TRANSIT VÝBAVA

Díky důmyslným řešením od detailů zlepšujících přepravní vlastnosti až po technologie usnadňující řízení Ford Transit hravě zvládne jakoukoliv práci. Žádná zakázka pro něj není příliš velká. Disponuje totiž nákladovým prostorem o objemu až 15,1 m3 a ložnou plochou o délce až
4 256 mm. Modem FordPass Connect a aplikace FordPass Pro společně odemknou řadu užitečných online funkcí. Patří k nim možnost sledovat polohu vozu prostřednictvím telefonu nebo dostávat upozornění na jeho technický stav, což vám pomůže udržet si přehled o blížící se údržbě. Orientaci řidiče v provozu zvyšují technologie jako upozornění na provoz v kolmém směru nebo hlídání mrtvých úhlů. Paleta výkonných a úsporných vznětových motorů 2.0 EcoBlue se pak vyznačuje robustní konstrukcí a spolehlivostí.

Transit Van in country building site

PRAKTIČNOST

 

MIMOŘÁDNÝ NÁKLADOVÝ PROSTOR A PŘÍSTUP DO NĚJ

Nákladový prostor Transitu se pyšní excelentními parametry: délkou ložné plochy, šířkou mezi podběhy i využitelnou výškou. Do nákladového prostoru o objemu 15,1 m3 a délce ložné plochy 4 256 mm se vejde náklad delší než čtyři metry. A s nosností až 2,4 tuny nebudete mít nikdy nedostatek místa a budete schopni převážet téměř cokoliv. Přístup do nákladového prostoru usnadňuje široký otvor bočních dveří, optimalizovaná výška dveří a nízko položená zadní nakládací hrana.

Ford Transit Van side view

BEZDOTYKOVÉ OVLÁDÁNÍ BOČNÍCH DVEŘÍ

Tento důmyslný systém maximálně usnadňuje nakládání a vykládání Transitu. Stačí zatáhnout za kliku dveří nebo stisknout tlačítko na klíči a dveře se automaticky otevřou nebo zavřou. Boční nakládací dveře lze také ovládat  tlačítkem na palubní desce. 

Transit Van interior view with rear doors open

FIXACE OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V ÚHLU 253°

Aby bylo nakládání a vykládání ještě snazší, lze zadní dveře zafixovat otevřené při 253 stupních. Reflexní polepy s vysokou viditelností na vnitřní hraně dveří upozorní ostatní účastníky provozu, že dveře jsou otevřené. Snazší je i zavírání, a to díky novým ventilačním průduchům, které při zavření dveří dovolí přebytečnému vzduchu uniknout z nákladového prostoru.

Transit Van interior showing high-grip step

SNADNÉ NASTUPOVÁNÍ

Do zadního nárazníku je integrovaný široký schod s protiskluzovou úpravou, který usnadňuje přístup do nákladového prostoru a přijde vhod při ručním nakládání.

UPÍNACÍ OKA PRO NÁKLAD

Upínací oka pro uchycení nákladu jsou umístěna na bočnicích, tudíž podlaha zůstává hladká a rovná. Upínací oka mimo jiné odpovídají DIN a ISO.

Transit Van interior tie down points close up
Transit Van interior close up showing downlighter

LEPŠÍ VIDITELNOST

Na zadní straně střechy je také namontováno nové výkonné LED světlo pro osvětlení nákladového prostoru. To vám umožní pokračovat v práci dlouho po západu slunce. Inteligentní systém světlo automaticky zhasne, pokud hrozí vybití baterie, čímž zajistí, že se na konci dlouhého dne dostanete domů.

Transit Van interior LED lights close up

LÉPE OSVĚTLENÝ NÁKLADOVÝ PROSTOR PRO SNAZŠÍ A BEZPEČNĚJŠÍ MANIPULACI S NÁKLADEM

Osvětlení nákladového prostoru je dodáváno standardně. Můžete si zvolit také LED osvětlení s vysokou svítivostí dodávané na přání.

Transit Van close up on a tow bar

POTŘEBUJETE ZAPŘÁHNOUT PŘÍVĚS?

Vyžaduje-li vaše práce tažné zařízení, můžete si ho objednat jako výbavu na přání přímo z výroby. I po dodání vozu je možné tažné zařízení doobjednat jako příslušenství a nechat odborně namontovat u svého prodejce Ford. V obou případech se aktivuje asistent pro jízdu s přívěsem.

Transit v 5tunové verzi umožňuje také táhnout přívěs, celková hmotnost jízdní soupravy pak nesmí překročit 7 000 kg. Díky tomu se tato verze stává ještě výkonnější a silnější než kdy dříve.

KLIDNĚJŠÍ SPANÍ DÍKY ZÁRUCE NA PROREZAVĚNÍ

Transit nabízí přesvědčivou dvanáctiletou záruku na prorezavění karoserie.

Transit Van standing in loading area
Transit Van driving in city

MOTORY A PŘEVODOVKY

ŘADA MOTORIZACÍ

Transit je poháněn vyspělými vznětovými motory 2.0 EcoBlue, které jsou ještě výkonnější a úspornější než dříve. Vybrat si můžete z několika výkonných pohonných jednotek, určitě najdete takovou, která bude vyhovovat vašim potřebám.

Transit je k dispozici také s motorem ve vysokozátěžovém provedení HDT (Heavy Duty Truck), vhodným pro těžší náklady nebo jako ideální základ pro těžší přestavbu.

MALÝ ELEKTRICKÝ MOTOR MŮŽE ZVÝŠIT HOSPODÁRNOST

Transit je nyní k dispozici také jako mild-hybrid, který nabízí maximální hospodárnost. Malý elektromotor napájený z akumulátoru spolupracuje s konvenčním motorem a pomáhá snížit spotřebu paliva, když stačí nízký výkon.

Blue Transit Van rear view driving on road
Transit Van auto transmission close up

PROPRACOVANÁ 10STUPŇOVÁ AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA

S pokročilou desetistupňovou samočinnou převodovkou má Transit vynikající akceleraci a současně i nízkou spotřebu paliva. Strategie řazení se v reálném čase přizpůsobuje měnícím se podmínkám. Takže ať už jedete po dálnici nebo se potýkáte s obtížným terénem, vždy budete mít správnou rychlost ve správný čas. Vozy s pohonem předních kol lze objednávat se šestistupňovou automatickou převodovkou.

Ford Transit Van close up of 6-sped transition

ŠESTISTUPŇOVÁ PŘEVODOVKA ŠETŘÍ PALIVO

Transit je vybaven šestistupňovou manuální převodovkou, která přispívá k menší spotřebě paliva. Jakmile dosáhnete dostatečné rychlosti, stačí zařadit šestku a cestovat tak s menší spotřebou. Zjistíte také, že samotné řazení je rychlé a hladké.

Transit Van driving in city

HOSPODÁRNOST

Ford Transit Van
AdBlue additive close up

ADITIVUM, KTERÉ LIKVIDUJE ZPLODINY

Systém selektivní katalytické redukce (SCR) využívá činidlo AdBlue®. Jedná se o kapalinu, která rozkládá oxidy dusíku ve výfukových plynech na dusík a vodu. Filtr pevných částic pak zachytí více než 99 % všech prachových částeček ve výfukových plynech. Aby vznětový motor EcoBlue pracoval správně, nesmí dojít k úplnému vyprázdnění nádrže na aditivum AdBlue®. Na pokles hladiny pod bezpečnou hodnotu vás upozorní kontrolka na palubní desce.

Ford Transit Van driving on motorway front view with Eco Mode dial in detail

POMŮŽE VÁM JEZDIT HOSPODÁRNĚJI

Inovativní systém Ford EcoMode neustále vyhodnocuje vliv vašeho způsobu jízdy na spotřebu paliva. Analyzuje rychlost, řazení, předvídavost i poměr krátkých a dlouhých jízd. EcoMode pak tyto informace zobrazuje na displeji v přístrojovém štítu. Cílem je pomoci vám jezdit úsporněji a dlouhodobě tak snižovat provozní náklady.

Transit Van interior dashboard close up

DÍKY SYSTÉMU STOP-START SPOTŘEBUJETE MÉNĚ PALIVA

Když vůz zastaví na semaforech nebo v koloně, tato technologie automaticky zhasne motor. Když se chcete znovu rozjet, stačí sešlápnout spojku a zařadit jedničku jako obvykle. Motor ihned sám naskočí. Systém Stop-Start je nejúčinnější ve městech, kde může snížit spotřebu až o 10 %.

Ford Transit Van driving on highway front view

REGULACE ZRYCHLENÍ VÁM POMŮŽE JEZDIT ÚSPORNĚJI

Tato výbava na přání reguluje úroveň zrychlení na základě toho, zda je Transit naložený plně, nebo jen částečně. Díky tomu se můžete v závislosti na svém stylu jízdy dočkat snížení spotřeby paliva až o 15 %. Tato technologie zároveň snižuje míru opotřebení motoru, brzd, pneumatik i dalších částí hnacího řetězce.

New Blue Ford Transit Van Trail parked on hill

JÍZDNÍ VLASTNOSTI

SPOLEHLIVÝ ZA VŠECH PODMÍNEK

Zledovatělé zimní silnice, zablácená cesta - kamkoli vás podnikání zavede, pohon všech kol (AWD) zajistí stabilní řízeníAsistenční technologie. Inteligentní pohon všech kol je systém, který dokáže měnit rozdělení hnací síly podle toho, na jakém povrchu se aktuálně nacházíte. Pomocí tlačítka nebo na základě vaší jízdy systém udržuje vás i váš náklad stabilně na vozovce. 

MECHANICKÝ SAMOSVORNÝ DIFERENCIÁL MLSD

Transit Trail s manuální převodovkou je k dispozici s pokročilým systémem, který vám pomůže snadno se vypořádat s náročným terénem. Mechanický samosvorný diferenciál mLSD redukuje nežádoucí protáčení kol, zejména na nezpevněném nebo nerovném povrchu, tak, že přenáší výkon na kolo s největší trakcí. To udrží vozidlo v pohybu a zlepší jeho stabilitu, když to nejvíc potřebujete.

Ford Transit Van LCD screen close up of parking assist

PARKOVÁNÍ BEZ STRESU A SNAZŠÍ COUVÁNÍ

S aktivním parkovacím asistentem bude parkování Transitu mnohem snazší. Systém vyhledá parkovací místo vhodné velikosti a samočinně do něj vůz navede. Vy ovládáte pouze pedály a řazení. Při couvání pak obrazovka na středové konzole odhalí překážky, které byste mohli jinak přehlédnout. Zobrazuje také virtuální naváděcí linie, které usnadní zajíždění i do těch nejtěsnějších prostor. Kamera se zapíná automaticky, když zařadíte zpátečku.

New Ford Transit Van back mirror

TECHNOLOGIE, KTERÁ VIDÍ I TO, CO VY SPATŘIT NEMŮŽETE

Systém hlídání mrtvých úhlů zaznamená díky radarovým senzorům vozidla schovaná v mrtvém úhlu zpětných zrcátek. Tyto senzory se nacházejí na obou stranách Transitu a aktivně upozorňují na nebezpečí rozsvícením oranžové kontrolky, která je jasně viditelná ve zpětném zrcátku na příslušné straně. A pokud jezdíte s přívěsem, funkce tažení přívěsu (nová součást systému) rozšiřuje dosah senzorů hlídání mrtvých úhlů.

Ford Transit Van backing up with a help of Cross Traffic Alert

VŠIMNE SI I VOZIDEL, KTERÁ JSTE MOHLI PŘEHLÉDNOUT

Varování před projíždějícími vozy při couvání z parkovacího místa je součástí BLIS systému hlídání mrtvých úhlů. Když couváte z parkovacího místa a máte omezený výhled, systém vás zvukovým signálem upozorní na přijíždějící vozidla, která byste mohli přehlédnout. Navíc se rozsvítí i kontrolka ve zpětném zrcátku na té straně, odkud vozidlo přijíždí.

Ford Transit Van rear view camera view

VIDÍ, CO SE BLÍŽÍ. Z OBOU STRAN

Malá panoramatická kamera na přídi přenáší rozdělený obraz na multifunkční displej vozu. Díky tomu zpozorujete auto, cyklistu nebo chodce, a to z obou stran. Tato přední širokoúhlá kamera je k nezaplacení zejména v situacích, kdy vyjíždíte z úzkého parkovacího místa nebo odbočujete do nepřehledné křižovatky.

Transit Van in the middle of building site with builder checking phone with FordPass app

KONEKTIVITA A PŘIPOJENÍ

man with mobile showing FordPass Connect

PROPOJENĚJŠÍ SVĚT

Svět je stále chytřejší a propojenější – což se týká i řízení firem. Proto jsme sestavili portfolio užitkových modelů vybavených permanentním online připojením, které významným způsobem usnadní a zjednoduší správu vozového parku. S aplikací FordPass Pro můžete spárovat až pět vozů. Získáte tak přístup k řadě užitečných funkcí, které vám pomohou využít potenciál svých vozů na maximum. Chcete-li zjistit, zda je váš vůz kompatibilní, obraťte se na svého prodejce Ford.

FordPass App on phone

ODEMKNĚTE CHYTROU STRÁNKU SVÉ DODÁVKY

Účelem aplikace FordPass Pro je zlepšit zabezpečení, produktivitu i kondici vašich firemních vozidel. Když aplikaci spárujete s až pěti vozy, budete mít na jednom místě všechny nástroje pro správu vozového parku. Budete moci zjistit polohu vozů na mapě a jejich technický stav; dostávat upozornění na nutnost blížícího se servisního zásahu; aktivovat funkci SecuriAlert, která vás upozorní na neautorizované použití vozu… FordPass Pro vám tedy bude krýt záda, abyste se mohli v klidu věnovat tomu, co vaši firmu živí.

SYNC 4. POHODLNÉ OVLÁDÁNÍ S RUKAMA STÁLE NA VOLANTU

Ford SYNC 4 je pokročilý komunikační a zábavní systém, který slouží mimo jiné k ovládání telefonu, hudebního přehrávače nebo navigace. K ovládání můžete použít hlasové pokyny nebo 12" barevnou dotykovou obrazovku, která podporuje gesta zažitá z chytrých telefonů. Sledování dopravních informací v reálném čase vám pomůže vyhnout se dopravním zácpám. Když řeknete „mám hlad“, systém zobrazí seznam restaurací v okolí.

Ford Transit Van LCD SYNC 3 screen close up
Man drinking coffee and checking mobile phone in car

KOMFORT A POHODLÍ

Ford Transit Van interior with hand putting wallet into stowage area

UŽITEČNÉ ODKLÁDACÍ PROSTORY PO CELÉM INTERIÉRU

Transit nabízí množství praktických odkládacích prostor. Dobře dostupná přihrádka se například nachází přímo v palubní desce. Krytá uzamykatelná schránka před spolujezdcem je dost velká i na dokumenty formátu A4. Pod sedadlem je pak praktická „tajná“ schránka na cenné předměty. Velké kapsy ve dveřích pojmou složku formátu A4 a dvoulitrovovou láhev s pitím.

ZÁSUVKY, VSTUPY A PORTY: VŠE NA DOSAH RUKY  

Transit je dodáván s řadou zásuvek, které zajistí, že budou vaše zařízení nabitá a připravená kdykoliv je budete potřebovat. Ve voze je několik 12V zásuvek a šikovně umístěných USB portů. Na přání je dodávána též 230V zásuvka, která poskytne výkon 400 W. 

Ford Transit Van interior closeup on power socket
Ford Transit Van interior showing Adjustable Heated Seats

JEŠTĚ VÍCE POHODLÍ DÍKY NASTAVITELNÝM A VYHŘÍVANÝM SEDADLŮM

Ve voze by vám vždy mělo být teplo bez ohledu na to, jak chladno je venku. Na přání dodávaná vyhřívaná přední sedadla vás spolehlivě zahřejí i v zimě. Prostřednictvím aplikace FordPass Pro pak můžete vůz na dálku nastartovat, aby se odmrazil a zahřál, než k němu ráno přijdete.

Ford easy fuel close up

FORD EASY FUEL PROTI ZÁMĚNĚ PALIV

S tímto systémem je načerpání nesprávného druhu paliva prakticky nemožné, protože tryska tankovací pistole neprojde hrdlem. A jelikož je systém Ford Easy Fuel bezvíčkový, nemusíte ani manipulovat se špinavým víčkem nádrže.

Transit Van powerfold mirror close up

ZPĚTNÁ ZRCÁTKA NA SEBE DÁVAJÍ POZOR

Elektricky sklopná zpětná zrcátka se po zaparkování automaticky sklopí, aby předešla náhodnému poškození. Ve sklopené poloze jsou chráněny i stylové integrované ukazatele směru.

Transit Van in motion driving through industrial estate

BEZPEČNOST

NCAP award logo

OCENĚNÁ BEZPEČNOST

Ford Transit a Transit Custom byly nominovány na nejlepší dodávky s aktivní bezpečností v testu Euro NCAP pro 19 nejprodávanějších dodávek v Evropě.

V testech, které simulovaly denní reálné úkony, získaly Transit zlatou a Transit Custom stříbrnou medaili. Systém rozpoznávání dopravních značek získal perfektní skóre a Euro NCAP uznalo technologii Pre-Collision Assist s detekcí chodců jako vedoucí funkci ve své kategorii.

Všechny bezpečnostní prvky Transita jsou navržené a testované tak, aby poskytovaly prvotřídní služby a udržely vás, váš vůz a další účastníky provozu v bezpečí. A pomohly vám tak udržet vaše podnikání v provozu.

SYSTÉM, KTERÝ CHRÁNÍ CHODCE A PŘEDCHÁZÍ NEHODÁM

Systém Pre-Collision Assist, který sleduje prostor před vozem prostřednictvím radaru a kamery. Pokud systém detekuje hrozící nebezpečí srážky s jiným vozidlem či chodcem, upozorní vás na to. Pokud včas nezareagujete, systém nouzového brzdění srážce zabrání za vás.

Transit Van Curve control mitigation

ABYSTE ZŮSTALI PÁNY SITUACE

Pokud řidič vjede do zatáčky příliš rychle, systém stabilizace v zatáčkách bleskurychle sníží točivý moment motoru a podle potřeby přibrzdí jednotlivá kola, aby vůz zůstal bezpečně na silnici.

Roll Over Mitigation

NEPŘETRŽITÁ OCHRANA PROTI PŘEVRÁCENÍ

Systém ochrany před převrácením s unikátním snímačem rychlosti naklánění pomáhá udržet všechna kola bezpečně na zemi. Užitečný je zejména při jízdě s vysokým těžištěm nebo v zatáčkách se sklonem vozovky k vnější krajnici.

Ford Transit Van interior with person drinking coffee

SYSTÉM SLEDOVÁNÍ BDĚLOSTI ŘIDIČE VÁS MÁ POD DOHLEDEM

Systém neustále monitoruje znaky chování řidiče a je vyvinut k detekci změn, které mohou být způsobeny úvanou. Pokud systém vyhodnotí, že se řidičova pozornost snižuje, ikona upozornění se zobrazí na displeji. Jakmile řidičova bdělost klesne ještě dále, notifikační zpráva se zopakuje spolu s audio výstrahou.

AIRBAGY, KTERÉ VÁS CHRÁNÍ ZE VŠECH STRAN

Kromě předních airbagů řidiče a spolujezdce je Transit vybaven také postranními airbagy, jež chrání hrudník a jsou navržené tak, aby vedly tělo pryč od místa nárazu. Zároveň dokážou přizvednout paži a vytvořit tak prostor mezi ní a deformovanou strukturou. Stropní airbagy pokrývají velkou plochu a opěrky hlavy zajišťují ochranu před poraněním krční páteře. Nechybějí ani bezpečnostní pásy s předpínači a omezovači tahu. Všechna sedadla jsou vybavena upozorněním na nezapnutý pás. Na displeji se ukáže, které sedadlo nemá zapnutý bezpečnostní pás.

Transit Van close up showing inflated airbags
Transit Van in dock standing in front of cargo ship

ZABEZPEČENÍ

Man in high viz jacket checking his phone on building site

CHRAŇTE SVŮJ MAJETEK

Víme, že váš vůz i jeho obsah jsou pro vaši firmu životně důležité. Proto přicházíme s funkcí SecuriAlert, která prostřednictvím aplikace FordPass Pro uvede vůz do stavu zvýšeného zabezpečení. Dojde-li k odemknutí či otevření dveří, a to i duplikátem klíče, přijde vám oznámení do telefonu.

SPRÁVA PŘÍSTUPU

K funkcím aplikace FordPass Pro patří mimo jiné i odemykání na dálku. Prostřednictvím telefonu umožňuje odemknout buď jen kabinu, nebo pouze nákladový prostor. Pro větší klid na duši tedy můžete někomu umožnit přístup do kabiny, zatímco nákladový prostor zůstane zamknutý – nebo obráceně. Prostřednictvím aplikace FordPass Pro můžete také zkontrolovat stav zámků a na dálku odemknout kabinu nebo nákladový prostor.

Person in high viz jacket looking down on building site with Ford Van
Transit Van with alarm circles around

ZABEZPEČENÍ TRANSITU PŘED NENECHAVCI

Alarm s ochranou vnitřního prostoru je vyspělý systém, který se automaticky uvede do režimu ostrahy při uzamknutí vozu. Když senzory zaznamenají pohyb uvnitř nebo dojde k pokusu o násilné vniknutí, popřípadě zvednutí vozu, rozezní se silná siréna. Technologie je také navržena k prevenci nežádoucího odtažení vozu.

New Transit Van close up showing doors and locks

DÁLKOVĚ OVLÁDANÉ CENTRÁLNÍ ZAMYKÁNÍ SE ZÁMKY ODOLÁVAJÍCÍMI POKUSŮM O NÁSILNÉ VNIKNUTÍ

Transit má dálkově ovládané centrální zamykání. Zámky všech dveří jsou opatřeny ochranou proti odvrtání nebo vylomení. Jakmile se vůz dá do pohybu, dveře se automaticky zamknou. Tento systém je dodáván sériově a lze ho zapnout nebo vypnout prostřednictvím menu v přístrojovém štítu. Vozy jsou vybaveny také funkcí odemknutí při nehodě, která se aktivuje automaticky při nárazu určité intenzity.

Více informací získáte na těchto odkazech