TRANSIT CONNECT VÝBAVA

Transit Connect spojuje legendární robustnost Transitu s inteligentními technologiemi, které vám usnadní práci. Modem FordPass Connect odemyká celou řadu online funkcí včetně dopravních informací přenášených v reálném čase přímo do navigace SYNC 3 nebo Informací o nebezpečí v okolí, které by mohlo ovlivnit vaši cestu. Řízení usnadňují pokročilé systémy jako Asistent pro navrácení do jízdního pruhu nebo Aktivní parkovací asistent. Paleta zážehových motorů EcoBoost a vznětových motorů EcoBlue přináší výkon, který chcete, a hospodárnost, kterou potřebujete. Uvnitř můžete přepravovat předměty o délce až 3,4 m a boční dveře usnadňují přístup k vašemu nákladu.

Transit Connect with courier loading parcel in front of modern building

PRAKTIČNOST

 

IMPOZANTNÍ NÁKLADOVÝ PROSTOR

Transit Connect je vybaven ocelovou přepážkou nové konstrukce, která zvyšuje využitelný nákladový prostor o cca 50 litrů. S dlouhým rozvorem L2 je zde dostatek místa pro dvě europalety.

PRAKTICKÝ PRŮVLAK NA DLOUHÉ PŘEDMĚTY

Díky důmyslnému průvlaku v přepážce můžete v dodávce s krátkým rozvozem (L1) přepravovat předměty o délce až 3 m. Modely s dlouhým rozvorem (L2) umožňují přepravu předmětů až do délky 3,4 m. (Přepážka s průvlakem je k dispozici pouze s dvojsedadlem spolujezdce)

Ford Transit Connect detail of load through storage
Transit Connect with person loading through side door

BOČNÍ DVEŘE JSOU ROBUSTNÍ, ALE OTEVÍRAJÍ SE ZLEHKA

Při tak velkém nákladovém prostoru jsou boční dveře životně důležité. A protože se používají často, jejich mechanismus je vyrobený tak, aby se s dveřmi snadno manipulovalo a aby dlouho vydržely. Nejnovější verze zlepšuje přístupnost přes boční dveře a je kompatibilní s mnoha komerčně dostupnými systémy pro uspořádání prostoru dodávky.

PRAKTIČTĚJŠÍ UKOTVENÍ NÁKLADU

Úchyty pro ukotvení nákladu se často nacházejí na podlaze. Při zajišťování nákladu k nim však není vždy snadný přístup. Transit Connect má proto úchyty těsně nad podlahou na stěnách nákladového prostoru. Snadněji se k nim dostanete, nepřekážejí na podlaze a nezůstávají v nich nečistoty.

Ford Transit Connect showing interior with tie down points
Transit Connect showing interior with loadspace lamps

LÉPE OSVĚTLENÝ NÁKLADOVÝ PROSTOR PRO SNAZŠÍ A BEZPEČNĚJŠÍ MANIPULACI S NÁKLADEM

Osvětlení nákladového prostoru je dodáváno standardně. Můžete si zvolit také LED osvětlení s vysokou svítivostí, dodávané na přání.

Transit Connect showing interior with flooring

SPECIÁLNĚ NAVRŽENÁ OCHRANA PODLAHY NÁKLADOVÉHO PROSTORU

Snadno omyvatelná podlahová krytina je nabízena jako výbava na přání, takže nemusíte instalovat vlastní kryt podlahy. Speciální krytina odolává opotřebení, snadno se po ní posouvá náklad a jednoduše i rychle se čistí. Navíc pomáhá udržet hodnotu vašeho vozu.

Transit Connect showing servicemen inspecting car

DLOUHÁ ZÁRUKA NA PROREZAVĚNÍ PRO VĚTŠÍ POCIT JISTOTY

Kvalitu zpracování potvrzuje i fakt, že Transit Connect má standardně dvanáctiletou záruku na prorezavění karoserie.

Ford Transit Connect driving through back country

MOTORY A PŘEVODOVKY

1,5LITROVÝ VZNĚTOVÝ MOTOR ECOBLUE

Vznětové motory EcoBlue o výkonu 75 nebo 100 k (55 nebo 74 kW) na vás udělají dojem svým vyladěným výkonem a vynikající hospodárností s nízkou spotřebou i emisemi CO2. Ve městě i na dálnici dodávají plynulý točivý moment, který oceníte při stoupání a předjíždění. 

Ford Transit Connect engine
Ford Transit Connect engine

BENZÍNOVÝ MOTOR 1.0 ECOBOOST

S přímým vstřikováním benzínu turbodmychadlem a proměnným časováním rozvodu dosahují oceňované motory EcoBoost stejných výsledků jako větší motory, ale s nižšími emisemi.

Interior of Ford Transit with A 6-speed transmission

ŠESTISTUPŇOVÁ PŘEVODOVKA ŠETŘÍ PALIVO

Transit Connect je vybaven šestistupňovou manuální převodovkou, která přispívá k menší spotřebě paliva. Jakmile dosáhnete dostatečné rychlosti, stačí zařadit šestku, a cestovat tak s menší spotřebou. Zjistíte také, že samotné řazení je rychlé a hladké.

Interior of Ford Transit with A 6-speed transmission

PROPRACOVANÁ 8STUPŇOVÁ AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA

Transit Connect je vybaven novou automatickou převodovkou. Nová převodovka byla od základu vyvinuta tak, aby zvyšovala zážitek z jízdy a zajišťovala maximální úsporu paliva i jízdní dynamiku vozu. Nabízí hladké řazení a lepší akceleraci.

DÍKY SYSTÉMU STOP-START SPOTŘEBUJETE MÉNĚ PALIVA

Jakmile vůz zastaví na semaforech nebo v koloně, tato technologie dokáže automaticky zhasnout motor (i nadále však napájí spotřebiče, jako jsou světlomety, klimatizace, rádio nebo systém Ford SYNC). Když se chcete znovu rozjet, stačí sešlápnout spojku a zařadit jedničku jako obvykle, popřípadě u vozů s automatem jen sešlápnout pedál plynu. Motor ihned sám naskočí. Systém Stop-Start je nejefektivnější ve městech, kde může snížit spotřebu až o 10 % (městský cyklus).

Interior of Ford Transit with Auto start stop detail
Transit Connect Active parked in the mountains

JÍZDNÍ VLASTNOSTI

PARKOVÁNÍ BUDE JEŠTĚ SNAZŠÍ

Aktivní parkovací asistent vám pomůže zajet do podélného i kolmého stání. Jednoduše stiskněte tlačítko a senzory tohoto inovativního systému vyhledají vhodné parkovací místo, až okolo něj projedete. Poté do něj vůz automaticky navede. Na vás zůstane jen obsluha pedálů a řazení. Řídíte se přitom pokyny na obrazovce a zvukovými signály. Z podélného stání umí také vyjet.

Ford Transit Connect parking with park assist indicators on
Red Ford Transit Connect parking sensors

SENZORY PRO JEDNODUŠŠÍ PARKOVÁNÍ

Parkovací senzory vpředu i vzadu vám pomohou odhadnout vzdálenost mezi vaším automobilem a nejbližší překážkou před vozem nebo za ním. Jakmile zaznamenají nějaký objekt, upozorní vás na něj zvukovým signálem, který bude postupně nabývat na intenzitě v závislosti na zkracující se vzdálenosti od překážky.

Ford Transit Connect rear-view camera detail

SNAZŠÍ COUVÁNÍ

Patníky, kola, nízké zídky... zadní parkovací kamera zobrazí na obrazovce integrované v palubní desce vše, co je za vámi. Kromě toho, že vám ukáže věci, které se jinak dají snadno přehlédnout, vám parkování usnadní také zobrazením virtuálních čar, které vás bezpečně navedou i do toho nejmenšího prostoru. Kamera se zapíná automaticky, když zařadíte zpátečku.

Ford Transit Connect in motorway

MÉNĚ ÚNAVNÁ A ÚSPORNĚJŠÍ JÍZDA

Tempomat umožňuje nastavit požadovanou rychlost, kterou potom automaticky udržuje, dokud nezačnete sami brzdit nebo zrychlovat. Tlačítky na volantu můžete nastavenou rychlost během jízdy upravit.

Nechybí ani nastavitelný omezovač rychlosti, který pomáhá dodržovat přednastavenou maximální rychlost. Pomáhá tak šetřit palivo a snižuje pravděpodobnost neúmyslného překročení povolené rychlosti. Vedle praktických výhod přispívají obě technologie k tomu, že jízdy po dálnici jsou méně únavné.

Woman checking phone against backdrop of Ford Transit Connect and cargo of goods

KONEKTIVITA A PŘIPOJENÍ

FordPass App on phone

PROPOJENĚJŠÍ SVĚT

Svět je stále chytřejší a propojenější – což se týká i řízení firem. Proto jsme sestavili portfolio užitkových modelů vybavených permanentním online připojením, které významným způsobem usnadní a zjednoduší správu vozového parku. S aplikací FordPass Pro můžete spárovat až pět vozů. Získáte tak přístup k řadě užitečných funkcí, které vám pomohou využít potenciál svých vozů na maximum. Chcete-li zjistit, zda je váš vůz kompatibilní, obraťte se na svého prodejce Ford.

man with mobile showing FordPass Connect

ODEMKNĚTE CHYTROU STRÁNKU SVÉ DODÁVKY

Účelem aplikace FordPass Pro je zlepšit zabezpečení, produktivitu i kondici vašich firemních vozidel. Když aplikaci spárujete s až pěti vozy, budete mít na jednom místě všechny nástroje pro správu vozového parku. Budete moci zjistit polohu vozů na mapě a jejich technický stav; dostávat upozornění na nutnost blížícího se servisního zásahu; aktivovat funkci SecuriAlert, která vás upozorní na neautorizované použití vozu… FordPass Pro vám tedy bude krýt záda, abyste se mohli v klidu věnovat tomu, co vaši firmu živí.

SYNC 3. POHODLNÉ OVLÁDÁNÍ S RUKAMA STÁLE NA VOLANTU

Pokročilý systém Ford SYNC 3 umožňuje připojení a pohodlné ovládání telefonu, hudby či navigace. Učinit tak můžete buďto hlasově nebo prostřednictvím 6” dotykové barevné obrazovky podporující intuitivní gesta tažení a oddalování či přibližování pomocí prstů. Například vyvolat seznam místních restaurací můžete pohodlně pouhým vyslovením “Mám hlad”.

Ford Transit Van LCD SYNC 3 screen close up
Ford Transit Connect device dock close up

BEZPEČNÉ MÍSTO PRO VEŠKEROU VAŠI ELEKTRONIKU

Integrovaný držák na elektronická zařízení slouží k uložení přenosné navigace, chytrého telefonu či MP3 přehrávače. Jeho součástí je i vstup USB.

Ford wireless charging close up

BEZDRÁTOVÉ NABÍJENÍ

Pro kompatibilní telefonyTooltip je rovněž k dispozici bezdrátové nabíjení, takže není problém mít dané zařízení vždy připravené k použití.

Ford Transit Connect standing by lake in mountains

KOMFORT A POHODLÍ

Ford Transit Connect Power Start button detail

NASTARTUJETE STISKEM TLAČÍTKA

Transit Connect automaticky rozpozná přítomnost klíče, i když ho máte v kapse nebo kabelce. Pak už stačí jen stisknout startovací tlačítko Ford Power a motor naskočí.

Transit Connect detail of stowage

UŽITEČNÉ ODKLÁDACÍ PROSTORY PO CELÉM INTERIÉRU

Transit Connect je plný šikovných úložných prostor. Například stropní konzola nad sedadly řidiče a spolujezdce šikovně využívá jinak nevyužitý prostor, a díky ní můžete mít kabinu stále uklizenou a přitom mít věci neustále po ruce.  

Ford Transit Connect detail of interior

DOST MÍSTA NA VŠECHNO

Důmyslně navržená středová konzola je vybavena 12V zásuvkou, portem USB pro nabíjení, dvěma držáky na hrnek a úložnou schránkou pro složky do formátu A4.

FordPass Connect modem close up

JEŠTĚ VÍCE POHODLÍ DÍKY NASTAVITELNÝM A VYHŘÍVANÝM SEDADLŮM

Dopřejte si maximální pohodlí bez ohledu na to, jaké je venku počasí. Na přání dodávaná vyhřívaná přední sedadla vás spolehlivě zahřejí i v zimě.

Ford Transit Connect Flexible dual passenger seats detail

FLEXIBILNÍ PŘEDNÍ DVOJSEDADLO

Dvojité přední sedadlo umožňuje přepravovat v kabině jednu osobu navíc. Prostřední sedadlo lze sklopit a vytvořit tak plochý stolek na psaní. Naopak vyklopením sedáku nahoru se dostanete do praktické skryté schránky.

Electronic Automatic Temperature Control detail

NASTAVTE IDEÁLNÍ TEPLOTU PRO SEBE I SVÉHO SPOLUJEZDCE

Dvouzónová elektronická automatická klimatizace umožňuje nastavit rozdílnou teplotu pro zónu řidiče a spolujezdce. Systém je potom automaticky udržuje.

Ford Transit Connect driving past glass buildings

BEZPEČNOST

Pre-Collision Assist infographic

SYSTÉM POMÁHAJÍCÍ OCHRANĚ CHODCŮ

Systém pokročilého nouzového brzdění detekuje vozy a chodce na vozovce před vámi. Dokonce dokáže rozpoznat chodce s úmyslem vstoupit do vozovky do dráhy vozidla. Prostřednictvím varování upozorní na potenciální kolizi a v případě nereagování ze strany řidiče automaticky aplikuje brzdové systémy. Tato technologie pomáhá snížit závažnost nehod nebo umožňuje jim dokonce úplně zabránit, přičemž funguje při rychlostech do 80 km/h.

Ford Transit behind red car with emergency brake assist indicators

POKROČILÉ SYSTÉMY PRO VYŠŠÍ KONTROLU BRZDĚNÍ

Protiblokovací systém brzd (ABS) a systém elektronického rozdělování brzdné síly (EBD) společně napomáhají kontrolovanějšímu brzdění. Elektronický brzdový asistent pomáhá dosáhnout maximálního brzdného účinku v krizových situacích. Systém řízený soustavou ESC sleduje, jakou silou působíte na brzdový pedál, a v případě potřeby automaticky zvýší tlak v brzdové soustavě. Signalizace prudkého brzdění začne při intenzivním zpomalování automaticky blikat brzdovými světly, čímž varuje řidiče za vámi.

Ford Transit Connect keeping the safe distance from other car on road

POMÁHÁ S DODRŽOVÁNÍM BEZPEČNÉ VZDÁLENOSTI

Na přístrojovém štítu se nachází indikátor vzdálenosti. Průběžně zobrazuje odstup od vpředu jedoucího vozu a v závislosti na zvoleném nastavení ukazuje symbol semaforu s odpovídající barvou. Pokud se dostanete příliš blízko k vozidlu jedoucímu vpředu, detektor bezpečné vzdálenosti vás upozorní červeným výstražným symbolem.

Driver's alert coffee cup logo

NIKDY SI NEZAPOMENETE ZAPNOUT BEZPEČNOSTNÍ PÁS

Připomenutí nezapnutého bezpečnostního pásu řidiče vás upozorní, pokud se někdy zapomenete připoutat. Dodává se standardně do všech verzí.

Ford Transit Connect detail on tire in motion

BRZKÉ VAROVÁNÍ UCHÁZEJÍCÍ PNEUMATIKY

Pokud jedna z pneumatik zače během vaší cesty ztrácet tlak, Monitoring tlaku v pneumatikách vás v případě defektu okamžitě varuje rozsvícením ikonky na přístrojovém panelu. Aplikace Ford Pass Pro navíc zvládne monitorovat až pět vozidel a odesílat upozornění na jejich stav přímo do vašeho telefonu, takže budete hned vědět, jestli některá z pneumatik neuchází.

Ford Transit Connect with fisherman in countryside with mountains and lake

ZABEZPEČENÍ

Man checking his phone a shop

CHRAŇTE SVÉ PODNIKÁNÍ 

Víme, že vaše vozidlo a vše, co převáží, je jádrem vašeho podnikání. Proto SecuriAlert v prámci aplikace FordPass Pro povýšší vaše vozidlo do stavu vysokého zabezpečení. Pokud jsou dveře odemčeny nebo otevřeny, dokonce i s duplikovaným klíčem, pošle upozornění do vašeho telefonu. 

SPRÁVA PŘÍSTUPU

K funkcím aplikace FordPass Pro patří mimo jiné i odemykání na dálku. Umožňuje odemknout prostřednictvím telefonu buď jen kabinu Transitu Connect, nebo jen nákladový prostor. Pro větší klid na duši tedy můžete někomu umožnit přístup do kabiny, zatímco nákladový prostor zůstane zamknutý – nebo obráceně. Prostřednictvím aplikace FordPass Pro můžete také zkontrolovat stav zámků a na dálku odemknout kabinu nebo nákladový prostor.

Person in high viz jacket looking down on building site with Ford Van
Detail of car keys

BEZSTAROSTNÉ SDÍLENÍ VOZU DÍKY MYKEY

MyKey umožňuje omezit nejvyšší dosažitelnou rychlost, nastavit upozornění na nezapnuté pásy a dokonce i regulovat hlasitost audiosystému. Díky této technologii můžete půjčit svůj Ford kamarádům nebo členům rodiny a zároveň naprogramovat do klíče omezení, jak budou auto používat. Neomezený klíč „správce“ si můžete ponechat pro sebe. Pokud chcete, může jich být i více.

Ford Transit door lock detail

DALKOVÉ ZAMYKÁNÍ SE ZÁMKY ODOLÁVAJÍCÍM VNIKNUTÍ

Transit Connect má dosud nejbezpečnější dálkově ovládané centrální zamykání. Můžete se totiž rozhodnout, že odemknete pouze jedny dveře. Všechny ostatní zůstanou zamknuté, dokud neaktivujete spínač na dveřích řidiče. Tento spínač řídí odemykání a zamykání všech dveří vozu. Všechny zámky jsou navíc odolné proti násilnému vylomení. 

Ford Transit with beepy lines around singling alarm

DVĚ MOŽNOSTI ŠPIČKOVÉHO ALARMU 

Transit Connect lze na přání vybavit obvodovým alarmem, který se aktivuje při násilném otevření dveří nebo kapoty. K dispozici je i pokročilejší alarm s ochranou vnitřního prostoru. Automaticky se uvede do pohotovostního stavu při zamknutí vozu a pokud zaznamená násilné vniknutí do kabiny, pokus o odtažení nebo jakýkoli pohyb uvnitř vozu, rozezní silnou sirénu. Součástí je také nezávislá záložní siréna napájená z baterie, která se aktivuje při spuštění alarmu i v případě, že někdo odpojí hlavní akumulátor vozu.

Více informací získáte na těchto odkazech