Ford Mustang engine graphic

MOTOR & PŘEVODOVKA

Mustang Mach 1 není pouze stroj na výkon.  Všechna vylepšení od pohonu až po aerodynamiku sledují stejný cíl: Zprostředkovat vám intenzivní zážitek z jízdy, ať už vyrazíte na nedělní projížďku nebo závodní okruh. Ale i když je pohon nejdůležitější, rozhodně to jím nekončí. GT i Mach 1 jsou vybaveny širokou škálou technologií, které vás informují, baví i spojují s okolním světem. A díky výkonným brzdám, ergonomickému designu a prémiovým materiálům si můžete vychutnávat dynamiku vozu komfortně i bezpečně.

JEDEN MUSTANG. DVA VÝKONNÉ MOTORY

Proslulý pětilitrový osmiválec Mustangu GT jsme vylepšili o zdvojenou vstřikovací soustavu tvořenou vysokotlakým přímým a nízkotlakým nepřímým vstřikováním paliva. Díky tomu dosahuje působivého výkonu 338 kW (460 k) a točivého momentu 529 Nm. Speciálně upravená a kalibrovaná verze motoru 5.0 V8 v modelu Mach 1 jde ještě dál. Vylepšený motor zajišťuje, že Mustang Mach 1 je aktuálně nejvýkonnějším Mustangem, jaký jsme kdy v Evropě nabízeli. Tomu odpovídá i dynamika. Mach 1 dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za 4,4 s a dosahuje rychlosti až 267 km/h.

All-New Ford Mustang Mach 1 engine
Ford Mustang Mach 1 6-speed manual gear stick close up

POHOTOVÁ A PRECIZNÍ ŠESTISTUPŇOVÁ MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA

Mustang GT i Mach 1 se dodávají také se šestistupňovou manuální převodovkou. Krátký první rychlostní stupeň zajišťuje vynikající akceleraci z místa, zatímco rychloběžná „šestka“ snižuje otáčky motoru ve vyšších rychlostech a tím i spotřebu paliva. Převodovky jsou zkonstruovány pro sportovní jízdu a vyznačují se hladkým, precizním řazením s krátkými, jasně definovanými drahami. Dostupná je navíc funkce automatického dorovnávání otáček při podřazování. Rychlé změny rychlostních stupňů jsou díky tomu ještě plynulejší, což oceníte zejména na závodním okruhu.

PROPRACOVANÁ 10STUPŇOVÁ AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA

Pokročilá nová 10stupňová automatická převodovka dosahuje vynikající akcelerace i spotřeby. Řídící elektronika převodovky přizpůsobuje strategii řazení aktuálně zvolenému jízdnímu režimu. A díky adaptaci v reálném čase se převodovka průběžně přizpůsobuje jízdním podmínkám. V každé situaci, od dálnice až po závodní okruh, vždy zvolí ten nejvhodnější stupeň. Pro Mach 1 byl její software ještě vylepšen s ohledem na maximální přenos točivého momentu a ještě sportovnější řazení. Díky možnosti ručního řazení na volantu máte impozantní sílu Mustangu vždy plně pod kontrolou.

Ford Mustang GT
Ford Mustang California Edition driving down a highway against a sunset.

JEZDĚTE JAKO V KALIFORNII

Ford Mustang California Special driving on road

V DUCHU SLUNEČNÉHO ZÁPADNÍHO POBŘEŽÍ

Legendární Mustang California Special, inspirovaný sluncem zalitými silnicemi západního pobřeží USA, se poprvé dostává také do Evropy. Z této speciální edice Mustangu Convertible s motorem V8 vyzařuje styl a výkon. Poznáte ji podle specifické masky se znakem California Special, jedinečných 19" kol z lehkých slitin a ikonických pruhů na karoserii. Tato verze je dostupná v několika výrazných barvách laku.

STYLOVÝ DESIGN INTERIÉRU​

Mustang California Special se pyšní exkluzivním interiérem, který koresponduje s jeho kalifornskými kořeny. Prémiové velurové potahy Miko® na sedadlech a dveřích doplněné o červené prošití působí luxusně a honosně. Fakt, že se jedná o model California Special, připomínají také unikátní emblémy a detaily od palubní desky až po podlahové rohože.

Ford Mustang California Special interior detail
All-New Ford Mustang Mach 1 front three quarter view

JAKO STVOŘENÝ PRO ZÁVODNÍ OKRUH

Ford Mustang exhaust valve close up

NEZAMĚNITELNÝ ZVUK

Specifický výfuk Mustangu Mach 1 vydává hluboký hrdelní zvuk, který odpovídá jeho charakteru. Čtyři koncovky výfuku o průměru 11 cm jsou perforované, aby byl zvuk ještě výraznější. Oba modely, Mach 1 i GT, mají ve výfuku aktivní klapku, která umožňuje regulovat zvukový projev. K dispozici je tichý, normální, sportovní a okruhový režim, aktivaci tichého režimu lze i předem načasovat.

DOKONALÉ BRZDĚNÍ

Rychlý sportovní vůz jako je Mustang potřebuje také výkonné a zcela spolehlivé brzdy. GT i Mach 1 jsou proto osazeny kvalitními šestipístkovými předními třmeny Brembo™ s chlazenými patnáctipalcovými kotouči.  Ideální pro bezpečné zpomalení po ostré jízdě na závodní dráze.

Ford Mustang side view
Ford Mustang Mach 1 displaying advanced cooling system

NOVÁ VYSPĚLÁ CHLADICÍ SOUSTAVA 

Mach 1 je vybaven propracovanou novou chladicí soustavou. Obsahuje dva postranní výměníky tepla – jeden chladič motorového oleje a jeden chladič převodového oleje, což zvyšuje chladicí výkon o 75 %. Nechybí ani chlazení diferenciálu s vlastním tepelným výměníkem a čerpadlem. A přívody chladného vzduchu k brzdám. To vše umožňuje vozu podávat plný výkon delší dobu, takže můžete kroužit na trati déle.

MĚJTE SVOU JÍZDU POD KONTROLOU.

Aplikace Track Apps sledují několik různých veličin sportovní jízdy a zobrazují je na palubním počítači. Budete tak mít informace o zrychlení vozu, o výkonnosti brzd a ukazatele času k dosažení určité rychlosti. To vše vám pomůže vytěžit z jízdy maximum.

Ford Mustang interior view with racing driver
All-New Ford Mustang Mach 1 side view

AERODYNAMICKÝ DESIGN

Nízká, dynamická silueta dává jasně najevo, že Mustang GT je sportovní vůz tělem i duší. V případě modelu Mach 1 je tu ale ještě celá řada dalších změn pro lepší výkon na závodním okruhu. Patří k nim přední spojler, větší plocha zakrytování spodních částí a zadní difuzor, což dohromady vytváří výrazně vyšší přítlak. Nová maska a celkové řešení proudění vzduchu zvyšují účinnost chlazení při vysokém zatížení na závodní dráze a současně zvýrazňují agresivní a sebevědomý vzhled vozu. Legendární žraločí příď odkazuje na barvitou historii modelu.

Ford Mustang Mach 1 front three quarter view

CITLIVÉ ŘÍZENÍ, BEZKONKURENČNÍ OVLADATELNOST

Oba modely Mustang jsou vybaveny elektrickým posilovačem řízení (EPAS), který se automaticky přizpůsobuje rychlosti jízdy a jízdním podmínkám. K ostřejší odezvě řízení a lepší kvalitě jízdy přispívají také adaptivní tlumiče odpružení MagneRide™, které verze Mach 1 obsahuje jako součást standardní výbavy. Zdokonalený, precizně naladěný podvozek v kombinaci s tužšími stabilizátory a předním zavěšením zajišťuje optimální ovladatelnost a stabilitu.

Ford Mustang Mach 1 rear overhead view

KAŽDÁ JÍZDA BUDE NEZAPOMENUTELNÁ

New Ford Mustang transparent model with visible suspension system

PŘEDSTAVUJEME ADAPTIVNÍ PODVOZEK MAGNERIDE™

Tato pokročilá technologie tlumičů zajišťuje jak jistější ovládání vozu, tak mimořádný komfort odpružení. Systém nepřetržitě monitoruje provozní podmínky a záměry řidiče. Podle toho upravuje nastavení tlumičů až tisíckrát za sekundu. Při změně jízdního režimu se automaticky změní základní kalibrace tlumičů. Výsledkem je za všech okolností mimořádná stabilita, komfort odpružení a jistota ovládání.

Ford cluster LCD display

12" DIGITÁLNÍ PŘÍSTROJOVÝ ŠTÍT

Plně digitální přístrojový panel, tvořený 12'' LCD displejem, je u Mustangu novinkou. Jeho účelem je pomoci vám vytěžit z jízdy maximum. Rozsah i forma zobrazovaných informací se mění v závislosti na aktuálně zvoleném jízdním režimu. Displej lze také naprogramovat tak, aby zobrazoval sadu ukazatelů v jednom ze sedmi různých barevných odstínů nebo si můžete vytvořit vlastní konfiguraci.

selectable drive modes

PŘEPÍNATELNÉ JÍZDNÍ REŽIMY

Pouhým stiskem tlačítka můžete měnit a optimalizovat chování Fordu Mustang podle momentální situace. Toho docílíte zvolením jednoho z následujících režimů: Normal, Sport+, Track a Snow/Wet. Každý z nich nabízí jinou intenzitu posilovače řízení, odezvu na plyn, strategii řazení (u automatické převodovky) a citlivost elektronického stabilizačního systému. V nabídce se také objevují dva nové jízdní režimy – režim Drag a režim MyMode. Režim MyMode umožňuje uložit si vlastní kombinaci nastavení včetně intenzity zvuku motoru, kterou reguluje aktivní klapka ve výfuku. A pro strhující zážitek na uzavřené trati zvolte režim Drag, který zajišťuje maximální možnou akceleraci z místa.

POSILOVAČ ŘÍZENÍ, KTERÝ REAGUJE NA KAŽDOU SITUACI

Elektrický posilovač řízení (EPAS) se automaticky přizpůsobuje rychlosti jízdy a provozním podmínkám. V nízkých rychlostech jde řízení snadno a zlehka, aby usnadnilo manévrování. Ve vysokých rychlostech, kdy potřebujete jistější kontrolu nad vozem, řízení tuhne. Díky rozšířeným funkcím dokáže posilovač řízení EPAS také reagovat na poryvy bočního větru a tlumit nechtěné vibrace volantu na rozbité silnici.

Ford Mustang Mach 1 steering wheel close up
Ford Mustang driving up hill

VÍCE JISTOTY PŘI ROZJEZDECH V KOPCI

Asistent při rozjíždění ve svahu dočasně zabrání neúmyslnému couvnutí vozu. Po uvolnění brzdového pedálu prodlouží brzdný účinek o dvě až tři sekundy, čímž získáte čas k přesunu chodidla z brzdového pedálu na plynový. Tato funkce přijde vhod i při zastavení a opětovném rozjezdu na kluzkém povrchu.

New Mustang trailing another car

TEMPOMAT, KTERÝ SE AUTOMATICKY PŘIZPŮSOBÍ

Adaptivní tempomat umožňuje zvolit si rychlost jízdy, kterou potom samočinně udržuje. Pokud ale jeho radarové senzory zaznamenají vpředu jiné pomalejší vozidlo, váš vůz zpomalí na jeho rychlost, aby zachoval bezpečný odstup. Jakmile se silnice opět uvolní, systém znovu zrychlí na předem navolenou hodnotu.

POKROČILÝ SYSTÉM, KTERÝ VÁM POMŮŽE ZŮSTAT V JÍZDNÍM PRUHU

Systém udržování v jízdním pruhu sleduje pomocí kamery, zda nevědomky nevyjíždíte z jízdního pruhu. V takovém případě vás varuje vizuálním upozorněním i vibracemi volantu. Reagujete-li pomalu nebo vůbec, asistent pro jízdu v pruzích zasáhne do řízení, aby vás vrátil zpět do správného pruhu. Tato technologie je určena pro víceproudé komunikace dálničního typu. V rychlostech pod 70 km/h se deaktivuje. Lze ji vypnout i ručně.

Ford Mustang side view
Mustang LCD screen showing rear camera

POMOCNÍK PŘI COUVÁNÍ

Patníky, zábradlí, nízké zídky... zadní parkovací kamera ukáže, co se děje za vozem. Aktivuje se automaticky při zařazení zpátečky a její obraz se přenáší přímo na centrální obrazovku na středové konzole. Systém také zobrazuje virtuální pomocné čáry, které vám usnadní zajíždění i do těch nejtěsnějších prostor.

Ford Mustang LED lights close-up

PŘEDNÍ LED SVĚTLOMETY S PÁSKY DENNÍHO SVÍCENÍ

Ford Mustang nyní přichází s předními LED světlomety v designu využívající trojici světelných trubic. Jejich přesný a neobyčejně jasný světelný kužel se automaticky přizpůsobuje aktuálním podmínkám. Je tak velice užitečný pro jízdu v noci. Systém automatického přepínání dálkových světel dočasně ztlumí dálková světla, aby neoslňovala řidiče protijedoucích vozidel a vozidel jedoucích před vámi. Jakmile je vpředu opět volno, dálková světla se znovu rozsvítí, abyste měli ten nejlepší rozhled. Světla denního svícení navíc skvěle vypadají a hlavně zvyšují viditelnost vašeho vozu pro ostatní řidiče.

Mustang pony image being reflected by light

ZPĚTNÁ ZRCÁTKA S OSVĚTLENÍM NÁSTUPNÍHO PROSTORU

Při otevření dveří se na zem promítne světelný obrazec s emblémem koně.

All-New Ford Mustang Mach 1 front three quarter view

KONEKTIVITA

person using FordPass app

BUĎTE CHYTŘÍ

Aplikace FordPass zajistí jednoduché propojení s vaším novým Mustangem. Její inteligentní a intuitivní funkce vám výrazně usnadní cestování. Ovládejte svůj vůz na dálku odkudkoli. Můžete také sledovat jeho poslední známou polohu a dokonce ho na dálku zamknout pro zajištění maximální bezpečnosti. Aktuální dopravní informace v navigaciLive Traffic LHI vám pomohou vyhnout se zácpám. A díky upozorněním na stav vozu zasílaným přímo na váš telefon se okamžitě dozvíte o jakýchkoli problémech a dostanete všechny informace potřebné k zajištění servisu.

Zjistěte více

DÍKY SYSTÉMU FORD SYNC 3 NEMUSÍTE VŮBEC SPUSTIT RUCE Z VOLANTU

Systém Ford SYNC 3 je zatím nejpokročilejší verzí našeho multimediálního systému. Je rychlejší a jednodušeji se obsluhuje, má vylepšené hlasové ovládání a ještě více funkcí. Ovládání usnadňují rozměrná tlačítka grafického rozhraní dotykové LCD obrazovky. Dotyková obrazovka o úhlopříčce 8" podporuje gesta známá z chytrých telefonů a tabletů (ovládání tahem nebo přiblížení dvěma prsty). Výsledkem je ještě intuitivnější pohyb v menu. Součástí systému SYNC 3 jsou rovněž rozhraní AppLink, Apple CarPlay a Android Auto, která umožňují zobrazovat informace z vašeho chytrého telefonu na palubní obrazovce.

Ford Mustang SYNC 3 screen close up
Apple CarPlay close up

PODPORUJE APPLE CARPLAY

Používáte-li iPhone, audiosystém SYNC 3Tooltip vám zajistí přístup k hudbě, mapám či audioknihám prostřednictvím Apple CarPlay. Stačí připojit svůj iPhone k SYNC 3 přes USB. Obsah telefonu se pak zobrazí na 8" dotykovém displeji. Jednotlivé funkce můžete dále ovládat prostřednictvím hlasového ovládání Siri nebo jednoduchými gesty přímo na obrazovce. Siri lze využít také k hands-free telefonování nebo k posílání SMS zpráv.

Mobile phone with Android Auto

ROZUMÍ SI S ANDROID AUTO

Díky modernímu systému SYNC 3Tooltip můžete prostřednictvím jednoduchých hlasových povelů za jízdy telefonovat a posílat SMS zprávy a přitom nesundávat ruce z volantu. Telefon stačí připojit USB kabelem a náhle získáte přístup ke své hudbě, mapám a kontaktům. Vše se vám bude zobrazovat na 8“ barevném dotykovém displeji. 

Ford B&O

VAŠE OBLÍBENÁ HUDBA V DOKONALE VĚRNÉM PODÁNÍ

Bez ohledu na váš hudební vkus si každá skladba zaslouží znít přesně tak, jak to její autor zamýšlel. A to je přesně to, co můžete očekávat od Mustangu. Jak je to možné? Protože si jej lze objednat s prémiovým audiosystémem B&O o výkonu 1000 W, který je tvořen 12 reproduktory, wooferem a subwooferem a vyznačuje se plným a silným zvukem. Vychutnejte si tedy oblíbené kapely a písničky v pohodlí kabiny vašeho vozu, který se přemění v malý koncertní sál.

MyColour display panel

VYBERTE SI BARVU PODLE NÁLADY

Prémiové ambientní osvětlení umožňuje přizpůsobit vzhled interiéru vaší náladě. Vybírat můžete ze sedmi odstínů nebo si vytvořit tři vlastní kombinace barev prostřednictvím funkce MyColour.

All-New Ford Mustang Mach 1 interior cockpit view

UVOLNĚTE SE A UŽÍVEJTE SI JÍZDU

Mustang showing heated seats with graphic

NASTAVTE SI PŘÍJEMNOU TEPLOTU

Systém automatické elektronické regulace teploty umožňuje nastavit přesnou teplotu, která vám vyhovuje, automatická dvouzónová klimatizace se senzorem vlhkosti vzduchu ji bude udržovat.  Díky aplikaci FordPass pak můžete Mustang vyhřát a připravit na jízdu ještě předtím, než do auta nastoupíte. Na dálku auto nastartujete, případně rozmrazíte čelní sklo a vůz je připravený vyrazit.Tooltip

VÁŠ MUSTANG. VAŠE PRAVIDLA.

Režim MyMode umožňuje uložit si vlastní kombinaci nastavení. To zahrnuje intenzitu posilovače řízení, odezvy na plyn, řazení, citlivost Elektronického stabilizačního systému i aktivní klapky výfuku.

Ford Mustang My Mode switch close up
Ford Power starter button

NASTARTUJETE STISKEM TLAČÍTKA

Mustang automaticky rozpozná přítomnost klíče, i když ho máte v kapse nebo kabelce. Stačí stisknout startovací tlačítko Ford a vůz nastartuje.

Ford Mustang Mach 1 side view

VÍCE NEŽ JEN VÝKON

Ford Mustang detecting a pedestrian on a street

SYSTÉM, KTERÝ POMÁHÁ CHRÁNIT CHODCE

Technologie Ford Pre-Collision Assist s detekcí chodců upozorňuje na chodce, kteří se nacházejí před vozem nebo mu mohou vstoupit do jízdní dráhy. Pokud nezareagujete na varování, systém začne automaticky brzdit. Účelem této technologie je snížit závažnost nehod nebo jim dokonce úplně zabránit. Funkce detekce chodců je aktivní do 80 km/h. Mustang umí detekovat kromě chodců také vpředu jedoucí nebo stojící vozy. Tato fukce je aktivní do miximální rychlosti.

ELEKTRONICKÝ STABILIZAČNÍ SYSTÉM

Elektronický stabilizační systém (ESC) AdvanceTrac pomáhá řidiči udržet vůz pod kontrolou v nepředvídatelných jízdních situacích. Jeho senzory nepřetržitě monitorují rychlost otáčení jednotlivých kol, stejně jako rychlost stáčení vozu okolo svislé osy a úhel natočení volantu. ESC přesně vyvažuje brzdný účinek mezi jednotlivými koly a dle potřeby může také snížit výkon motoru. Tím potlačuje vznikající nedotáčivost či přetáčivost, stabilizuje vůz a usnadňuje jeho ovládání. ESC s regulací prokluzu kol dokáže také zabránit protáčení kol na mokrém nebo namrzlém povrchu.

Yellow Mustang aerial view on city road
Ford Mustang Mach 1 front wheel close up

VČASNÉ UPOZORNĚNÍ NA DEFEKT PNEUMATIKY

Systém detekce poklesu tlaku v pneumatikách vás prostřednictvím ikony na přístrojovém panelu okamžitě upozorní, jakmile v některé z pneumatik klesne tlak. Upozornění můžete také dostávat přímo do telefonu prostřednictvím aplikace FordPass. Upozornění se týkají tlaku v pneumatikách, životnosti oleje a mnoha dalších věcí.

Disc brake and rotor electronic brake prefill

RYCHLEJŠÍ A KRATŠÍ ZASTAVENÍ V KRIZOVÉ SITUACI

Při prudkém brzdění ESC automaticky zvýší tlak v brzdové soustavě. Brzdové destičky se těsně přimknou ke kotoučům, takže vůz začne brzdit bez prodlevy. Funkce označovaná jako brzdový asistent preventivně zvýší tlak v brzdové soustavě, čímž může zkrátit brzdnou dráhu vozu.

Euro NCAP logo

VYŠŠÍ HODNOCENÍ EURO NCAP

Za schopnost ochránit vás, vaše cestující i chodce získal nový Ford Mustang 3 hvězdičky v hodnocení Euro NCAP.

Ford SYNC emergency assist logo

FORD SYNC S AUTOMATICKÝM TÍSŇOVÝM VOLÁNÍM

Důležitou částí systému Ford SYNC je služba automatického tísňového volání. Funkce automatického nouzového volání Emergency Assist je pokročilou funkcí systému SYNC, která využívá mobilní telefon spárovaný pomocí technologie Bluetooth® ke kontaktování dispečinku záchranných složek poté, co se u havarovaného vozidla aktivuje airbag nebo odpojí palivové čerpadlo. Tuto funkci lze používat ve více než 40 evropských zemích a regionech.

Ford Mustang GT rear three quarter view

DOKONALE BEZPEČNÝ

Ford Mustang Ford Key close up

BEZSTAROSTNÝ VŮZ SDÍLENÝ S MYKEY®

Ford MyKey® Vás nechá nastavit maximální povolenou rychlost, upozornění na zapnutí bezpečnostních pásů, a dokonce hlasitost audiosystému. Tato technologie je navržena pro Vaši duševní pohodu, to když půjčujete svůj vůz přátelům nebo rodinným příslušníkům. Můžete naprogramovat omezení, která chcete nastavit. Můžete si ponechat neomezený klíč „správce“ pro sebe, a pokud bude třeba, přiděláme Vám další.

DŮKLADNĚJŠÍ ZABEZPEČENÍ PRO NEVŠEDNÍ VŮZ

Sofistikovaný aktivní systém ochrany před odcizením chrání váš Mustang a upozorní vás, pokud se do něj někdo pokusí dostat násilím. Alarm se ozve také při pokusu o odtažení vozu. Různými způsoby nastavení systému můžete zvolit monitorování dveří, kapoty a kufru. Úroveň zabezpečení vozu zvyšuje také aplikace FordPass. Upozorní vás na spuštění alarmu ve voze a Guard Mode vám pošle oznámení, pokud zaznamená jakýkoliv pokus o nepovolený přístup. Pokrývá i situace, kdy nedojde ke spuštění alarmu.

Ford Mustang GT rear close up

Pro více informací klikněte na odkazy níže