Nástěnná nabíječka Ford Wallbox

NÁSTĚNNÁ NABÍJEČKA FORD WALLBOX

Public charging map

NABÍJECÍ SÍŤ BLUEOVAL™ CHARGE NETWORK CHARGING NETWORK

450 000 NABÍJECÍCH BODŮ A DALŠÍ POŘÁD PŘIBÝVAJÍ…

VEŘEJNÉ NABÍJEČKY

Mustang Mach-E lze nabíjet střídavým i stejnosměrným proudem. Po dobu prvních pěti let budete mít po celé Evropě bezplatný přístup k nabíjecí síti FordPass s více než 450 000 nabíjecími body. Další navíc stále přibývají.

Ford je rovněž zakládajícím partnerem vysokorychlostní nabíjecí sítě IONITY. Po dokončení má být na hlavních dálnicích v celé Evropě otevřeno 400 nabíjecích stanic s 2400 nabíjecími stojany. Na těchto rychlonabíječkách se dojezd Mustangu Mach-E navyšuje tempem až 119 km za 10 minut nabíjení.

SÍŤ NABÍJECÍCH STANIC IONITY

Síť IONITY představuje nejrychlejší způsob nabíjení. Stejnosměrné nabíječky s vysokým výkonem (150 kW) dodají přibližně 119 km za 10 minut. Ideální pro krátké odpočinkové zastávky na dálnici, kde můžete rychle zvýšit dojezd a mezitím si dát šálek kávy nebo něco k jídlu.

VEŘEJNÉ NABÍJEČKY

Veřejná nabíjecí místa jsou skvělá, když se zdržujete mimo domov či kancelář, a jsou rychlejší než domácí nabíječky. Veřejné nabíječky (AC) na střídavý proud nabíjejí tempem přibližně 48 km dojezdu za hodinu. Rychlonabíječky (DC) na stejnosměrný proud pak za hodinu navýší dojezd přibližně o 300 km. Ideální, když potřebujete vůz dobít rychle.

VYHLEDÁNÍ NABÍJEČKY

Průběžné dobíjení na delších cestách není s Mustangem Mach-E žádný problém. Cloudové připojení rozšiřuje výsledky vyhledávání navigačních cílů. Díky tomu můžete do plánování tras zahrnout i nejvhodnější veřejné nabíječky. Využít k tomu můžete dotykovou obrazovku systému SYNC 4 A nebo přirozené hlasové pokyny, například „Hej, Forde, najdi mi nabíječku“.

PLÁNOVÁNÍ JÍZD

Klíčovou funkcí aplikace FordPass pro Mustang Mach-E je Plánování jízd pro elektromobily. Při hledání cíle zobrazuje systém aktuální stav nabití akumulátoru a zbývající vzdálenost, kterou lze ještě ujet. Navíc umí v případě potřeby doporučit vhodné nabíjecí stanice podél naplánované trasy a automaticky započítat nabíjení na nich do plánu cesty tak, aby výsledná kombinace dojezdu, spotřeby, času stráveného na cestě a přestávek byla co nejvýhodnější.

RYCHLOST VEŘEJNÝCH NABÍJEČEK

Porovnejte dobu nabíjení Mustangu Mach-E při využití tří různých typů veřejných nabíječek:

Veřejné nabíjení Ford Mustang Mach-E

NABÍJENÍ AC 11 kW

Veřejné nabíjení Ford Mustang Mach-E

NABÍJENÍ DC 50 kW

Veřejné nabíjení Ford Mustang Mach-E

NABÍJENÍ IONITY 150 kW

Nový Ford Mustang Mach-E u jezera

DOJEZD AŽ 600 KMCX727 AWD Targeted Range

Už žádné zajíždění k čerpací stanici.

NAPLÁNUJTE SI CESTU NA MAPĚ

NA ČEM ZÁVISÍ DOJEZD?

Pro více informací klikněte na odkazy níže