Home > Svět Fordu > Driving Skills for Life
driving

Ford Driving Skills for Life

Program bezplatných zdokonalovacích kurzů Driving Skills for Life (DSFL) pomáhá řidičům ve věku 18 až 24 let vypěstovat si bezpečné návyky za volantem.

DSFL existuje již patnáct let – a letos proběhne už druhý ročník v České republice. Na polygonu v Hradci Králové odborní instruktoři s aktivními zkušenostmi z motoristického sportu, pod vedením někdejšího vynikajícího soutěžního jezdce Martina Semeráda, proškolí přibližně 600 mladých řidiček a řidičů. Celou akci organizuje nadace Ford Fund společně s českým Fordem, BESIPem a rozhlasovým bezpečnostním projektem Dopravní 1.

„Statistiky nám říkají, že právě úrazy z dopravních nehod jsou v Evropě nejčastější příčinou úmrtí mladých lidí ve věkové kategorii do 24 let,“, říká Debborah Channels, projektová manažerka nadace Ford Fund, která je za program DSFL zodpovědná. „Právě proto jsme přišli s projektem DSFL, v němž se z mladých řidičů snažíme dělat bezpečnější a ohleduplnější účastníky silničního provozu.“

Bezplatný program se skládá ze šesti identických kurzů, v nichž si mladí řidiči vyzkouší například rychlý úhybný manévr, nouzové brzdění, ovládání auta ve smyku, nebo si také ověří, jak se jejich schopnost ovládat auto zhorší, budou-li se při řízení věnovat ovládání chytrého telefonu. Celá akce proběhne pro všechny účastníky zdarma, podmínkami je vlastnictví řidičského průkazu skupiny B a věk mezi 18 a 24 roky.

Top