Home > Užitkové vozy > NOVÝ TRANSIT > Výbava > Bezpečnost a zabezpečení

Chrání vás, vaše cestující i váš náklad

Nový Transit disponuje celou řadou propracovaných systémů a moderních technologií, které chrání cestující i náklad. Předkolizní asistent s detekcí chodců snižuje pravděpodobnost nehody pomocí radaru. Dále je zde systém ochrany proti převrácení, hlídání tlaku v pneumatikách nebo moderní alarmy, které chrání samotný vůz i jeho náklad.

pre-collision assist demonstrative graphic

Systém, který pomáhá chránit chodce

Předkolizní asistent s detekcí chodců sleduje prostor před vozem prostřednictvím radaru a kamery. Zaznamená-li riziko střetu s jiným vozidlem nebo chodcem, upozorní vás na to. Pokud včas nezareagujete, systém začne automaticky brzdit, aby snížil závažnost následků srážky nebo jí v některých případech dokonce zcela zabránil. 

Nepřetržitá ochrana proti převrácení

Systém ochrany před převrácením s unikátním snímačem rychlosti naklánění pomáhá udržet všechna kola bezpečně na zemi. Užitečný je zejména při jízdě s vysokým těžištěm nebo v zatáčkách se sklonem vozovky k vnější krajnici.

Ford Transit Van side wind stabilisation graphic
Blue Ford Transit Van front wheel close up

Včasné upozornění na defekt pneumatiky

Systém detekce poklesu tlaku v pneumatikách vás rozsvícením kontrolky na přístrojovém panelu okamžitě upozorní, pokud v některé z pneumatik klesne tlak v důsledku defektu.

Systémy aktivní bezpečnosti, které se přizpůsobí hmotnosti nákladu

Systém adaptace na hmotnost nákladu upravuje zásahy ESC podle aktuální celkové hmotnosti vozidla. Tím zajišťuje jistotu a stabilitu při jízdě jak s prázdným, tak s plně zatíženým vozem.

Transit Van load adaptive control graphic
New Transit Van Curve control mitigation

Abyste zůstali pány situace

Pokud řidič vjede do zatáčky příliš rychle, systém stabilizace v zatáčkách bleskurychle sníží točivý moment motoru a podle potřeby přibrzdí jednotlivá kola, aby vůz zůstal bezpečně na silnici.

Aby přívěs zůstal bezpečně ve stopě

Systém stabilizace přívěsu rozpozná počínající rozkývání přívěsu a vyřeší ho snížením rychlosti. Jízda s přívěsem je díky tomu jistější. Systém zpomalí vůz snížením točivého momentu motoru a postupným zvyšováním brzdného tlaku na všech kolech.

Transit Van trailer sway control animation
New Transit Van close up showing inflated airbags

Airbagy, které vás chrání ze všech stran

Kromě předních airbagů řidiče a spolujezdce je nová Fiesta vybavena také postranními airbagy, jež chrání hrudník a jsou navržené tak, aby vedly tělo pryč od místa nárazu. Zároveň dokážou přizvednout paži a vytvořit tak prostor mezi ní a deformovanou strukturou. Stropní airbagy pokrývají velkou plochu a opěrky hlavy zajišťují ochranu před poraněním krční páteře. Nechybějí ani bezpečnostní pásy s předpínači a omezovači tahu. Všechna sedadla jsou vybavena upozorněním na nezapnutý pás. Na displeji se ukáže, které sedadlo nemá zapnutý bezpečnostní pás. 

Zabezpečení Transitu před nenechavci

Alarm s ochranou vnitřního prostoru je vyspělý systém, který se automaticky uvede do režimu ostrahy při uzamknutí vozu. Když senzory zaznamenají pohyb uvnitř nebo dojde k pokusu o násilné vniknutí, popřípadě zvednutí vozu, rozezní se silná siréna. Technologie je také navržena k prevenci nežádoucího odtažení vozu.

Transit Van trailer sway control animation
New Transit Van close up showing doors and locks

Dálkově ovládané centrální zamykání se zámky odolávajícími pokusům o násilné vniknutí

Nový Transit má dálkově ovládané centrální zamykání. Zámky všech dveří jsou opatřeny ochranou proti odvrtání nebo vylomení. Jakmile se vůz dá do pohybu, dveře se automaticky zamknou. Tento systém je dodáván sériově a lze ho zapnout nebo vypnout prostřednictvím menu v přístrojovém štítu. Vozy jsou vybaveny také funkcí odemknutí při nehodě, která se aktivuje automaticky při nárazu určité intenzity.

Top