Home > Užitkové vozy > TRANSIT > Výbava > Bezpečnost a zabezpečení

Chrání vás, vaše cestující i váš náklad

Transit disponuje celou řadou propracovaných systémů a moderních technologií, které chrání cestující i náklad. Systém Pre-Collision Assist obsahující pokročilé nouzové brzdění s detekcí chodců snižuje pravděpodobnost nehody pomocí radaru. Systém ochrany proti převrácení, hlídání tlaku v pneumatikách nebo moderní alarmy naopak chrání samotný vůz a náklad uvnitř.

Oceněná bezpečnost

Ford Transit a Transit Custom byly nominovány na nejlepší dodávky s aktivní bezpečností v testu Euro NCAP pro 19 nejprodávanějších dodávek v Evropě.

V testech, které simulovaly denní reálné úkony, získaly Transit zlatou a Transit Custom stříbrnou medaili. Systém rozpoznávání dopravních značek získal perfektní skóre a Euro NCAP uznalo technologii Pre-Collision Assist s detekcí chodců jako vedoucí funkci ve své kategorii.

Všechny bezpečnostní prvky Transita jsou navržené a testované tak, aby poskytovaly prvotřídní služby a udržely vás, váš vůz a další účastníky provozu v bezpečí. A pomohly vám tak udržet vaše podnikání v provozu.

NCAP Award logo
pre-collision assist demonstrative graphic

Systém, který chrání chodce a předchází nehodám

Systém Pre-Collision Assist, který sleduje prostor před vozem prostřednictvím radaru a kamery. Pokud systém detekuje hrozící nebezpečí srážky s jiným vozidlem či chodcem, upozorní vás na to. Pokud včas nezareagujete, systém nouzového brzdění srážce zabrání za vás.

Nepřetržitá ochrana proti převrácení

Systém ochrany před převrácením s unikátním snímačem rychlosti naklánění pomáhá udržet všechna kola bezpečně na zemi. Užitečný je zejména při jízdě s vysokým těžištěm nebo v zatáčkách se sklonem vozovky k vnější krajnici.

Ford Transit Van side wind stabilisation graphic
Blue Ford Transit Van front wheel close up

Včasné upozornění na defekt pneumatiky

Monitoring tlaku v pneumatikách vás rozsvícením kontrolky na přístrojovém panelu okamžitě upozorní, pokud v některé z pneumatik klesne tlak v důsledku defektu.

Systémy aktivní bezpečnosti, které se přizpůsobí rozložení nákladu

Jedinečný senzor monitorující náklon vozidla pomáhá udržovat pneumatiky v kontaktu se silnicí v případě, že je těžiště vozu vysoko nebo při jízdě klopenými zatáčkami.

Transit Van load adaptive control graphic
New Transit Van Curve control mitigation

Abyste zůstali pány situace

Pokud řidič vjede do zatáčky příliš rychle, systém stabilizace v zatáčkách bleskurychle sníží točivý moment motoru a podle potřeby přibrzdí jednotlivá kola, aby vůz zůstal bezpečně na silnici.

Aby přívěs zůstal bezpečně ve stopě

Systém stabilizace přívěsu rozpozná počínající rozkývání přívěsu a vyřeší ho snížením rychlosti. Jízda s přívěsem je díky tomu jistější. Systém zpomalí vůz snížením točivého momentu motoru a postupným zvyšováním brzdného tlaku na všech kolech.

Transit Van trailer sway control animation
New Transit Van close up showing inflated airbags

Airbagy, které vás chrání ze všech stran

Kromě předních airbagů řidiče a spolujezdce je Transit vybaven také postranními airbagy, jež chrání hrudník a jsou navržené tak, aby vedly tělo pryč od místa nárazu. Zároveň dokážou přizvednout paži a vytvořit tak prostor mezi ní a deformovanou strukturou. Stropní airbagy pokrývají velkou plochu a opěrky hlavy zajišťují ochranu před poraněním krční páteře. Nechybějí ani bezpečnostní pásy s předpínači a omezovači tahu. Všechna sedadla jsou vybavena upozorněním na nezapnutý pás. Na displeji se ukáže, které sedadlo nemá zapnutý bezpečnostní pás. 

Zabezpečení Transitu před nenechavci

Alarm s ochranou vnitřního prostoru je vyspělý systém, který se automaticky uvede do režimu ostrahy při uzamknutí vozu. Když senzory zaznamenají pohyb uvnitř nebo dojde k pokusu o násilné vniknutí, popřípadě zvednutí vozu, rozezní se silná siréna. Technologie je také navržena k prevenci nežádoucího odtažení vozu.

Transit Van trailer sway control animation
New Transit Van close up showing doors and locks

Dálkově ovládané centrální zamykání se zámky odolávajícími pokusům o násilné vniknutí

Transit má dálkově ovládané centrální zamykání. Zámky všech dveří jsou opatřeny ochranou proti odvrtání nebo vylomení. Jakmile se vůz dá do pohybu, dveře se automaticky zamknou. Tento systém je dodáván sériově a lze ho zapnout nebo vypnout prostřednictvím menu v přístrojovém štítu. Vozy jsou vybaveny také funkcí odemknutí při nehodě, která se aktivuje automaticky při nárazu určité intenzity.

Top