NABÍJENÍ

Vše, co potřebujete vědět o nabíjení vašeho vozu Mustang Mach-E.

 

NABÍJENÍ DOMA

Nabíjení vozu Mustang Mach-E doma je stejně jednoduché jako nabíjení chytrého telefonu. Pomocí univerzálního nabíjecího kabelu Ford, který je dodáván s vozidlem, jej jednoduše připojte k běžné zásuvce.

Nebo se můžete rozhodnout pro volitelnou nástěnnou nabíječku Ford Wallbox, která je praktičtější a rychlejší. Wallbox byl také navržen tak, aby spolupracoval s aplikací FordPass, takže rozvrh nabíjení můžete spravovat na dálku.

DOMÁCÍ NABÍJECÍ STANICE

Volitelná nástěnná nabíječka Ford WallboxWallbox available slouží jako domácí nabíjecí stanice. Je to nejrychlejší způsob, jak nabít elektromobil doma. Každá hodina nabíjení zvýší dojezd o 32 km a přes noc dosáhne plného nabitíCharge times may vary. Instalaci nástěnné nabíječky Ford Wallbox můžeme zajistit prostřednictvím specializovaného instalačního technika.

NABÍJENÍ Z DOMÁCÍ ZÁSUVKY

Dodávaný univerzální nabíjecí kabel Ford lze také připojit do 3fázové zásuvky pro 400 V, kde každá hodina nabíjení zvýší dojezd o 20 kmCharge times may vary. Můžete použít i běžnou 1fázovou domácí zásuvku pro 230 V. Nabíjení je výrazně pomalejší, ale přijde vhod, když jste mimo domov třeba na návštěvě u přátel, kteří nemají žádné nabíjecí zařízení.

Pro instalaci 3fázové zásuvky potřebujete stejně jako v případě nabíječky Ford Wallbox kvalifikovaného elektrikáře.

VEŘEJNÉ DOBÍJENÍ

Mustang Mach-E lze nabíjet střídavým i stejnosměrným proudem. Po dobu prvních pěti let budete mít po celé Evropě bezplatný přístup k nabíjecí síti FordPass s více než 150 000 nabíjecími stanicemi.

Ford je rovněž zakládajícím partnerem vysokorychlostní nabíjecí sítě IONITY. Do konce roku 2020 má být na hlavních dálnicích v celé Evropě otevřeno 400 nabíjecích stanic a 2400 nabíjecích míst.

SÍŤ NABÍJECÍCH STANIC IONITY

Síť IONITY poskytuje nejrychlejší způsob nabíjení. Stejnosměrné nabíječky s vysokým výkonem (až 150 kW) dodají přibližně 119 km za 10 minutCharge times may vary. Ideální pro krátké odpočinkové zastávky na dálnici, kde můžete rychle zvýšit dojezd a mezitím si dát šálek kávy nebo něco k jídlu.

VEŘEJNÉ NABÍJECÍ STANICE

Veřejná nabíjecí místa jsou skvělá, když trávíte delší čas ve městě, a nabízejí rychlejší nabití než nabíjení doma. Veřejné nabíjecí stanice se střídavým proudem nabijí z 10 na 80 % za 7,2 hodinyCharge times may vary. Stejnosměrné nabíječky (50kW) nabijí z 10 na 80 % za 90 minut. Perfektní, když potřebujete dobíjet na cestách.