Home > Užitkové vozy > TRANSIT > Výbava > Zážitek z jízdy

Zážitek z jízdy

Parkování bez stresu a snazší couvání 

S aktivním parkovacím asistentem bude parkování Transitu mnohem snazší. Systém vyhledá parkovací místo vhodné velikosti a samočinně do něj vůz navede. Vy ovládáte pouze pedály a řazení. Při couvání pak obrazovka na středové konzole odhalí překážky, které byste mohli jinak přehlédnout. Zobrazuje také virtuální naváděcí linie, které usnadní zajíždění i do těch nejtěsnějších prostor. Kamera se zapíná automaticky, když zařadíte zpátečku.

Ford Transit Van LCD screen close up of parking assist
Ford Transit Van interior view with power steering graphic

Posilovač řízení, který reaguje na každou situaci

Elektrický posilovač řízení moduluje intenzitu asistenčního účinku v závislosti na rychlosti jízdy. Zároveň přispívá k nižší spotřebě, protože neodebírá energii z motoru.

Vidí, co se blíží. Z obou stran 

Malá panoramatická kamera na přídi přenáší rozdělený obraz na multifunkční displej vozu. Díky tomu zpozorujete auto, cyklistu nebo chodce, a to z obou stran. Tato přední širokoúhlá kamera je k nezaplacení zejména v situacích, kdy vyjíždíte z úzkého parkovacího místa nebo odbočujete do nepřehledné křižovatky.

Ford Transit Van rear view camera view
New Transit Van Intelligent All-Wheel Drive

Pomůže vám jezdit hospodárněji

Inovativní systém Ford EcoMode neustále vyhodnocuje vliv vašeho způsobu jízdy na spotřebu paliva. Analyzuje rychlost, řazení, předvídavost i poměr krátkých a dlouhých jízd. EcoMode pak tyto informace zobrazuje na displeji v přístrojovém štítu. Cílem je pomoci vám jezdit úsporněji a dlouhodobě tak snižovat provozní náklady.

Lepší vzhled i viditelnost díky LED dennímu svícení

Diodová světla denního svícení se vyznačují charakteristickým světelným podpisem a nízkou spotřebou elektřiny. Díky nim bude váš Transit lépe vidět ve dne i v noci.

Ford Transit Van close up on new LED lights
Ford Transit Van facing traffic sign

Všimne si dopravních značek, které jste mohli přehlédnout

Systém rozpoznávání dopravních značek zaznamená značky umístěné vedle vozovky nebo nad ní i stálé nebo dočasné dopravní značení. Na přístrojovém štítu se rovněž zobrazují ikony maximální povolené rychlosti a zákazu předjíždění, které vás upozorňují na změny těchto omezení. 

Více jistoty při rozjezdech v kopci

Asistent pro rozjezd do svahu dočasně zabrání neúmyslnému couvnutí vozu. Po uvolnění brzdového pedálu prodlouží brzdný účinek o dvě až tři sekundy, čímž získáte čas k přesunu chodidla na plynový pedál. Tato funkce přijde vhod i při zastavení a opětovném rozjezdu na kluzkém povrchu.

Ford Transit Van driving up the road with help of Hill Start Assist
New Transit Van Side Wind stabilisation graphic

Kompenzace bočního větru

Tato funkce elektronického stabilizačního programu sleduje vliv bočního větru a pomáhá řidiči udržet směr jízdy i při silných poryvech.

Systém sledování bdělosti řidiče vás má pod dohledem

Systém neustále monitoruje znaky chování řidiče a je vyvinut k detekci změn, které mohou být způsobeny úvanou. Pokud systém vyhodnotí, že se řidičova pozornost snižuje, ikona upozornění se zobrazí na displeji. Jakmile řidičova bdělost klesne ještě dále, notifikační zpráva se zopakuje spolu s audio výstrahou.

Ford Transit Van interior with person drinking coffee
Top