Home > Užitkové vozy > TRANSIT > Výbava > Dynamika a hospodárnost

Efektivnější způsob práce

Transit je opět výkonnější, úspornější a dynamičtější. Z palety technicky vyspělých motorů si můžete vybrat přesně podle svých požadavků. 10stupňová automatická převodovka se pak postará o to, abyste měli v každém okamžiku zařazený nejvhodnější převodový stupeň. A řada technologií včetně systému Stop-Start a regulace zrychlení pomáhá snížit spotřebu i emise.

Ford Transit Van engine

Pokročilá technologie motorů

Transit je poháněn vyspělými vznětovými motory 2.0 EcoBlue, které jsou ještě výkonnější a úspornější než dříve. Vybrat si můžete ze čtyř pohonných jednotek o výkonu až 136 kW (185 k). Určitě najdete takovou, která bude vyhovovat právě vašim potřebám. 

Transit je k dispozici také s HDT (Heavy Duty Truck) motorem pro zákazníky, kteří potřebují vůz s velmi vysokou provozní hmotností. Je to ideální volba pro těžší nástavby.

Malý elektrický motor může zvýšit hospodárnost

Transit je nyní k dispozici také jako mild-hybrid, který nabízí maximální hospodárnost. Malý elektromotor napájený z akumulátoru spolupracuje s konvenčním motorem a pomáhá snížit spotřebu paliva, když stačí nízký výkon.

New Blue Transit Van rear view driving on road
AdBlue additive close up

Aditivum, které likviduje zplodiny

Systém selektivní katalytické redukce (SCR) využívá činidlo AdBlue®. Jedná se o kapalinu, která rozkládá oxidy dusíku ve výfukových plynech na dusík a vodu. Filtr pevných částic pak zachytí více než 99 procent všech prachových částeček ve výfukových plynech. Aby vznětový motor EcoBlue pracoval správně, nesmí dojít k úplnému vyprázdnění nádrže na aditivum AdBlue®. Na pokles hladiny pod bezpečnou hodnotu vás upozorní kontrolka na palubní desce.

Pomůže vám jezdit hospodárněji

Inovativní systém Ford EcoMode neustále vyhodnocuje vliv vašeho způsobu jízdy na spotřebu paliva. Analyzuje rychlost, řazení, předvídavost i poměr krátkých a dlouhých jízd. EcoMode pak tyto informace zobrazuje na displeji v přístrojovém štítu. Cílem je pomoci vám jezdit úsporněji a dlouhodobě tak snižovat provozní náklady.

Ford Transit Van driving on motorway front view with Eco Mode dial in detail
Ford Transit Van close up of 6-sped transition

Šestistupňová převodovka šetří palivo

Transit je vybaven šestistupňovou manuální převodovkou, která přispívá k menší spotřebě paliva. Jakmile dosáhnete dostatečné rychlosti, stačí zařadit šestku a cestovat tak s menší spotřebou. Zjistíte také, že samotné řazení je rychlé a hladké.

Regulace zrychlení vám pomůže jezdit úsporněji

Tato výbava na přání reguluje úroveň zrychlení na základě toho, zda je Transit naložený plně, nebo jen částečně. Díky tomu se můžete v závislosti na svém stylu jízdy dočkat snížení spotřeby paliva až o 15 procent. Tato technologie zároveň snižuje míru opotřebení motoru, brzd, pneumatik i dalších částí hnacího řetězce.

Ford Transit Van driving on highway front view
Ford Transit Van close up of 6-sped transition

Efektivnější dobíjení baterie

Na rozdíl od konvenčních systémů obnovuje Inteligentní rekuperační dobíjení kapacitu akumulátoru pouze tehdy, když je to zapotřebí. Pokud to není nutné, nedobíjí například během akcelerace. Tím lze ušetřit ještě více paliva a dále snížit emise.

Top