Home > Užitkové vozy > NOVÝ TRANSIT BUS M2 > Výbava > Zážitek z jízdy

Nabitý technologiemi

Transit Bus disponuje řadou vyspělých technologií a inteligentních systémů. Zlepšují váš situační přehled, snižují spotřebu a zmírňují stres při dlouhých jízdách. Každý systém je navržen tak, aby se vám cestovalo ještě příjemněji než dosud.

Chytřejší tempomat 

Na inteligentním adaptivním tempomatu si nastavíte požadovanou rychlost. Systém dokáže identifikovat aktuální rychlostní limit a automaticky udržovat odpovídající rychlost. Vyspělá technologie sleduje prostor před vozem pomocí radarů. Zaznamená-li pomalejší vozidlo, automaticky upraví rychlost tak, aby zůstal zachován bezpečný odstup. Jakmile se silnice uvolní, vůz znovu akceleruje na nastavenou rychlost.

Snazší a bezpečnější couvání

Patníky, jízdní kola, nízké zídky… zadní parkovací kamera ukáže na obrazovce integrované ve středové konzoli vše, co je za vámi. Kromě toho, že vám odhalí věci, které se dají snadno přehlédnout, vám parkování usnadní také zobrazením virtuálních čar, které vás bezpečně navedou i do parkovacího místa. Kamera se zapíná automaticky, když zařadíte zpátečku. 

Ford Transit Minibus close crop on rear downlighter
Ford Transit Minibus rear view camera view

Vidí, co se blíží. Z obou stran 

Malá panoramatická kamera na přídi přenáší rozdělený obraz na multifunkční displej vozu. Díky tomu zpozorujete auto, cyklistu nebo chodce, a to z obou stran. Tato přední širokoúhlá kamera je k nezaplacení zejména v situacích, kdy vyjíždíte z úzkého parkovacího místa nebo odbočujete do nepřehledné křižovatky.

Hlídá vozy, které jste mohli přehlédnout

Systém Cross Traffic Alert je součástí inovovaného systému hlídání mrtvého úhlu. Při couvání z prostoru se sníženými rozhledovými podmínkami řidiči pomůže detekovat vozy přijíždějící ze stran a upozorní jej na nebezpečí akustickým varováním. Technologie indikuje možné nebezpečí ve vnějším zpětném zrcátku (levém nebo pravém v závislosti na straně, ze které se vozidlo blíží) a také prostřednictvím varování na multifunkčním displeji.

 

Ford Transit Minibus backing up with a help of Cross Traffic Alert
New Ford Transit Minibus interior with hands on steering wheel

Posilovač řízení, který reaguje na každou situaci

Elektrický posilovač řízení moduluje intenzitu asistenčního účinku v závislosti na rychlosti jízdy. Zároveň přispívá k nižší spotřebě, protože neodebírá energii z motoru. (Sériově pro všechny modely s pohonem předních i zadních kol, pokud jsou osazeny motorem Euro 6.2 nebo samočinnou převodovkou)

Lepší vzhled i viditelnost díky LED dennímu svícení

Diodová světla denního svícení se vyznačují charakteristickým světelným podpisem a nízkou spotřebou elektřiny. Díky nim bude váš nový Transit lépe vidět ve dne i v noci. Užitečná pomůcka pro řízení v noci. Systém automatického přepínání dálkových světel dočasně ztlumí dálková světla, aby neoslňovala řidiče protijedoucích vozidel a vozidel jedoucích před vámi. Jakmile je vpředu opět volno, dálková světla se znovu rozsvítí, abyste měli nejlepší rozhled.

Ford Transit Minibus close up on new LED lights
Top