Lexie Alford, aka @LexieLimitless, stood with the Ford Explorer at the Charge Around The Globe finish line.

Lexie Limitless a nový plně elektrický Explorer®

Charge Around The Globe

26. března 2024

NÁVŠTĚVA

6 KONTINENTŮ 

K DOSAŽENÍ

SVĚTOVÉHO PRVENSTVÍ

CELKOVÁ VZDÁLENOST

>30,000 KM

TEĎ DOBRODRUŽSTVÍ SKONČILO

Lexie Alfordová to dokázala! Lexie, známá milionům lidí jako @LexieLimitless, dokončila své epické dobrodružství Charge Around The Globe v novém elektrickém Fordu Explorer® a stala se první osobou, která objela svět v elektromobillu. Záznam o cestě sledovala a posoudila společnost RecordSetter. 

Lexie se nechala inspirovat průkopnicí a cestovatelkou Aloha Wanderwell, první ženou, která před sto lety objela svět, a sama zažila úžasné dobrodružství. Z Řecka do Kapského Města a Zimbabwe, z Austrálie do Indie a Singapuru, z Chile do Argentiny a nakonec přes USA zpět do Evropy.

Lexie Limitless v novém Exploreru procestovala 27 zemí na šesti kontinentech a urazila více než 28 900 km, kochala se úchvatnými výhledy, ochutnala vynikající místní kuchyni a setkala se s dalšími průkopníky. Musela se také poprat s náročným počasím, hrůzu nahánějícími trasami i prázdnou pneumatikou.

Když se Lexie s elektrickým Explorerem vracela do francouzského Nice, kde ji čekalo triumfální přivítání, doprovázela ji na posledních deseti kilometrech cesty působivá kolona legendárních vozů Ford, v níž nechyběly Model-T, Mustang, Capri, Mustang Mach-E, Bronco a F150 Lightning.

Podívejte se na její návrat domů níže.

Verification check in Johannesburg from a RecordSetter Yellow Jacket Official

BLOG

Neunikl nám žádný okamžik dobrodružství, ve kterém Lexie Limitless s novým Fordem Explorer® objela zeměkouli. Na našem blogu si můžete přečíst příběh každého kontinentu, který navštívila.

Přečtěte si blog

SVĚTOVÝ REKORD

Společnost RecordSetter, oficiální katalog světových rekordů, mapovala a monitorovala každou část cesty, aby mohla potvrdit, že Lexie Limitless je první osobou, která objela svět v elektromobilu. 

Další informace

JAK DOBRODRUŽSTVÍ ZAČALO

Lexie Limitless meeting a Ford engineer

NÁROČNÉ ŠKOLENÍ

Lexie v rámci přípravy na to, co ji čeká, navštívila testovací polygon Ford Lommel v Belgii. I když to bylo její první usednutí za volant Exploreru, rychle se přizpůsobila řízení elektromobilu a získala certifikaci Advanced Driver Training.

Podívat se

Lexie Limitless meeting a Ford engineer

NÁVŠTĚVA WEATHER FACTORY

Lexie navštívila fordí nejmodernější centrum pro testování v různých povětrnostních podmínkách, známé také jako Weather Factory. Zde si vyzkoušela, jak se Exporer chová v extrémních podmínkách od arktického chladu až po pouštní horko či tropickou vlhkost.

Podívat se

Front view of the all-new electric Ford Explorer

SEZNAMTE SE S TÝMEM EXPLORER

Nový elektrický Explorer se pro Lexie stal na následující měsíce novým domovem. Aby ho poznala co nejlépe, vydala se na setkání s lidmi, kteří stáli za jeho vznikem. Zde objevila moderní technologie.

Podívat se

The all-new electric Ford Explorer driving in the countryside

Nový plně elektrický Explorer

Objevujte jinak

Objevte více