Cesta k lepším zítřkům je strategií Fordu k vytvoření udržitelnějšího, zelenějšího světa, kde se každý člověk může svobodně pohybovat
a plnit si své sny. Právě to nás žene kupředu od roku 1903, kdy jsme zahájili činnost. 

Náš mezinárodní rozsah a zdroje nám dávají silnou pozici, abychom mohli provádět změny k lepšímu – pro naše lidi, planetu a pokrok.
Zaměřujeme se na zmírňování dopadů změn klimatu a zároveň hledáme udržitelnější výrobní postupy a přebíráme odpovědnost za náš dopad na životní prostředí a společnost. Naším cílem je víc než jen vyrábět skvělá vozidla. 

We built Ford

LEPŠÍ PODNIKÁNÍ

Hnacím motorem našeho podnikání je dnes udržitelnost a do budoucna máme ambiciózní plány. Od čistší dopravy a výroby
a způsobu získávání a výroby materiálů až po ochranu lidských práv a podporu komunit. Odpovědné, transparentní a udržitelné dodavatelské řetězce jsou nezbytné pro úspěšný přechod na plně elektrická vozidla. 

Eletric Explorer being charged

LEPŠÍ PRODUKTY A SLUŽBY

Vyrábíme kultovní auta a děláme to správně. V roce 2023 elektrifikujeme více modelů a digitalizujeme náš systém služeb, abychom zajistili,
že ve všem, co děláme, zohledňujeme udržitelné postupy.

People hicking in rocky landscape

PARTNERSTVÍ

Zakládáme si na spolupráci a spolu s našimi partnery se zabýváme lidskou a ekologickou odpovědností. Společnost Ford je součástí Catena-X, sítě vytvořené za účelem stanovení datových standardů pro automobilový hodnotový řetězec. Spustili jsme projekt M2030. Ten trval od roku 2016 do roku 2022 a poskytnul našim dodavatelům sadu nástrojů, které jim pomohou zavést osvědčené postupy v oblasti životního prostředí. Připojili jsme se k partnerství Usilujeme o udržitelnost (Drive Sustainability), jehož cílem je zakotvit udržitelné postupy v celém automobilovém dodavatelském řetězci, a stali jsme se prvním americkým výrobcem automobilů, který se připojil k Iniciativě pro odpovědné zabezpečení těžby, jež usiluje o prosazování udržitelnějších sociálních a ekologických postupů při těžbě. 

Ford Partners logos
School Community

KOMUNITY

Zaměřujeme se na prostředí, v kterém pracujeme a žijeme. Vybudovali jsme rozsáhlou síť neziskových organizací, komunitních skupin a dalších podniků ve více než 50 zemích, investovali jsme do našich lidí a prostřednictvím globálního dobročinného programu Fondu Ford jsme poskytli charitativních dary ve výši milionů. Ve spolupráci s agenturou Reuters jsme také v reakci na zprávu Ford Pro spustili projekt CV in the City (Život ve městě), který se zaměřuje na boj proti dopravním zácpám a znečištění způsobenému zvýšením objemu zásobování v evropských městech.

PAŘÍŽSKÁ DOHODA O KLIMATU

Jsme hrdí na to, že jsme první americkou automobilkou, která přizpůsobila svou činnost Pařížské dohodě o klimatu. Dáváme tím najevo zbytku automobilového průmyslu, že jsme se zavázali omezit náš vliv na globální oteplování. 

Ford Transit and workers in vineyard
Sustainability chart graphic

CÍLE ROZVOJE UDRŽITELNOSTI

Od roku 2016 je společnost Ford signatářem Cílů udržitelnosti OSN. Plán pro podniky obsahující 17 kroků, který je v souladu s našimi závazky, se zaměřuje na otázky lidských práv, změny klimatu a další. „Za mír a prosperitu pro lidi a planetu, nyní i v budoucnosti.“ 

All-New Electric Explorer driven on bridge in wilds