Home > Svět Fordu > Driving Skills for Life
driving

Ford Driving Skills for Life

Program bezplatných zdokonalovacích kurzů Driving Skills for Life (DSFL) pomáhá řidičům ve věku 18 až 24 let vypěstovat si bezpečné návyky za volantem.

DSFL existuje již patnáct let – a začátkem září 2019 proběhl už druhý ročník v České republice. Na polygonu v Hradci Králové proškolili instruktoři s aktivními zkušenostmi z motoristického sportu, pod vedením někdejšího vynikajícího soutěžního jezdce Martina Semeráda, 445 mladých řidiček a řidičů! Celou akci organizovala nadace Ford Fund společně s českým Fordem, BESIPem a rozhlasovým bezpečnostním projektem Dopravní 1.

„Statistiky nám říkají, že právě úrazy z dopravních nehod jsou v Evropě nejčastější příčinou úmrtí mladých lidí ve věkové kategorii do 24 let,“, říká Debborah Channels, projektová manažerka nadace Ford Fund, která je za program DSFL zodpovědná. „Právě proto jsme přišli s projektem DSFL, v němž se z mladých řidičů snažíme dělat bezpečnější a ohleduplnější účastníky silničního provozu.“

Bezplatný program se skládal ze šesti identických kurzů, v nichž si mladí řidiči vyzkoušeli například rychlý úhybný manévr, nouzové brzdění, ovládání auta ve smyku, nebo si také ověřili, jak se jejich schopnost ovládat auto zhorší, budou-li se při řízení věnovat ovládání chytrého telefonu. Celá akce byla pro všechny účastníky zdarma, podmínkami bylo vlastnictví řidičského průkazu skupiny B a věk mezi 18 a 24 roky.

Top